Magnetofony szpulowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Namagnesowałem śrubkę i rozmagnesowałem ustrojstwem . Działa!. Zresztą parę miesięcy temu pisałem ,że po takim zabiegu zupełnie inaczej brzmią wysokie tony na Telefunkenie
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

paul_67

Wamat tymczasem nabrał wody w usta:) W moim przypadku Chińczyk pomylił plus z minusem i działa odwrotnie :)

miniabyr

Cytat: paul_67 w Maj 17, 2016, 21:07
Wamat tymczasem nabrał wody w usta:)
To znaczy? ..............mój elektromagnetyczny pieszczoch dla Helgi rzeczywiście przyciągał śrubkę ,ale  potem śrubka była zupełnie niewrażliwa na metal ,do którego wczesniej ochoczo  się "przyklejała"
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

paul_67


vasa



Cytat: frywolny trucht w Maj 17, 2016, 20:42
To jest ciekawe. Ogólnie uważam, tak jak słuchałem, że to fajne kolumny. Różnych słuchałem. Ale jednak jest jakieś dziwne odium w Polsce. Wyklęcie takie.

Przecież to proste.
Uszaty arbiter stwierdził że nie grają to kto się sprzeciwi?
Od tej instancji  nie ma odwołania.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Cytat: vasa w Maj 17, 2016, 21:15Uszaty arbiter stwierdził
.....olać gada . Własne ucho to najlepszy arbiter. I po sprawie. -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Znaczy się tylko Focale grają  ;D i to też nie każdy model . Mini Utopia już się łapie na hejenda czy nie ?   ::)

MAC

Cytat: frywolny trucht w Maj 17, 2016, 20:42Ale jednak jest jakieś dziwne odium w Polsce. Wyklęcie takie.

Bo nie sa audiofilskie w krajowym tego słowa rozumieniu

frywolny trucht

Myślę, że zanim ktoś posłuchał, to się ułożyło kto fajny, a kto nie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jaro71

Witam mam takie banalne pytanie czy nie ma obawy kupować na ebay na przykład Magnetofonu Szpulowego z innego Kraju  :D

frywolny trucht

Zawsze jest. Trzeba minimalizować ryzyko, szukając solidnego sprzedawcy.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa



Cytat: miniabyr w Maj 17, 2016, 21:22
.....olać gada .

Niestety ale to ssak :(
O niespotykanej zdolności wysysania rozumu i krytycyzmu z otoczenia.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Cytat: Jaro71 w Maj 17, 2016, 21:35
Witam mam takie banalne pytanie czy nie ma obawy kupować na ebay na przykład Magnetofonu Szpulowego z innego Kraju  :D

Jeśli nie znasz człowieka i magnetofonu to bez względu czy to eBay, Allegro czy jakieś inne ogłoszenie ryzyko będzie duże.

Jaro71

Masza masz racie ale nawet kupując na Allegro też się nie zna tego po drugiej stronie

MAC

A czego konkretnie szukasz?

Jaro71


kawosz

Lepiej założyć że będzie wymagał wkładu finansowego . Mniej wtedy boli  ;) . Jak kupisz w dobrej cenie to już całkiem bajka . Śpulaki to czołgi i naprawa to zazwyczaj nie są skomplikowane rzeczy . Ważne żebyś miał dostęp do części . Do Teaca chyba nie ma z tym specjalnie problemu to popularne magnetofony.
ps. Pierwsza paczka dojechał w szybkości dostawy Hiszpan wygrał z Niemcem  :o

Piterski

Mówisz o częściach do szpulaka jak mniemam bo chyba nie o kolumnach?

PS. Kiedy spodziewasz się dostawy z USA?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

Mam nadzieję że z dwa tygodnie nie więcej . Były pewne perturbacje  z wysyłka ale już wszystko dobrze .
Nie chcę zapeszać  ;) . Jak dojadą nie omieszkam się nie pochwalić . Z tym że obudowy idą do regeneracji i nie będę z tym zwlekał bo wiem że prowizorki są najtrwalsze . Szafkę na sprzęt robię już ponad pół roku  ;D

Piterski

Wysyłasz je do stolarza z przetwornikami czy wyjmiesz głośniki i dasz mu paczki bez nich?
To drugie rozwiązanie myślę, że będzie bezpieczniejsze.

Ile one ważą bo są chyba mniejsze od Delty?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

Nie wiem ile ważą ale są mniejsze to fakt . Wyjmę przetworniki i głośniki stolarz dostanie same obudowy .

miniabyr

Mam info od Wojcka, że ma na sprzedaż 2 magnetofony szpulowe amerykańskiej firmy MCI JH_110. Są przystosowane na 230 volt.. Profesjonalne 2 śladowe z. 3 prędkościami przemówi taśmy. Foty tych magnetofonowych wieczorem. Cena to 6000 zł szt. Od razu mówię, że nie handluje z Wojckiem, nie partycypacji w zyskach. Najlepiej pytać bezpośrednio Wojcka.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

paul_67

Demagnetyzer chyba jednak jest sprawny, ale jego działanie jest dość kiepskie.Z czymś silnie namagnesowanym nie daje rady z lekko jak najbardziej.Widocznie do głowic tyle wystarczy.Tak więc pogłoski o tym, aby chować wszystko co magnetyczne w promieniu kilku metrów są mocno przesadzone.

pmcomp

#1123
Cytat: miniabyr w Maj 18, 2016, 10:26
Mam info od Wojcka, że ma na sprzedaż 2 magnetofony szpulowe amerykańskiej firmy MCI JH_110. Są przystosowane na 230 volt.. Profesjonalne 2 śladowe z. 3 prędkościami przemówi taśmy. Foty tych magnetofonowych wieczorem. Cena to 6000 zł szt. Od razu mówię, że nie handluje z Wojckiem, nie partycypacji w zyskach. Najlepiej pytać bezpośrednio Wojcka.



Małe dejavu?








Z tego co widze powinna wejść bobinka 12". Na wielkość. Ciekawe jak jest z mocowaniem:


paul_67

Po kilku eksperymentach doszedłem jednak do wniosku,że jednak ten demagnetyzer nie działa do końca tak jak powinien.Odsyłam Wamatowi.