Autor Wątek: Sony PS-X 70  (Przeczytany 25728 razy)

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
  • muzyka jest jedna, słuchaczy wielu, a sprzętu ...
Odp: Sony PS-X 70
« Odpowiedź #475 dnia: Czerwiec 02, 2017, 23:24 »
Masz najwyraźniej nieoryginalny headshell. Pewnie automatyce wiele to nie pomoże, ale może? Bardzo długi jest ten twój w stosunku do krótkiego, zwartego soniacza.
na oko wydaje mi się ze przesięg jest za duży z tym headshellem, nawet przy wkładce cofniętej maxymalnie do tyłu (jak na zdjęciu)
Wojtek sprawdż to z szablonem.

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #476 dnia: Czerwiec 02, 2017, 23:26 »
Ano.
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Offline wojtek41

• maniak
« Odpowiedź #477 dnia: Czerwiec 02, 2017, 23:27 »
Teraz to my się troszkę bliżej poznajemy. Po naprawie automatyki, wszystko będzie musiało być dopięte na ostatni guzik.  :)

Offline wojtek41

• maniak
« Odpowiedź #478 dnia: Wrzesień 14, 2017, 22:16 »
Założyłem Ortofona VMS 20 MK II. Jest całkiem fajnie. Tak się zastanawiam czy przypasuje tu Ortofon Salsa..?
Ps. Totalnie zapomniałem o naprawie automatyki... :o

Marek20

• Gość
« Odpowiedź #479 dnia: Wrzesień 14, 2017, 22:30 »
Bardzo długi jest ten twój w stosunku do krótkiego, zwartego soniacza.

I bardzo dobrze, bo ten oryginalny jest tak bardzo zwarty, że zamontowanie większej wkładki, to jest męczarnia, pomiędzy końcem wtyków wkładki a końcem wtyków headshella to pozostaje czasem mnie niż pół centymetra, tragedia, miejsca na przewody niewiele, że nie wspomnę, o bardzo małej możliwości przesuwania wkładki, do przodu, do tyłu.
Ten headshell jest pod wkładki Sony serii XL - albo do handlu -  one są właśnie takie zwarte właśnie.
Pierwsze co zrobiłem to zamieniłem ten headshell do codziennego używania na "normalny", bo niesposób było sensownie używać.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2017, 22:39 wysłana przez Marek20 »

Marek20

• Gość
« Odpowiedź #480 dnia: Wrzesień 14, 2017, 22:51 »
Po naprawie automatyki, wszystko będzie musiało być dopięte na ostatni guzik.  :)

Nóżki w jakim stanie? One są gumowo-żelowe, a gramofon bardzo ciężki :)
Ten żel do już dawno stracił swoje właściwości, tak samo jak guma, która często bywa sparciał, a bywa że i popękana.
Przez co izolacja od podłoża, jest bardzo kiepska.
Poza tym, na firmowych nóżkach to ten gramofon wyglądanie nie najlepiej, taka wielka kolumbryna, bez nóżek, bo ich nie widać
Ja bym zainwestował, w jakieś konkretne nowe nóżki, solidne, duże, stalowe,  aby gramofn stał wyżej od podłoża, wizerunek nabierze lekkości.
Tam jest dobry sposób mocowania, są wkręcane, regulowane, trzeba tylko dobrać, rozmiar śruby nóżek i średnicę nóżek.

Zawiasy trzymaja pokrywę, w różnych pozycjach?
Ona jest orgomnych rozmiarów, zawiasy nie są regulowane, to raz, a dwa sprężynki w zawiasch malusie, do tego mają już swoje lata i czas ekspolatacji
Trudno będzie.....   
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2017, 23:02 wysłana przez Marek20 »