Magnetofony szpulowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Cytat: pmcomp w Kwiecień 09, 2016, 19:33Zgaduję, że trzeba też dokonać korekcji naciągów i hamulców.

To prawie jak na kolejce górskiej :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

http://allegro.pl/studer-revox-pr99-mkiii-magnetofon-szpulowy-studio-i6116466551.html#imglayer

No ładne cacko...
Ten 2007 rok trochę mi nie teges. A jak rok produkcji jest "podrasowany" to i cały opis może być upiększony.
Kredens widzę też stoi :)

kawosz

#927
Dopiero co się chwalił na fejsie że odebrał z Wrocławia z przeglądu . Dał mi nawet namiary na tego Technika . Pisał że władował 1800 zł w głowice napinacze i hamulce . Spytam się jak będzie ile chce wylicytować bo sam jestem ciekawy .Właśnie z Nim gadam chce na rękę 7500zł

pmcomp

Cytat: kawosz w Kwiecień 10, 2016, 20:26
Dopiero co się chwalił na fejsie że odebrał z Wrocławia z przeglądu . Dał mi nawet namiary na tego Technika . Pisał że władował 1800 zł w głowice napinacze i hamulce . Spytam się jak będzie ile chce wylicytować bo sam jestem ciekawy .Właśnie z Nim gadam chce na rękę 7500zł

Każdy ma prawo chcieć ile chce ale za taką kase do kupienia są duuuużo lepsze magnetofony studyjne.
Chociazby Studer A807, Teleunkeny 10 i 15 czy StuderB62.

Aukcja nie ma ceny minimalnej, goscćsię może srogo rozczarować.

Pozdro

bubusia

Panowie, jaka sensowna cene moznaby zaproponowac za tego Revoxa

Kawosz, Ty juz chyba masz jednego:)
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

kawosz

Ja zapłaciłem 4000 zł ale muszę kilka rzeczy zrobić . Jeżeli magnetofony od Petera są dobre to jego ceny są naprawdę przyzwoite  . 1200 euro bez wahania bym dał .

pmcomp

Cytat: kawosz w Kwiecień 11, 2016, 08:18
Ja zapłaciłem 4000 zł ale muszę kilka rzeczy zrobić . Jeżeli magnetofony od Petera są dobre to jego ceny są naprawdę przyzwoite  . 1200 euro bez wahania bym dał .

I to jest max maxów.
Bywaja na niemieckim eBayu PR99 za 800 EUR.

Pozdro

frywolny trucht

Maciek chyba szuka drugiego :)
Opis aukcji jest o tyle abstrakcyjny, że nie wiadomo gdzie kończy się bujda, a zaczyna rzetelny opis. Trudno więc określić sensowną cenę. Jeśli przyjąć, że za piątkę można zdobyć egzemplarz w dobrym stanie, i dodać przeprowadzony full serwis, że masz niektóre części nowe, oraz nie musisz oddawać do przeglądu, to można tę kwotę 1800 zł dodać i masz 6800.  Sam bym tyle jednak nie dał.


p.s. W aukcji jest zastrzeżenie przerwania aukcji. Nie liczyłbym na okazyjny zakup.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 11, 2016, 08:23Maciek chyba szuka drugiego
Nie szukam tylko spokojnie czekam na G36

miniabyr

No proszę Dziadek rządzi .....a ja jutro odbieram skrzynkę na Helgę więc będę mógł Dziadka wpiąć do systemu ,bo teraz grzecznie stoi sobie z boku z powodu braku długich kabli.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Yacek

Panowie: hasło Otari BX 56, dwuslad, 18/38 cm/s.  Mial ktos - warto  jesli w b. dobrym stanie? Jak to gra ? :)
Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

frywolny trucht

Jest tak rzadki, że nic sensownego nie można znaleźć. Albo ja nic nie potrafię znaleźć. Ale tak okiem rolnika- warto się mu przyjrzeć. Przy czym ktoś go próbował sprzedać z 2015 roku  na naszym kochanym forum i teraz, niedawno na alegru.

