Autor Wątek: PŁYNY do mycia płyt winylowych / gramofonowych - te najlepsze i te najsłabsze  (Przeczytany 6797 razy)

Offline Therion

• maniak
Hmm...

<iframe width="560" height="315" src="
" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Moje powiedzenie: HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Marantz NA6005, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Online GregWatson

• moderator
  • Ale o co chodzi ???
Dla mnie to trochę sado-maso.
Zestaw I: NAD C356BEE/MOD+MDC DAC, Micro Seiki DD-40, Ortofon Quintet Black, Denon DL-103R, LAR LPS-1, Ortofon Verto, KORG DS-DAC-100, Pioneer PD-9700, PDR-05, D-07, CT-959, Micro Seiki MX-5, Lovely Cube Premium, Sennheiser HD 600
Zestaw II: Pioneer A-88X, F-91, Micro Seiki MR-711, Micro M-7000/e, AT-440MLa,  Sony MDS JA20ES, Micro Seiki MX-1
Inne: Beresford TC-7220 MKII, KEF Q1, Q5

Offline il cattivo

• maniak
Podobno wikolem też można.
Przynajmniej tak kolega twierdzi. Niby trzeba wyczuć odpowiednią konsystencję i czas. Jemu wyszło, choć osobiście efektu nie widziałem.
Na pewno wikol tańszy...
Die Farbe ist dunkel im Licht des Todes

Offline kefas

• maniak
  • **
Ja próbowałem wikolem. Trzeba czekać okł. 8 godzin by klej wysechł odpowiednio i nałożyć w miarę grubą warstwę. Efekt był marny. Prawie wszystko ładnie się oderwało, ale te prawie to jest klucz. To co zostało musiałbym wyskrobać igłą krawiecką więc płyta do ,,drugiego życia vinyli''

Offline cdt

• Sferyk który zadziwia ;)
To horror jest . Skoro ta masa z filmu zasycha to po każdym smarowaniu trzeba myć pędzelek . Czekać nie wiadomo ile i liczyć że się uda odkleić  ;D . A jak wynika z wpisu @ kefas nie ma gwarancji . Z moich doświadczeń wynika że droga na skróty zazwyczaj jest dłuższa , droższa . Osobiście knosti nie miałem ale patrząc na gimnastykę pana z filmu wolał bym ją 100x .
A jak nie to od zawsze melomani używali mikrofibry i wody .
Lampowy CD , preamp , końcówka , phono i szpulak .
Tranzystorowy gramofon i kaseciak .
Rylcowe wkładki MC

Offline rudy-102

• maniak
Ten system jest moim zdaniem bez sensu. Zestaw pokazany na filmie kosztuje 190 dolców i starczy pewnie na jakieś dwadzieścia płyt potem nowa butelka za następne 35. To już lepiej trochę odłożyć i kupić jakąkolwiek myjkę odsysającą, albo dalej kąpać w Knosti.

Offline moon

• maniak
Ja próbowałem wikolem. Trzeba czekać okł. 8 godzin by klej wysechł odpowiednio i nałożyć w miarę grubą warstwę. Efekt był marny. Prawie wszystko ładnie się oderwało, ale te prawie to jest klucz. To co zostało musiałbym wyskrobać igłą krawiecką więc płyta do ,,drugiego życia vinyli''

odpowiednio gruba warstwa, ja czekalem ponad 24h, az nie bedzie mlecznych plam i schodzi raczej bezbolesnie, efekt w przypadku mojego egzemplarza taki sobie, choc smazenie sie zmniejszylo
Ad Fontes + Ortofon 2M Bronze + Pre Retro by Benpe + Cayin MT-35S + Canto Grand

Offline Therion

• maniak
Mam jedną, trochę smaząca płytę. Myta wiele razy, niestety, część pierwszego utworu ma jeszcze szelesty. Może spróbuję WD40? Widziałem ten numer na youtube :)
Moje powiedzenie: HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Marantz NA6005, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Offline rudy-102

• maniak
A potem igła do wymiany. :(

Offline Piterski

• maniak
Mam jedną, trochę smaząca płytę. Myta wiele razy, niestety, część pierwszego utworu ma jeszcze szelesty. Może spróbuję WD40? Widziałem ten numer na youtube :)
Podobnież można przetrzeć szmatką zwilżoną fotonalem i zostawić do wyschnięcia.
Jak znajdę bardzo kiepską płytę to wypróbuje.
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, Micro Seiki DD-40, DV-20x2L, Ortofon Rohman, Sensor2, Denon 3910, Marantz CD-17Ki.

Michał

• Gość
Nie do wiary,że ludzie robią takie rzeczy.  Yjka z odsysaniem,nic lepszego nie wynaleziono. Automatyka,czy ultradzwięki,to już jak kto woli,ale odsysanie to mus :)

Offline Flip Back

• maniak
  • **
Yjka z odsysaniem,nic lepszego nie wynaleziono.

Pełna zgoda - prosto i efektywnie.
Inne wynalazki (kleje, smary...) to może do płyt do wartości 2 zł.

Offline rudy-102

• maniak
Tym bardziej nie. Współczynnik nakładu pracy w stosunku do wartości płyty nie współmierny.

Michał

• Gość
Tym bardziej nie. Współczynnik nakładu pracy w stosunku do wartości płyty nie współmierny.
+1

Offline christo

• maniak
A widzieliście to?

Yamaha PF-800 (Denon DL-103), NUDAmini, Xindak MT-1 (PP EL84), ART Stiletto 6, Denon DCD-735 DVD-3910

Offline elem

• maniak

:)

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Offline Flip Back

• maniak
  • **
Tym bardziej nie. Współczynnik nakładu pracy w stosunku do wartości płyty nie
współmierny.
Bardziej miałem na myśli, ze chyba bym musiał oszaleć aby mazać klejem np Vertigo z epoki 😀

maciek1

• Gość
Zapytam też i w tym wątku. Czy macie jakichś sprawdzonych sprzedawców jak najlepszej jakości izopropanolu? Kończy mi się "czysty do analiz" z POCH, a sklepik firmowy zlikwidowali i nie chciałbym kupić jakiejś mieszanki...

Michał

• Gość
fotociemnia_pl
To jest nick z Alle,tam kupisz. Ja brałem i miksturka wyszła prima sort.

maciek1

• Gość
Dzięki. To raczej zestaw w pakiecie o niewiadomym chyba składzie? Szukam cz.d.a. raczej w szklanej butli. Takie zboczenie:) Od lat robię forumowy płyn z fotonalem, tylko izo się kończy...

Michał

• Gość
No ja kupiłem cz.d.a
Płyn wyszedł jak ta lala

maciek1

• Gość
W tym zestawie?

maciek1

• Gość
W tym zestawie? W plastikowej butelce? Może to bez znaczenia, ale co szkło to szkło:) Dopytam w firmie. Dzieki!

Michał

• Gość
U tego sprzedawcy. Wodę destylowaną kupiłem gdzie indziej. Mirasol i izopropanol kupiłem u niego. Mam jeszcze w garażu flachę,zaraz oblukam. Tak to wygląda.

Offline fotobia

• maniak
Mirasol 2000 to bardzo dobry płyn antystatyczny, chyba lepszy od fotonalu.
Też kupiłem u tego sprzedawcy. Póki co płyn jest ok. Umyłem 78 płyt wszystkie czyste i nie strzelają, no i kurz się nie klei :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2017, 22:46 wysłana przez fotobia »
Luxman PD 284, Yamaha PianoCraft MCR-750, Art DJ Pre II, Kef Cresta30,