Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

A nie lepiej 15"?

Lutek

#1551
DIY kolegi na 15-to calowych w 87 l rowniez mialem u siebie na odsluchach, ale nie stwiedzilem jakis aspektow przewyzszajacych moje 12-ki. Bas nawet nie schodzil nizej i byl nieco plytszy. No chyba ze oryginaly w wielkich paczkach (nie sluchalem), ale takie sam widzisz ile kosztuja, a Ty masz pod tym wzgledem sytuacje komfortowa, gdyz serca masz i tylko budujesz inne solidne obudowy - jesli oczywiscie mialbys ochote ze wzgledu na dzwiek jaki bys slyszal u mnie i o ile taki by Ci bardziej odpowiadal.
Nie ma co ukrywac, ze jednak obudowy w oryginalach sa slbiutkie, z wiorowki 18 mm, a co najgorsze, w zasadzie bez wzmocnien - tylko pod glosnikiem dwie bukowe listwy 40mm x 40 mm przykrecone do scianki przedniej i tylnej a do nich deseczka je laczaca.
I fotka jeszcze z poprzedniego mieszkania z porownania z tymi 15-to calowymi, o ktorych wyzej pisalem jak jeszcze bylem w trakcie strojenia swoich. A jak widzicie testy porownawcze byly nawet bez zadnej zwloki czasowej - na lawie przelacznik do blyskawicznego przelaczania par kolumn.  :-)

vasa

Cytat: masza w Październik 07, 2017, 21:12Zmiany były praktycznie wszystkiego ale SRMy zostały i nie mają zamiaru mi się znudzić
Cytat: Lutek w Październik 07, 2017, 21:29przyjezdzaj do mnie posluchac dokladnie tych samych glosnikow ale w obudowach 105 l wykonanych z innego materialu, z grubszymi sciankami, z wieloma solidnymi wzmocnieniami dajacymi duza sztywnosc  :-) Ciekawe co pomyslisz jak po powrocie do domu wlaczysz swoje ?
Lutek. Ty zły człowiek jesteś  >:( Tak się koledze nie robi, tym bardziej że on teraz ma morale przez pasek osłabione  :(
To jest bardzo nie w porządku  :-\

A te kolumny to pewnie gdzieś w okolicach Warszawy są, nie? ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Lutek

#1553
Ja zly... ? Chyba wprost przeciwnie, bo przeciez  zycze koledze uzyskania jeszcze lepszego dzwieku, gdyz doskonale znam SRM-y (milaem kilka par swego czasu - wieksze, mniejsze) i wiem, ze z tych glosnikowm mozna wyciagnac jeszcze wiecej, czego zarowno maszy jak i innym kolegom zycze. Warunek aby podjac w tym kierunku dzialania oczywiscie jest jeden: ten troche zmieniony - moim zdaniem lepszy - dzwiek musi przypasc do gustu bardziej od tego , ktory ma sie u siebie.

Kolumny sa w Wielkopolsce polnocno-zachodniej. A na posluchanie przez chetnych jestem zawsze otwarty.

GP412

A..mam takie pytanie kto takie obudowy "wydłubał" a jakby tak zamiast oryginalnego głośnika zamontować taka fajna BEYMĘ ? 12 CXA 400 Fe/
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

vasa

Cytat: Lutek w Październik 07, 2017, 22:16Kolumny sa w Wielkopolsce polnocno-zachodniej.
A w jakiej odległości z Buku pod Poznaniem?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Lutek

Cytat: GP412 w Październik 07, 2017, 22:21
A..mam takie pytanie kto takie obudowy "wydłubał" a jakby tak zamiast oryginalnego głośnika zamontować taka fajna BEYMĘ ? 12 CXA 400 Fe/

