Autor Wątek: Tannoy  (Przeczytany 178957 razy)

Offline elektroboy

• maniak
Odp: Tannoy
« Odpowiedź #1900 dnia: Marzec 27, 2018, 00:56 »
Biale standardowe kanciaste ceramiczne mi się zawsze bez wyjątku  kojarzyły z raczej szorstkim niepoukladanym niemuzykalnym dźwiękiem.
Z kolei białe druciane Mundorfy to u mnie mule bagienne.
A szare Jantzeny?
niestety nie mam z nimi doswiadczenia.

Offline tissot2

• *
« Odpowiedź #1901 dnia: Marzec 27, 2018, 10:23 »

Z kolei białe druciane Mundorfy to u mnie mule bagienne. Ile razy do nich podchodziłem, tyle razy lądowały w szufladzie.

Witam,
Opisywałem w wątku, Mundorfy MR10 , ale to były przecież zielone rezystory ! Przepraszam, czyżby rozmawialibyśmy o innych rezystorach ?
To są jednak rezystory z niskiego pułapu cenowego. Nie można się spodziewać po nich wiele. Aczkolwiek będę próbował z innymi droższymi rezystorami.
Chciałem zakupić rezystory PathAudio cena to 95,01 zł/szt. Zadzwoniłem do znajomego, który kupił je jakiś czas temu za namową kolegi, bo ponoć najlepsze na rynku !  I okazało się , że to nieprawda, tylko chwyt marketingowy ! Nie sprawdziły się u niego w systemie. Po tygodniu słuchania wrócił do poprzednich rezystorów - DUELUND Silver/Graphite. A rezystory PathAudio leżą w szufladzie. Innymi słowy nie ma pewniaków w audio.
Może będę musiał spróbować tych rezystorów DUELUND-a.

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #1902 dnia: Marzec 27, 2018, 11:35 »
Ja założyłem u siebie te Mundorfy MR10 na wysokich tonach. Szeregowo i równolegle.
W miejsce tego, który jest równolegle do głośnika wstawiłem PathAudio równoległy to nadal Mundorfy MR10.
Dźwięk mi zdechł, nie wiem co jest nie tak, daje im jeszcze czas ale ten sam PathAudio wstawiony w miejsce ceramicznego rezystora równoległego na średnicy nie spowodował takiego efektu.
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, Micro Seiki DD-40, DV-20x2L, Sensor2, Denon 3910, Marantz CD-17Ki.

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #1903 dnia: Marzec 27, 2018, 15:52 »
Ja napiszę jeszcze raz . U mnie nie sprawdziły się żadne ,ale to zadnie ceramiczne rezystory . Tylko kombinacja  Duelund (szeregowo) i Path Audio (równolegle) dała efekt który mnie cieszy . Wiem ,że podobne odczucie w dobieraniu rezystorów ma Robert z KBL Sound  . U niego też te rezystory zachowują się podobnie.. Nie mogę ręczyć co u Was zabrzmi najlepiej . Mój przepis znacie.
Niech żyje Dupa prezydent wszystkich Wolaków.

Offline tissot2

• *
« Odpowiedź #1904 dnia: Marzec 27, 2018, 16:24 »
Witam,
Jakie kondensatory możecie polecić do wstawienia w zwrotnicy Tannoy-a na basie ? Chciałbym wymienić na coś innego.
Mam tam wartości 16,5 uF.

tissot2

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #1905 dnia: Marzec 27, 2018, 16:41 »
Ja spróbował bym z Mundorf ZN . Ta wartość co prawda nie występuje u nich jako jeden kondensator i trzeba by składać z kilku jedną wartość  .  A z drugiej strony to jest sporo zwrotnic samego Tannoy'a  udostępnionych w sieci w formie zdjęć . Może warto zobaczyć ,co sam Tannoy wkłada do wysokich modeli swoich kolumn. Może to będzie jakaś podpowiedź.

Offline elektroboy

• maniak
« Odpowiedź #1906 dnia: Marzec 28, 2018, 16:44 »

Z kolei białe druciane Mundorfy to u mnie mule bagienne. Ile razy do nich podchodziłem, tyle razy lądowały w szufladzie.

