Autor Wątek: Kilka różnych kabli  (Przeczytany 67694 razy)

Offline rudy-102

• maniak
Odp: Kilka różnych kabli
« Odpowiedź #725 dnia: Marzec 07, 2018, 20:56 »
A to nie jest przypadkiem kabel sieciowy? PW to u nich znaczy chyba Power Wire.

Online traumeel

• maniak
  • **
« Odpowiedź #726 dnia: Marzec 07, 2018, 20:59 »
Chodzi mi właśnie o sieciówkę.
Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constelation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #727 dnia: Marzec 07, 2018, 21:04 »
Dziś dojechał do mnie Yarbo 9000 i przyznam szczerze, że zamącił mi w głowie.
Jak go podłączyć do wtyków? Która przewód jest który? Widzę tylko czarny i zielony.
(Kwestię żyły spływowej już mamy wyjaśnioną).

https://audeos.pl/pl/p/Yarbo-SP-9000PW/605
To w sumie od Ciebie zależy jak podłączysz, ale powiedzmy że można to zrobić tak: czarny - L, zielony - N, ten który idzie wężykiem to uziemienie.

Online traumeel

• maniak
  • **
« Odpowiedź #728 dnia: Marzec 07, 2018, 21:19 »
To w sumie od Ciebie zależy jak podłączysz, ale powiedzmy że można to zrobić tak: czarny - L, zielony - N, ten który idzie wężykiem to uziemienie.
Czarny - L, a zielony - N. To wiem.
Mam rozumieć, że cienki przewód biegnący spiralnie to PE? Byłem przekonany, że to żyła spływowa którą łączę z przewodem PE.
Jeśli cienki przewód, to PE to łączę go z oboma wtykami. Jeśli byłaby to żyła spływowa to tylko z wtykiem Schuko.

Ciemny jestem jak tabaka w rogu. Jak żyć?
Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constelation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Offline Melepeta

• maniak
« Odpowiedź #729 dnia: Marzec 07, 2018, 21:50 »
Ten co idzie po zewnętrznej wężykiem, to nie może być żyła spływowa. Nie jest połączony z ekranem. Ja dałbym go na PE. A ekran też podłączył do PE, ale tylko od strony ściany.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #730 dnia: Marzec 07, 2018, 21:57 »
Nie jest połączony z ekranem. Ja dałbym go na PE. A ekran też podłączył do PE, ale tylko od strony ściany.
Też tak myślę.

Online traumeel

• maniak
  • **
« Odpowiedź #731 dnia: Marzec 07, 2018, 22:00 »
A ekran też podłączył do PE, ale tylko od strony ściany.
Zbliżamy się do prawdy…

Czy żeby PE połączyć z ekranem wystarczy że zewrę PE (np. przez odpowiednie zdjęcie izolacji) z miedzianym oplotem okrywającym ekran?

Offline McGyver

• maniak
  • NIP 6442737255, REGON 369398784
« Odpowiedź #732 dnia: Marzec 07, 2018, 22:05 »
Zbliżamy się do prawdy…
  ... aczkolwiek zawsze należy pamiętać o tym że nie ma prawdy absolutnej
CD transport EAD T-1000 upgrade, DAC The Protagonist Mk2, pre lampowe The Protagonist Signature, monobloki Phast Triode SE na 6B4G, kolumny Studio16Hertz Tirion.
Analog: lampowe phonostage typu "wariacja (a raczej dygresja) na temat (a raczej obok tematu) EAR834", gramofon tangencjalny Sony PS-X555ES, wkładka Ortofon MC10 plus SUT Grundig vintage. Jakoś działa.

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
  • muzyka jest jedna, słuchaczy wielu, a sprzętu ...
« Odpowiedź #733 dnia: Marzec 07, 2018, 23:38 »
Nie jest połączony z ekranem. Ja dałbym go na PE. A ekran też podłączył do PE, ale tylko od strony ściany.
Też tak myślę.
pierwszy raz słyszę o sieciówce kierunkowej,..... ale może mało słyszałem

Przecież taki ekran podłączony z jednej strony to będzie niezła antena,
 a przy zasilaniu to nieżle powinna fale długie odbierać ;D

ekran i wężyk podłączył bym z obu stron

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #734 dnia: Marzec 08, 2018, 08:00 »
pierwszy raz słyszę o sieciówce kierunkowej,..... ale może mało słyszałem
Kilka lat temu na niemieckim forum była dyskusja na ten temat i wniosek z tego był, że takie połączenie jest najlepsze. Od tamtego czasu robię sobie moje kable według tego przepisu i jestem bardzo zadowolony.

Online traumeel

• maniak
  • **
« Odpowiedź #735 dnia: Marzec 08, 2018, 20:49 »
Dzięki radom i dokładnej instrukcji Dawida - rudy-102, bez najmniejszych kłopotów zlepiłem swoją pierwszą w życiu sieciówkę.
Żyję, z klocków iskry i dym nie poszły, a muzyka płynie, a więc chyba źle nie jest.

Dawid - jeszcze raz dzięki!
Pozostałym Kolegom, którzy mnie oświecali, również ukłon.