Autor Wątek: Tannoy  (Przeczytany 211534 razy)

Offline Moriarty

• maniak
  • **
Odp: Tannoy
« Odpowiedź #1950 dnia: Grudzień 27, 2018, 14:00 »
Ladies & Gentlemen,
Które ciekawsze: Tannoye Cheviot czy SRM 12X?

Pytam, bo te dwa modele przewijają się czasami w ofertach sprzedaży na polskim rynku, oba z 12-calowcami, oba w cenach jeszcze czterocyfrowych, więc w miarę wyobrażalnych nie tylko dla Smitha, ale i Kowalskiego.

Ktoś słuchał obu? Porównywał? Które grają pełniej, "piękniej"? :) W ogóle gra warta świeczki?

Online LampowY

• maniak
  • Zdzisław Dyrman, zasadniczo...
« Odpowiedź #1951 dnia: Grudzień 31, 2018, 14:27 »
Nie słuchałem Cheviotów ale wiem, że (zwłaszcza jeśli chodzi o dolne rejestry i szybkość) to zupełnie inne brzmienie ze względu na zastosowane w obu przetwornikach zawieszenie. W Cheviotach (HPD315) jest piankowe zawieszenie a w SRM12X (3149) jest tekstylne.
Radio kuchenne i serce do Muzyki.

Offline Jakub

• maniak
  • Taniofil
« Odpowiedź #1952 dnia: Grudzień 31, 2018, 14:33 »
Żeby było śmieszniej, te nowe Chevioty mają sztywne zawieszenia, więc bliżej im do SRMów.

Ja miałem okazję słuchać LGMów, na tych samych przetwornikach co SRM tylko mniejsza buda, i grały fantastycznie. Szybki, zróżnicowany bas bez buły. W SRMach będzie pewnie schodził niżej.

Nowe Chevioty słyszałem tylko na Audio Show i też były w porządku, ale trudno w takich warunkach silić się na głębszą analizę.
Braun PS500 | CD4 | CSV13 | Snell E/III

Offline Lutek

• maniak
  • **
  • Jak dotąd - nie spotkałem nic lepszego od Tannoy-i
« Odpowiedź #1953 dnia: Grudzień 31, 2018, 21:02 »
Które ciekawsze: Tannoye Cheviot czy SRM 12X?

Pytam, bo te dwa modele przewijają się czasami w ofertach sprzedaży na polskim rynku, oba z 12-calowcami,

Rowniez Cheviotow nie sluchalem, ale - jak napisano powyzej - przetworniki sa na zawieszeniach miekkich piankowych, natomiast SRM-y na sztywnych tkaninowych, co sugeruje, ze pierwsze powinny byc wolniejsze ( gorsza odpowiedz impulsowa) i ich przetworniki pewnie generuja troche wieksze znieksztalcenia (im wieksze maksymalne wychylenie membran - wiekszy tzw. Xmax - tym wieksze znieksztalcenia) Posiadalem troche roznych Tannoy-i na zawieszeniach sztywnych (jakie, mozesz zobaczyc w moim profilu - jest tez tam pare zdjec obecnych) i jesli zalezaloby Ci na posluchaniu, to mozesz wpasc. Ja aktualnie slucham na tych samych glosnikach, lecz w wiekszych obudowach i sam charakter dzwieku jest taki sam - troszke nizej schodzi bas - natomiest
oryginalne SRM-12X niedawno sprzedalem znajomemu z miejscowosci polozonej doslownie obok mojej (ok. 14km) i zapewne rpwniez mozna by bylo tez u niego posluchac.