Sobie zaprojektowalem i pszkicowalem, a wykonywalo w sumie dwoch stolarzy zawodowych i trzech nie stolarzy amatorow. Po przykrych doswiadczeniach nie polecam takiego rozwiazania, a w ogole, to Ci nie stolarze - oprocz jednego - byli solidniejsi od zawodowcow :-) Radze lepiej poszukac solidnego stolarza, ktory juz troche kolumn zbudowal - z pewnym doswiadczeniem w tym zakresie.
Co do zamontowania - zamiast glosnika Tannoy-a - Beymy 12 CXA 400 Fe, to chyba nikt nie jest w stanie przewidziec jakie beda efekty i zeby sie zorientowac co do charakteru brzmienia nie widze innego wyjscia jak wykonanie do nich we wlasnym zakresie najnizszym kosztem prowizorycznych obudow.

Lutek

Cytat: vasa w Październik 07, 2017, 22:54A w jakiej odległości z Buku pod Poznaniem?

To juz "rzut beretem"..., przez Wronki - 99km, natomiast lepszymi drogami przez Pniewy, Miedzychod - 103 km.

cdt

Tannoy Prestige Glenair 15 to dobre paczki w stajni Tannoy ?

vasa

Cytat: cdt w Październik 23, 2017, 21:41
Tannoy Prestige Glenair 15 to dobre paczki w stajni Tannoy ?
Napiszę ostrożnie: dość dobre.
Chociaż ja jednak wolę klasyczne konstrukcje.
I trzeba pamiętać że to wielkie kloce, wymagające dużo przestrzeni.
Stare, wielkie monitory można kupować w ciemno. Glenairów trzeba posłuchać.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

To nie firma, to prywatna kolekcja małych monitorów  :o


miniabyr

Maciek bierz te ,które stoją przy drzwiach ! Idź na całość  ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

To Australia, tam by nawet Piterski nie dał rady  ;D

cdt

Materiał na stołki czeka  ;D . Trochę szersze i będą jak znalazł  ;D . Piękne te Tannoye są . I duże i małe . Stylistycznie bardzo do mnie przemawiają . Dźwiękowo zresztą też .

MAC

Na zdjęciu jest też para SRM 12x ale z dziwnie umiejscowionym portem BR  :o
Normalnie dziurwa jest na środku a nie z lewej. Widać w tej Australii wszystko jest na odwrót :o

miniabyr

Cytat: masza w Październik 27, 2017, 18:47
To Australia, tam by nawet Piterski nie dał rady  ;D
A załóż się . Piterski fajne paczki są do ściągnięcia !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC


frywolny trucht

#1567
On już dawno w drodze. Wyślijcie sms z adresem.


ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

No przecież już się próbuje dodzwonić do Titanica w sprawie czarteru i załatwiam urlop w firmie ... na żądanie by nie było żadnego ale  ;)
Tak więc, akurat po Wszystkich Świętych powinienem się wyrobić  8)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Lutek

Cytat: masza w Październik 27, 2017, 18:17
To nie firma, to prywatna kolekcja małych monitorów  :o



Kiedys u mnie tez sie juz robilo ciasno :-)

MAC

Dzwonił do Ciebie Michał (jamówię)?
Interesuje się monitorami.

Lutek

Dzwonil... Chyba jeszcze po niedzieli zadzwoni. Radzilem, aby wpadl do mnie posluchac tych glosnikow w duuu-zo wiekszych obudowach, gdyz monitory, ktorymi akurat sie zainteresowal, to nie dla basolubow.

MAC

Nie słyszałem tych małych ale pewnie jest jak piszesz.
Na jego miejscu chyba bym się zainteresował jednak SRM12x. One tak samo dobrze graja w 30 jak i 15m.

Bo Chevioty basem mogłyby chyba w małym pomieszczeniu zabić?  :)

gratefullde

Czewiotów słucham w ok 20 m per kwadrat i z basem jest ok. Ale ja słucham w bliżu.
Jak by się Michał wybierał do Lutka to może ja też bym podjechał...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Gadałem kilka razy z Michałem. Jemu do Lutka jak mi do Szczecina przez Rzeszów.