Magnetofony szpulowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Cytat: miniabyr w Marzec 14, 2016, 10:28
Moja rada do nabywców magnetofonów . Kupujcie tylko z profesjonalnego źródła (np.Sedlak ,Czern) to zaoszczędzi wam wtop  ,pieniędzy i nerwów.

Paweł, no risk no fun  ;D
Tak jak pmcomp napisał, nie kupisz drapaka bez igły?

Tu się facio chyba chwali wymienionymi głowicami


bubusia

Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

frywolny trucht

No na dwoje babka wróżyła z tym Twoim. Cena jest atrakcyjna i nawet jakby coś jeszcze padło- jakiś zapas pozostaje na konserwacje, naprawy, a na tych głowicach może grać, przecież taśm nie niszczy. Czyli trochę sobie rozkładasz wydatki w czasie. Z drugiej strony pewnie lepiej upolować taki co był mało używany i w dobrej cenie :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

bubusia

Ja tam bym nie ryzykowal, lepiej dac troche drozej, ale jednak z pewnego zrodla, szczegolnie jesli nie mamy jeszcze duzej wiedzy w temacie

Sedlak jednak daje gwarancje, a tu kupisz i od razu robota
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

Magreeltoreel

#804
Co nagle to po diable, ludzie kupują kable po 3-5 tys i więcej kupują wkładki za ogromną kase a jak trzeba wyłożyć za magnetofon studyjny 7 tys za bardzo dobry stan to narzekają.
Albo chce się pograć kilka lat albo chce się mieć mebel ;D
Magnetofon niczym się nie różni od serwisu gramofonów, normalne rzeczy są do dostania rolki, paski, głowice nawet z prowadzeniem rubinowym dzisiaj to kwestia kasy nie znajdzie się dobrego na śmietniku :P
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

Magreeltoreel

Cytat: masza w Marzec 14, 2016, 10:26
Cytat: frywolny trucht w Marzec 14, 2016, 10:24A może właśnie pilnikiem w takim razie przywrócić kształt stożka?
:o


To ala szlifowanie jest o d..e rozbić kolega nie ma pojęcia o tej czynności Ratunku...
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

MAC


pmcomp

Cytat: frywolny trucht w Marzec 14, 2016, 10:39
No na dwoje babka wróżyła z tym Twoim. Cena jest atrakcyjna i nawet jakby coś jeszcze padło- jakiś zapas pozostaje na konserwacje, naprawy, a na tych głowicach może grać, przecież taśm nie niszczy. Czyli trochę sobie rozkładasz wydatki w czasie. Z drugiej strony pewnie lepiej upolować taki co był mało używany i w dobrej cenie :)

Nooo, był taki ostatnio. Studer A80 za 1.500 EUR. Pisałem przecież ;).

pmcomp

Cytat: masza w Marzec 14, 2016, 11:35
Odpuszczam sobie.


Maciek, masz złe nastawienie i magnetofony to czują ;)
Jak je zaczniesz kochać to zaraz jakiś wybranek wpadnie Ci w ramiona.

MAC

Moje nastawienie jest poparte doświadczeniem i pechem wrodzonym :)
Jak coś kupie na odległość to zawsze musi sie okazać spierdolone. Nawet jak kupuje nowe ;D

Chcę mieć magnetofon ale nie stać mnie na ryzyko.
Trzeba spokojnie poczekać aż ktoś z pewnych rąk będzie się pozbywał.

pmcomp

Cytat: masza w Marzec 14, 2016, 14:02
Moje nastawienie jest poparte doświadczeniem i pechem wrodzonym :)
Jak coś kupie na odległość to zawsze musi sie okazać spierdolone. Nawet jak kupuje nowe ;D

Chcę mieć magnetofon ale nie stać mnie na ryzyko.
Trzeba spokojnie poczekać aż ktoś z pewnych rąk będzie się pozbywał.

Dlatego trzeba pojechac, pomacać, przutulić, szepnąć słówko.
Będe w środę o Wojcka w Rogalowie to się go zapytam czy coś ma.
Zamailuj do Sedlaka, miał cos mieć nowego.

Pozdro

kawosz

Jak odbiorę swojego 99 to mogę Ci pożyczyć dziadka do zabawy celem oswojenia się z techniką magnetyczną  ;D

MAC

Dzięki, dzięki !

A teraz juz tak zupełnie poglądowo tak żeby sie nauczyć
Te są zajechane?


MAC


Magreeltoreel

Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

MAC

Cytat: Magreeltoreel w Marzec 14, 2016, 16:41A czemu tak mylisz e jest nowa?
1. Opis sprzedawcy (zakładam, że prawdę pisze).
2. Nie lutowane piny.

kawosz

Magreeltoreel a znasz jakiś godnych polecenia sprzedawców części do tych revoxów . Kupowanie z aukcji zawsze niesie ryzyko . Może w moim przypadku warto by było kupić na zapas .

Magreeltoreel

Cytat: masza w Marzec 14, 2016, 16:45
Cytat: Magreeltoreel w Marzec 14, 2016, 16:41A czemu tak mylisz e jest nowa?
1. Opis sprzedawcy (zakładam, że prawdę pisze).
2. Nie lutowane piny.

Na pierwszy rzut oka nie jest nowa
Piny można wyczyścić, brak pudełka i ten ślad po taśmie ehh.

Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

Magreeltoreel

Cytat: kawosz w Marzec 14, 2016, 16:53
Magreeltoreel a znasz jakiś godnych polecenia sprzedawców części do tych revoxów . Kupowanie z aukcji zawsze niesie ryzyko . Może w moim przypadku warto by było kupić na zapas .

Kawosz oczywiście że mam  dostęp do głowic ale muszę wiedzieć czego potrzebujesz? być może nie będę miał na zawołanie.
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi

kawosz

O to fajnie . Wysłałem Ci pw.  :)

MAC

Cytat: Magreeltoreel w Marzec 14, 2016, 17:38Na pierwszy rzut oka nie jest nowa
Piny można wyczyścić, brak pudełka i ten ślad po taśmie ehh.

To jest z tej aukcji.
Swoją drogą z egzotycznego miejsca jest sprzedawca :)

http://www.ebay.pl/itm/REVOX-2-track-heads-022-027-for-A77-B77-A700-good-state-/322038939098?hash=item4afb043dda:g:Z5kAAOSwxp9W5ZOG

kawosz

Masza ja jak bym teraz kupował to tak jak Ty na spokojnie . A po tym co dowiedziałem się na forum to kupił bym od Petera . Lub od kogoś znajomego .

MAC

Miałem w dwa miesiące dwie wpadki ze śpulakami. Trzeciej już nie zamierzam mieć :)
Kubeł zimnej wody na łepetynę sobie wylałem i czekam albo na Ondreja (kierunek Sedlak) albo na kolegę Marka :)

bubusia

Widze, ze tych samych ludzi nawiedzamy, kupmy cos hurtem i bedzie pewniej, a na pewno razniej jak sie wpier......, chociaz z nimi nie zakladalbym:)

no i mozna shipping podzielic
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

Magreeltoreel

#824
Za tydzień  odpalę Ampexa

https://www.youtube.com/watch?v=zRlkqS3iUHo

Albo Ferro nie wiem jeszcze aczkolwiek Ampexi Ferro to spore maszyny i miejsca będzie mało :P

https://www.youtube.com/watch?v=ahgN01FWcR4
Życie jest zbyt krótkie na nudne hi-fi