Magnetofony szpulowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

#1150
Waszym zdaniem...Studer B 67 czy Otari BTR 5 ? Dżwiękowo, który lepiej wypada ?

wojtek41


kawosz

Ja nie miałem przyjemności słuchać . Pod względem serwisu i części w na starym kontynencie to stawiam na studera

MAC

Studer = dostępność części w EU
Otari = części tylko z US ale... wejdą duże bobiny i w ogóle wygląda na solidną studyjną maszynę.

B67 przy BTR5 wygląda jak popierdółka  :D

MAC

Chociaż widzę, że na Studra też wchodzą.



W takim razie jasne, że Studer.

wojtek41

Masza, masz chyba Otari ? Studer, revox tu dzwięk znam. Niestety Otarii nie..... ::)
Pytam w imieniu kolegi, choc mnie także bardzo interesuje  ;)  Obie maszyny trzeba dozbroić w preamp z VU.

MAC

Otari sie spierdolił jakżem po niego do Wiednia pojechał  ;D
Dobrze, że nie jechałem specjalnie jak Piterski po paki bo bym Helmuta na sznurówce powiesił  :D

wojtek41


MAC

Pacze, że do tego Studera głowice 3 kilo kosztują  :o

wojtek41




MAC

Niech Twój znajomy weźmie PR99 i będzie zadowolony. Przynajmniej do niego pełno tanich gratów jest.

wojtek41

Zobaczymy na co się zdecyduje. Dam znać.  :)
Choć ja bym brał B 67... 8)

kawosz

Albo dziadka bo dziadek rządzi  ;D . I wbrew pozorom jest sporo części . Głowice są tańsze niż d PR . Poza tym w nim nie ma się co popsuć chyba że sprężyna pęknie  :o

kawosz

Cytat: wojtek41 w Maj 28, 2016, 20:02Choć ja bym brał B 67...
Wojtek im więcej elektroniki tym więcej potencjalnych awarii . Ja teraz to chyba zamiast PR brał bym A 77 :)/
Albo telefunkena jak miało by być hardkorowo

wojtek41

Pradziadka u mnie słuchał. Ale chce coś nowszego....)

MAC

Dziadka bym jeszcze przytulił.
Nawet licytuje jednego  ;)

wojtek41

Cytat: kawosz w Maj 28, 2016, 20:05Ja teraz to chyba zamiast PR brał bym A 77
Poważnie ? Mam A 77 w dwóch śladach. Ale coś się spieprzyło i stoi schowany. Ale całkiem fajnie grał. Muszę oddać do serwisu. Tylko karwasz o wszystkim zapominam.... :o

kawosz

http://www.kalaydo.de//kleinanzeigen/stereoanlage/telefunken-m15-stereo-master-recorder/a/89009108/?search=c2VhcmNoPVNFQVJDSF9JRF9CQVBfU0FMRSZ2ZXJ0aWNhbD01JlNFR01FTlQ9MSZwYWdlPTEwMiZDQVRFR09SWS9NQUlOQ0FURUdPUlk9ODE1MA%253D%253D

Piękności

kawosz

Cytat: wojtek41 w Maj 28, 2016, 20:08Poważnie ?
Ja nie słuchałem i nie porównywałem ich . Ale polegam na uszach Ondreja . Im mniej tej elektroniki tym to chyba fajniej gra . Telefunken Pawła to mistrzostwo samo dla siebie

wojtek41

Rozumiem, że Ondrei tak twierdzi ?

kawosz

Porównywał i jestem mu w stanie uwierzyć . A 77 z 38 to było by fajne doświadczenie . Głowice mają takie same PR ma tylko masę niepotrzebnych bajerów . Choć przyznam że jak ją podłączyłem po DIN i ominąłem wszystkie te śmieci to gra dużo lepiej

wojtek41

U mnie tylko z 19. Ale jak pisałem, czas na serwis.

MAC

Ja kurde jakiś inny, dziwny jestem...  :o
Dzisiaj bym się nie upierał przy 38cm/s.
Z tą prędkością brzmi mi jakbym z cyfry słuchał a nawet jeszcze sterylniej bo cyfrę da się uratować u mnie dackiem. 19cm daje tą "analogowość", spokój i muzykalność, której oczekiwałem po szpuli.