Magnetofony szpulowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

No. Chyba udało mi się dziś zarżnąć moja maszynkę. Ponad 4 godziny nagrywania i silnik capstan stoi. Nie zatarł się, rolkę mogę obrócić.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

#626
Dojechały do mnie taśmy . Okazało się że są z TVP . Właśnie nawinąłem jedną na szpule i słucham . Muzyka raczej nie w moim guście . Podkład pod jakiś film rysunkowy  ;D . Chodzi mi o to że właśnie słucham taśmy nagranej na profesjonalnej maszynie . Jakość nagrania super . Utwierdziło mnie to w postanowieniu zakupu kilku ulubionych pozycji ze Słowacji .  ::)

ps. Nagrania z prób ze studia chyba bo słychać dyrygenta albo realizatora nagrania

neomammut

Frywolny, daj mu odetchnąć - czasami to pomaga :)

Kawosz, te ze Słowacji to nie przegrywki czasami? Tak coś słyszałem...

vasa

Cytat: frywolny trucht w Luty 12, 2016, 16:49
No. Chyba udało mi się dziś zarżnąć moja maszynkę. Ponad 4 godziny nagrywania i silnik capstan stoi. Nie zatarł się, rolkę mogę obrócić.
Uuu boli :(
Gramofon by Ci tego nie zrobił.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Cytat: neomammut w Luty 12, 2016, 17:06Frywolny, daj mu odetchnąć - czasami to pomaga

Idę dziś w tango, ma wolne do jutra :)
Tak naprawdę jego użytkowanie powinienem zacząć od przeglądu, kalibracji i konserwacji, a nie tak na wariata.
Jak nie ruszy, będzie piękny pretekst by nadrobić zaległości.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

neomammut

Frywolny, instrukcja serwisowa, miernik i jedziesz, wcześniej sprawdzenie mechaniki, smarowanie, czyszczenie starego smaru itd. :)

pmcomp

#631
A to nie jest po prostu pasek?
Na eBayu widze komplet dwoch paskow. Jeden jest zapewne do licznika wiec drugi zapewne do capstana.
Serwisowka dostepna jest w necie.
To ze sa trzy silniki nie znaczy wcale ze capstan ma naped bezposredni. Trzeba sprawdzic w manualu.

Pozdro

frywolny trucht

Wstaję skoro świt dziesiąta i:



Nie działa. Niestety oba paski obsługują licznik:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Da się go wcisnąć Mirkowi lub Ondrejowi, czy oni tylko najbliższym i są tak zarobieni, że nie ma szans?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pmcomp

Obawiam się, że Pan Janusz z Łodzi poradzi.

frywolny trucht

#635
Ok, zapytanie na priv, a o tym serwisie ktoś, coś wie?
http://www.tulsystem.com.pl/serwis.htm

Czy to nie Musical Maryśki u nich stoi? Chwalą się na fejsie co naprawili:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

Tak. To mój. Naprawili, ale awaria nie była jakaś straszna.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

vasa

Cytat: Keef98 w Luty 14, 2016, 14:00
Tak. To mój. Naprawili, ale awaria nie była jakaś straszna.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ale sprzęt na tyle poważny że można się pochwalić.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Ale ile się dowiedziałem. Czy profesjonalni, czy drodzy, czy długo przetrzymują. Mnóstwo rzeczy, nie wiem czy zdąże dziś przeczytac i wyrobić sobie zdanie  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Luty 14, 2016, 18:18nie wiem czy zdąże dziś przeczytac i wyrobić sobie zdanie 
Niezadowolony z informacji ?

Sugeruję odpuścić tych z Tulsystemu. Ci goście co robili wzmacniacz Marysi chyba nic nie popsuli ale też niewiele zrobili.
Taki sprzęt jak Twój trzeba oddać do kogoś kto się zna i prędzej odmówi naprawy niż zaryzykuje jakieś partactwo.
We Wrocławiu wsiadłbym, prawdopodobnie na głowę Mr Czyżewskiemu od LAR'a.
Pozdrawiam serdecznie
vasa
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

A nie lepiej nie rydzykować i oddać tam gdzie nasi robią?

Ja wróciłem bez śpulaka i już mi ochota na nie przeszła. Więcej z nimi pierd.....lenia niż słuchania.
Zarezerwowany wiedeński Otari spierdolił się podczas demonstracji  ;D
Nie wchodzę w ten format bo mimo, że zacny to tak jak kiedyś pisałem - stare to i zbyt skomplikowane, prędzej czy później klęknie. To nie gramiak z dwoma drutami na krzyż.

bubusia

Cytat: masza w Luty 14, 2016, 19:06
A nie lepiej nie rydzykować i oddać tam gdzie nasi robią?

Ja wróciłem bez śpulaka i już mi ochota na nie przeszła. Więcej z nimi pierd.....lenia niż słuchania.
Zarezerwowany wiedeński Otari spierdolił się podczas demonstracji  ;D
Nie wchodzę w ten format bo mimo, że zacny to tak jak kiedyś pisałem - stare to i zbyt skomplikowane, prędzej czy później klęknie. To nie gramiak z dwoma drutami na krzyż.