Witam,
Opisywałem w wątku, Mundorfy MR10 , ale to były przecież zielone rezystory ! Przepraszam, czyżby rozmawialibyśmy o roznych rezystorach?

faktycznie mialem na mysli wyzsze druciane 20W Supreme modele Mundorfa (obrazek).
W takim razie to jeszcze gorzej dla Mundorfa. Nie warte swojej ceny, przynajmniej mi sie w moim systemie wydaje.
Path Audio u mnie robia dobra robote w pozycji rownoleglej do glosnika, tam sa powiedzmy prawie warte swojej ceny.
jako szeregowe uzywam prawie wylacznie grafitowe duelundy.
“prawie” bo u mnie sie na basie nie sprawdzily.
w tym miejscu uzywam rezystory “wloknowe”swojej wlasnej konstrukcji.

« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2018, 16:50 wysłana przez elektroboy »

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #1907 dnia: Marzec 28, 2018, 17:33 »
U mnie tak samo jak u Ondreja te "białe" Mundorfy przewalały bas -było go zbyt dużo.  Ja natomiast mam szeregowo na basie Duelund'a ,który u Ondreja nie sprawdził się. No cóż nikt nie powiedział że będzie łatwo ;)

Offline tissot2

• *
« Odpowiedź #1908 dnia: Marzec 30, 2018, 15:48 »
Ja spróbował bym z Mundorf ZN . Ta wartość co prawda nie występuje u nich jako jeden kondensator i trzeba by składać z kilku jedną wartość  .  A z drugiej strony to jest sporo zwrotnic samego Tannoy'a  udostępnionych w sieci w formie zdjęć . Może warto zobaczyć ,co sam Tannoy wkłada do wysokich modeli swoich kolumn. Może to będzie jakaś podpowiedź.

Witam,
Może i trzeba spróbować te Mundorfy Mcap ZN, ale żeby uzyskać wartość 16,5 uF to wyliczyłem ponad 800 zł na obie zwrotnice. ( na basie )
Jest to niemała kwota. Tylko , że mam na wysokich tańsze kondensatory Jantzeny Superiory Z-Capy . Kolega mówił, że powinno być odwrotnie. "Kup na wysokie kondensatory na jakie Cię stać  a na basie mogą być dużo tańsze." Czy ma rację ?
Przeglądając w sieci różne zdjęcia, zauważyłem zarówno na basie i na wysokich były w zwrotnicach tej samej firmy kondensatory. Dla przykładu JANTZENY Superiory Z-Capy. ( wysokie + bas )

Inny przykład występowania kondensatorów w zwrotnicach to CLARITY CAP ( na wysokich i na niskich )
Jeszcze nie wiem, jak duży jest wpływ wymiany kondensatorów na niskich częstotliwościach !

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #1909 dnia: Marzec 30, 2018, 16:05 »
Niestety jak się okazuje koszt zwrotnicy potrafi być wysoki a efekt poszukiwań niepewny. Wiem to z własnego doświadczenia . Jak odnajdziesz mój wątek o kolumnach Electro Voice to opisuje w nim boje ze wszystkimi elementami zwrotnicy tej kolumny. ................pocieszające jest to ,że jest to już poza mną .  8)

Offline julius-6

• *
« Odpowiedź #1910 dnia: Maj 17, 2018, 17:09 »
Panowie, jestem na ostatniej prostej remontu moich SRM 12x - fornir był stuknięty tu i tam, a do tego poprzedni właściciel je obrzydliwie przemalował.
Generalnie możliwe, że o mojej renowacji ktoś kiedyś powie tak samo... chociaż nie... no ja to przynajmniej robię fachowo, a gość przemalował całość lakiero bejcą bez wyjmowania przetworników  :censored: :censored: :censored::

Natomiast do meritum - chciałbym przy okazji wymienić fabryczną piankę, czytałem wcześniej, że były różne próby z modyfikacją SRM 12x, możecie coś podpowiedzieć?
Czy jak przelecę całość tym: https://www.poweraudio.pl/welna-owcza-do-wytlumienia-20x200-cm-p-2911.html będzie OK ? (całość czyli plecy i boki - bez frontu, tak jak fabrycznie) Czy kombinować zjakimiś matami tego typu koniecznie ? https://www.ebay.co.uk/itm/DAMPING-10-INSULATION-MAT-1-PIECE-/261893678981?hash=item3cfa146785

Czy należy w narożnikach pozostawić pustą przestrzeń od wełny? czy jest sens na dole i górze dawać wełnę grubiej (tak jak było to z pianką?

Aha, no i druga sprawa: cokół - zrobić go o 20cm wyższy niz fabryczny, aby srodek przetwornika był na wysokosci ucha, czy lepiej je na czymś postawić? A może w ogole po prostu potraktować jako... podłogówkę z tym fabrycznym cokolikiem?
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2018, 17:13 wysłana przez julius-6 »