http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/sprzedam/magnetofony-kasetowe/magnetofon-szpulowy-2-sladowy-os107482.html

http://allegro.pl/magnetofon-szpulowy-otari-bx56-dolby-teac-an-180-i6116185607.html
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Yacek

no wlasnie nic nie mozna znalezc w necie.. zero specyfikacji itp :( ale wyglada zacnie :))

Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

frywolny trucht

Niestety trzeba też przewijać taśmy "na zewnątrz".
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pmcomp

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 12, 2016, 22:44
Niestety trzeba też przewijać taśmy "na zewnątrz".
Co przez to rozumiesz?
Na ten magnetofon wejdą bobinki 12". Sprzedający dołącza talerzyki.
Zewnętrzne VUsy bo Dolby nie należy się dotykać.
Utargować do 2500 zł i będzie wiele radosci.

kawosz

Fajny jest i cena też przystępna . To chyba sprzęt na dłużej bo laicy go raczej nie kupią .

frywolny trucht

Cytat: pmcomp w Kwiecień 12, 2016, 23:28Co przez to rozumiesz?

No, że normalnie na szpuli warstwa taśmy, która gra, nagrywa- jest od wewnątrz. W tym OTARI-u jest na zewnątrz.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

jak w Telefunkenie M10, tak?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Taa jest. Będzie trochę pierdololo przy nagrywaniu dla kogoś, przy pożyczaniu od kogoś. Taśmy fabrycznie chyba też tylko od wewnątrz nałożone przychodzą.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Z przewinięciem na drugą stronę nie będzie problemu . Trwa to tyle co normalne przewinięcie szpuli nie demonizujmy  ;) Fajny jest . Na fejsie też już się o niego ludzie pytają możliwe że długo nie powisi

frywolny trucht

Co tak w ogóle trzeba mieć, aby to zrobić?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Specjalnie nic nie potrzeba . Zakładasz taśmę krzywo i przewijasz . Można to zrobić pomijając napinacze jak boisz się o zagięcie . Trzeba tylko przytrzymać napinacze rękami imitując naciąg . A jak masz więcej czasu (43 min) to zakładasz krzywo i włączasz odtwarzanie .

Yacek

no faktycznie chyba tam tasma odwrotnie..... podobno nazywa sie to heads upside-down .... ale ciekawy jest. jestem ciekaw jaka jakosc, ale dwa slady i takie predkosci..... to musi chyba dobrze grac :)
Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

pmcomp

Cytat: kawosz w Kwiecień 13, 2016, 14:47
Specjalnie nic nie potrzeba . Zakładasz taśmę krzywo i przewijasz . Można to zrobić pomijając napinacze jak boisz się o zagięcie . Trzeba tylko przytrzymać napinacze rękami imitując naciąg . A jak masz więcej czasu (43 min) to zakładasz krzywo i włączasz odtwarzanie .

Na Telefunkenie M15 odtwarzam wszystkie swoje taśmy nawinięte odwrotnie obracając taśmę o 180 stopni przed napinaczem. I przewijam. Bez żadnych problemów.

Rzeczywiście ten Otari może być odwrotny, nie zauważyłem.
Natomiast czy przyjmie 12"-owe bobinki na talerzykach to przed zakupem trzeba organoleptycznie sprawdzić.

Pozdro

Pozdro

frywolny trucht

Cytat: kawosz w Kwiecień 13, 2016, 14:47Zakładasz taśmę krzywo i przewijasz

Nie odważyłbym się. Jest coś na jutubie? Można to zobaczyć?
Tu opis po niemiecku na temat Otari: http://forum2.magnetofon.de/board2-tonbandger%C3%A4te/board28-tests-und-vorstellungen/599-otari-bx-56/
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93