No co Ty, a ja np chce sobie kupic G36, prosty i ladnie gra, i sa ludzie co sie znaja w razie awarii
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

MAC

Nie dziękuję. Za dużo chromolenia i za duże ryzyko padła.
Już mi przeszło  :)

frywolny trucht

Chyba nie mam szans oddać tam gdzie nasi oddają  ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Luty 14, 2016, 19:48Chyba nie mam szans oddać tam gdzie nasi oddają 
Podręczyć Czyżewskiego?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Jeszcze momencik  :D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Arek ten serwis z Łodzi ma bardzo pochlebne opinie i to nie tylko na naszym forum . Krzysiek z AS bardzo ich chwali o ile to ten sam specjalista . Masza będziesz miał więcej kasy na czarne placki więc nie ma tego złego .

frywolny trucht

Potrzebować namiary na Łódź...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pmcomp

#648
Cytat: masza w Luty 14, 2016, 19:06
Ja wróciłem bez śpulaka i już mi ochota na nie przeszła. Więcej z nimi pierd.....lenia niż słuchania.
Zarezerwowany wiedeński Otari spierdolił się podczas demonstracji  ;D
Nie wchodzę w ten format bo mimo, że zacny to tak jak kiedyś pisałem - stare to i zbyt skomplikowane, prędzej czy później klęknie. To nie gramiak z dwoma drutami na krzyż.

Wszystko prędzej czy później klęknie. Ktoś po prostu próbował wcisnąć Ci złoma :).

A Ty podszedłeś do tematu ze złej strony. Chciałes kupić maszynę po pierwsze nie taka jak trzeba, po drugie z niesprawdzonego źródła. Nie słuchasz doświadczonych kolegów  8) :P

Wymienie raz jeszcze maszyny "do kupowania":
Studer A80
Studer A807
Studer A810
Studer A812
Telefunken M15.

Wszystkie te maszyny bez problemu serwisujesz w Polsce, są fachowcy w Polskim Radio. Części też są do zdobycia.

Wszystkie inne maszyny to ryzyko z powodów jw.

Inne maszyny to duzo niższa półka dźwiekowa.
Wyjątkiem są oczywiście Studer C37, Studer A62 na germanowych tranzystorach czy Studer B62 albo Telefunken M10 ale te maszyny mają swój wiek i są obarczone sporawym ryzykiem. No i kosztują swoje :).

A jak się Słowak nie podoba to mozna np. tu: http://www.therecorderman.com/en/index.php

Pozdro

Magreeltoreel

Cytat: pmcomp w Luty 15, 2016, 07:20
Cytat: masza w Luty 14, 2016, 19:06
Ja wróciłem bez śpulaka i już mi ochota na nie przeszła. Więcej z nimi pierd.....lenia niż słuchania.
Zarezerwowany wiedeński Otari spierdolił się podczas demonstracji  ;D
Nie wchodzę w ten format bo mimo, że zacny to tak jak kiedyś pisałem - stare to i zbyt skomplikowane, prędzej czy później klęknie. To nie gramiak z dwoma drutami na krzyż.

Wszystko prędzej czy później klęknie. Ktoś po prostu próbował wcisnąć Ci złoma :).

A Ty podszedłeś do tematu ze złej strony. Chciałes kupić maszynę po pierwsze nie taka jak trzeba, po drugie z niesprawdzonego źródła. Nie słuchasz doświadczonych kolegów  8) :P

Wymienie raz jeszcze maszyny "do kupowania":
Studer A80
Studer A807
Studer A810
Studer A812
Telefunken M15.

Wszystkie te maszyny bez problemu serwisujesz w Polsce, są fachowcy w Polskim Radio. Części też są do zdobycia.

Wszystkie inne maszyny to ryzyko z powodów jw.

Inne maszyny to duzo niższa półka dźwiekowa.
Wyjątkiem są oczywiście Studer C37, Studer A62 na germanowych tranzystorach czy Studer B62 albo Telefunken M10 ale te maszyny mają swój wiek i są obarczone sporawym ryzykiem. No i kosztują swoje :).

A jak się Słowak nie podoba to mozna np. tu: http://www.therecorderman.com/en/index.php

Pozdro



Do wpisu Piotra dodam jeszcze od siebie.
Magnetofony godne polecenia przeze mnie to:
Otari MX-50 MX-55 do wyższych BTR MTR.
Tascam B42 i Teac X2000M też jest dobry do domowego użytku
Polecam Magnetofony Sony są dźwiękowo bardzo dobre.

Ze starszych magnetofonów do Telefunkena dodam jeszcze Ampexy dzwiękowo to kosmos, ale trzeba w nie włożyć serce i cierpliwość jaki grubą kasę, już napisałem ani Telefunkenem M10 ani Ampexem nie zrobimy edycji bo do tego służą magnetofony edycyjne jak choćby najmniejsze Otari MX-50,55 czy Studer A 810.
Sam mogę polecić Studera B-67 są genialne i nie mają takich problemów jak nowsze 810 z epromem, po padnięciu baterii trzeba się liczyć z wydatkiem.
Kto obecnie na świecie produkuje jeszcze magnetofony wiem że Otari przynajmniej na zamówienie, wiecie jeszcze o jakiejś produkcji?
Każdy magnetofon można zrekonstruować dla chcącego nic trudnego , modele występujące na rynku sporadycznie do których nawet nie ma części, wszystko jest możliwe.


Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi