Magnetofony szpulowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Mam takie głupie pytanie. Czy magnetofony Akai serii GX mogą leżeć, czy powinny jednak raczej stać?
Czy model GX 266D ma sens?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Ważne aby było przyjemnie. Ja traktuję magnetofon szpulowy jak  terapię na obecny czas. Przy magnetofonie czy gramofonie trzeba się "zatrzymać" ,bo tego te urządzenia wymagają .Mnie takie spędzanie czasu daje dużo przyjemności i odprężenia.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Cały ten rytuał  :D Ostatnio był u mnie monter od kablówki coś tam poprawiał a jak zobaczył kręcące się szpule to przerwał robotę i patrzył się jak zahipnotyzowany  ;D

paul_67

Cytat: kawosz w Grudzień 13, 2015, 12:06Cały ten rytuał  :D Ostatnio był u mnie monter od kablówki coś tam poprawiał a jak zobaczył kręcące się szpule to przerwał robotę i patrzył się jak zahipnotyzowany  ;D
U mnie to samo.Monterzy, gazownicy, elektrycy najpierw wchodzą do mojego pokoju i kadr się zatrzymuje :)

miniabyr

Magia. Ale serio coś w tym jest.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

merlin1973

Cytat: kawosz w Grudzień 13, 2015, 12:06monter od kablówki
Kiedyś już pisałem,że był hydraulik i swoje kalmoty ,żabki , klucze ,pakuły ,zawory położył sobie na pokrywie gramofonu :(:(
Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht

No to się dowiedziałem  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

 >:(  My te sprzęty pieścimy a taki wandal  >:( . Kasia mi ostatnio powiedziała że jestem bardziej czuły do płyt winylowych niż do niej częściej je głaszczę .  ;)

kawosz

Arek każdego szpulaka możesz postawić . Miałem za komuny ZRK 246 który raczej nie powinien stać a u mnie stał miałem gumowe nakładki na szpulki które to umożliwiały .

frywolny trucht

Położyć :) Ja chcę położyć, pytanie, czy Akajce dobrze znoszą leżenie :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Mój ma nóżki więc pewnie nie było by problemu żeby leżał . Optymalnym ułożeniem jest chyba pozycja pół leżąca . Więc jak leży czy stoi to są takie same odchyły od ideału  :)

paul_67

Może leżeć i to dla niego ze względów technicznych jest nawet korzystniejsze, ale lepiej się prezentuje na stojąco.Mój jest w racku i mam możliwość regulacji położenia.

frywolny trucht

Ten nie ma,  to GX 266D do wzięcia za- chyba- nieduże pieniądze do przeserwisowania. Stąd pytanie jak Akajce znoszą leżenie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

W tym modelu będzie gorzej bo jak wepniesz wtyki to nie położysz.Ten musi stać, chyba że dorobisz podstawkę, albo odpowiednio wysokie nóżki w miejsce wkrętów.

frywolny trucht

Czyli jak sobie poradzę z dorobieniem stopek, to przeżyje na leżąco. OK, a czy jesteście zdania, że układy Dolby w szpulakach są niezbędne i czy ich używacie?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

W moim nie ma i nic mi nie szumi . Jakość nagrania w porównaniu z przeciętnym kaseciakiem to jak niebo i ziemia . Tego trzeba posłuchać żeby zrozumieć fascynacje tymi klocami 

paul_67

Nóżki gumowe wszelkiej maści dostępne na znanym portalu aukcyjnym, czyli nic nie trzeba dorabiać tylko dobrać odpowiednie uwzględniając wielkość otworu pod śruby, które prawdopodobnie trzeba będzie wymienić na dłuższe.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Tylko ja nie wiem czy to dolby nie ma jakiegoś przełożenia na konkretne modele ( napięcie na głowicy do różnych taśm i jakieś inne techniczne sprawy ) . Ja z techniki zielony . 190 zeta nie majątek kup będziesz testerem  ;D . A serio to u konkurencji pewnie chłopaki by szybko odpowiedzieli .

paul_67

Co to za radio szpulowe???

paul_67

Durnieje nam naród :( "współpracował z radiem szpulowym widocznym na zdjęciu - Unitra M-2404 S. Uwaga cena dotyczy samego reduktora. Za dodatkową dopłatą mogę sprzedać też radio".

pelot

Co do Akai GX 400D, WYLICYTOWANY NA 2850pln, niestety cena minimalna nie została osiągnięta, tak jak pisał pmcomp , 9 tyś pln właściciel określił jego wartość  , zbyt drogo a zarazem zakrawa to na jakieś lekkie  szaleństwo .Kolejnym przykładem może być Studer na aukcji  chyba za  15000pln.

frywolny trucht

Ja swojego też przegrałem. Święta- mówi kawosz. Wracam do tematu w styczniu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Cytat: pelot w Grudzień 13, 2015, 21:33
Co do Akai GX 400D, WYLICYTOWANY NA 2850pln, niestety cena minimalna nie została osiągnięta, tak jak pisał pmcomp , 9 tyś pln właściciel określił jego wartość  , zbyt drogo a zarazem zakrawa to na jakieś lekkie  szaleństwo .Kolejnym przykładem może być Studer na aukcji  chyba za  15000pln.
Musimy się do tego przyzwyczaić . Ceny lepszych magnetofonów z epoki  będą szybować w stronę absurdów.Jest ich coraz mniej ,nowych brak a jak powstaną to cena zabije. Może okazac się ,że za kilka lat będzie sporo muzyki do kupienia własnie na taśmach . Jak znam życie to fonografia audiofilska już coś szykuje .Obawiam się że ceny tych nośników też będą odjechane na maxa. (jestem ciekawy czy reedycje na szpule tez będą przygotowywane z wersji cyfrowej -czyli kolejny absurd )
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pelot

Rozmawiałem z właścicielem tedo Akai , twierdzi że jest to nisz ale rozwojowa , sam fakt  powrótu do produkcji taśm przez Basfa, ma jakieś znaczenie. Może będą kopiowane matki i rozprowadzane w środowisku ,,szpulomanów". Co by było nie najgorszym pomysłem, kwestia ceny?