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
« Odpowiedź #1954 dnia: Grudzień 31, 2018, 21:11 »
Miałem Chevioty i to super paczki. Mnie jednak czegoś w nich brakowało... Najprawdopodobniej jest to to o czym koledzy niżej piszą, pewnego rodzaju spowolnienie, które objawia się mało sprężystym basem. Co nie znaczy, że jest to złe granie. Absolutnie nie. Bo gdy przesiadłem się z Focal'i to mnie Cheviot zauroczył głębią, klarownością brzmienia... A potem posłuchałem Audio Nirvany i okazało się, że to moje granie :) Więc Chevoty poszły do innego użytkownika.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac ~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Offline Moriarty

• maniak
  • **
« Odpowiedź #1955 dnia: Styczeń 02, 2019, 17:46 »
Dziękuję za opinie! Nawet nie wiedziałem, że rodzaj zawieszenia ma aż takie znaczenie w przypadku tych kolumn. Cenna wiedza na przyszłość. Na razie nie przymierzam się do kupna Tannoyi (-ów?), tylko próbuję się zorientować, na co ewentualnie kiedyś zacząć polować - gdyby nadarzyła się sposobność, a może i, odpukać, nadzwyczajna okazja.

Przy okazji, zastanowiło mnie też, dlaczego kilka osób z tego forum zdecydowało się kupić Stirlingi, zamiast upolować jakiś starszy, być może tańszy - i, jeśli wierzyć opiniom - lepiej brzmiący model z 12- lub nawet 15-calowymi głośnikami. Z powodu wyższego parametru WAF?  ???
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2019, 18:12 wysłana przez Moriarty »

Offline McGyver

• maniak
  • NIP 6442737255, REGON 369398784
« Odpowiedź #1956 dnia: Styczeń 02, 2019, 17:51 »
rodzaj zawieszenia ma aż takie znaczenie w przypadku tych kolumn.
Obawiam się że to nie o samo zawieszenie górne chodzi. Rodzaj górnego zawieszenie to tylko jeden z aspektów, ale za to bardzo wyraźnie widoczny. A przecież istnieje jeszcze zawieszenie dolne, rodzaj i rozmiar cewki, rodzaj magnesu i indukcja w szczelinie, itp. itd. Ale tego z zewnątrz nie widać i wszyscy wszystko "zwalają" na to co widać.

Online LampowY

• maniak
« Odpowiedź #1957 dnia: Styczeń 02, 2019, 17:55 »
Na pewno wielkim plusem Cheviotów jest zastosowany w HPD315 magnes Alnico.

Offline Myszor

• *
« Odpowiedź #1958 dnia: Styczeń 03, 2019, 14:18 »
Posiadałem Little Gold Monitory oraz Chevioty (High Performance Dual 315A). Słuchałem też SRM15X (3808) i SRM12X (ten sam 3149 co LGM/LRM ) .
To są dwa różne rodzaje grania. Chevioty są bardziej zrelaksowane, przyjemne i niemęczące przy długim odsłuchu. Fantastyczne wokale i instrumenty akustyczne. Wadą jest trochę bułowaty, mało fakturowany i wolny bas (niemniej bardzo przyjemny w odsłuchu). Super Red Monitory opracowano z myślą o profesjonalnym rynku studyjnym. Mają większą czułość, są szybkie, realistyczne i detaliczne do bólu uszu. Używano ich m.in.w studiach Abbey Road właśnie jako monitorów odsłuchowych.
Każdy się nimi na początku zachłyśnie i zachwyci. Nie każdy zdzierży na dłuższą metę.
W obu przypadkach jest to klasowe granie. Zależy czy chcesz wyścigówkę czy auto rodzinne ;)

Offline Golden

• *
« Odpowiedź #1959 dnia: Styczeń 26, 2019, 14:27 »
Cześć wszystkim ! :D

Czy któryś z forumowiczów, posiada Tannoy Gold Monitor 15 LSU/HF/15/8 np. Lancaster i jak się ma granie tych monitorów do LGM, SRM12X, Cheviotów, Ardenów itp.? Dzięki z góry za opinie....

Offline wojtek41

• maniak
« Odpowiedź #1960 dnia: Luty 17, 2019, 16:01 »
Stołki Darka w nieco innej pozycji  :D  Zaraz sprawdzę cz będzie lepiej   ???

Systemdek III + Stax UA 9 + Shure V 15 III + Gennett 4 x ecc 83 + Mizushima SE / Dynaco ST 35 + Tannoy Cheviot.

Offline jarojaw

• maniak
  • **
« Odpowiedź #1961 dnia: Luty 17, 2019, 16:29 »
Jaka  wysokość?? Potrzebuje takie podstawki dla swoich cheviotów.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Analog:Dual CS-5000 z AT440MLb / Goldring 2100, pre Haiku-Audio SOL MM , AKAI GX636D,Kenwood KX-1100HX
Atoll IN200SE , streamer NovaFidelity X40 ,
Kolumny - Tannoy Revolution XT8F

Offline wojtek41

• maniak
« Odpowiedź #1962 dnia: Luty 17, 2019, 16:36 »
W tej pozycji 28 a noromalnie 36 cm. Pisz na priw do cdt (Darek).
Systemdek III + Stax UA 9 + Shure V 15 III + Gennett 4 x ecc 83 + Mizushima SE / Dynaco ST 35 + Tannoy Cheviot.

Online LampowY

• maniak
« Odpowiedź #1963 dnia: Luty 17, 2019, 16:52 »
Ja brałem totalnie "na oko" i poprosiłem o 25cm.
Słucham z daleka i mogło by być z 5cm wyższe ale i tak nie jest źle.

Offline wojtek41

• maniak
« Odpowiedź #1964 dnia: Luty 17, 2019, 16:57 »
Moje były robione z myślą o Sansui ale nie chcę i zmniejszać, więc trochę kombinuję. Ostatnio Tannoye stały na podłodze i to nie było to...

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #1965 dnia: Luty 17, 2019, 16:58 »
Moje były robione z myślą o Sansui ale nie chcę i zmniejszać, więc trochę kombinuję. Ostatnio Tannoye stały na podłodze i to nie było to...

To prawda, muszą stać troszkę wyżej, u mnie to były bloczki betonowe i było ok.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac ~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Offline wojtek41

• maniak
« Odpowiedź #1966 dnia: Luty 17, 2019, 17:25 »
Stołki Darka w nieco innej pozycji    Zaraz sprawdzę cz będzie lepiej   
Za wysoko... :(

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #1967 dnia: Luty 17, 2019, 17:28 »
Wojtek, u mnie to było 12 cmm i w zupełności wystarczało.

Offline wojtek41

• maniak
« Odpowiedź #1968 dnia: Luty 17, 2019, 17:29 »
Muszę mieć coś na +/- 10 do 15 cm.

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #1969 dnia: Luty 17, 2019, 17:36 »
Muszę mieć coś na +/- 10 do 15 cm.

To nie kombinuj, kup 2 bloczki betonowe, pomaluj farbą do betonu i masz standy ;)

Offline Melepeta

• maniak
« Odpowiedź #1970 dnia: Luty 17, 2019, 21:22 »
To nie kombinuj, kup 2 bloczki betonowe, pomaluj farbą do betonu i masz standy
copyright by Melepeta?
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Online cdt

• Sferyk który zadziwia ;)
« Odpowiedź #1971 dnia: Luty 17, 2019, 21:38 »
mogło by być z 5cm wyższe
To nie problem . Masz miejsce na zabawę w podkładki . Ondrej ma kostki granitowe . Ja mam kostki drewniane . Paradoksalnie gorzej jak są za wysokie . Ciężko było by to teraz zmniejszać bez rozklejania . A to raczej nie wykonalne . Może w tartaku na mega wielkiej pile ? by przycieli .
Lampowy CD , preamp , końcówka , phono i szpulak .
Tranzystorowy gramofon i kaseciak .
Rylcowe wkładki MC

Offline wojtek41

• maniak
« Odpowiedź #1972 dnia: Luty 17, 2019, 21:48 »
Darek, latem się uśmiechę do Ciebie po nowe  ;)