Magiczne podkładki. 15 złotych tylko nie płacz (rżyj) proszę!

Zaczęty przez szczemirek, Lipiec 22, 2016, 12:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

szczemirek

Cytat z AS, watek - Odsłuchy Kujawsko..

W skròcie: Panowie dyskutuja jak podkładki zrobione z monet 5zł wpływaja na dźwięk.
Z ich doświadczeń wynika, że użycie takich podkładek podłożonych pod SBT lub (!) pod zasilacz zamienia te urzadzenia w conajmniej.... Nie (niecenzuralne), proszę wybaczyć ale napisanie w CO przekracza moje możliwości.

Cytat:
Tak . Zasilacz Tomanka taki jak w linku poniżej :

http://hd-opinie.pl/wp-content/uploads/2013/01/Tomanek-10-600x461.jpg

Miałem od samego początku postawiony na podkładkach z gumy - tylko po to aby miał większy ostęp od podłogi ( i na dwa lata zapomniałem o temacie )...
Po przeczytaniu wpisu paltona postanowiłem sprawdzić metalowe krążki - ogólnie zamiast materiału miękkiego / twardy...
Pod samym urządzeniem SBT podkładałem / sprawdzałem już prawie wszystko drewno / pumeks / guma / aluminium / stal ....itd...
Spokojnie można było usłyszeć subtelne lub znaczące zmiany  zachodzące w prezentacji .....
O ja głupi zapomniałem o zasilaczu....a to przez to że leży gdzieś tam z tyłu / zapomniany.

Zdjęcie poniżej :

Po lewej podkładka gumowa (OBI ...8 zł / komplet 8szt sklejone ze sobą od strony samoprzylepnej po dwie.)...
Po prawej podkładka stalowa pod kolec z kolumny ( chyba 15 zł /sztuka)

Guma :
Dociążą / nasyca / powiększa / przyciemnia /  uplastycznia ...

Stal :
Obrys / kontur / atak / dynamika / otwarcie / dosadność ...

BOBSAPP

#1
Cytat: szczemirek w Lipiec 22, 2016, 12:21proszę wybaczyć ale napisanie w CO przekracza moje możliwości.

Też tak bywa / wcale mnie to nie dziwi / ot kolejna krytycznie nastawiona osoba.
Samo życie... ;D

Zna osoby które rozpoczynają swoją przygodę od takich rzeczy / i niech im będzie na zdrowie :

http://www.q21.pl/chord-silent-mount-sm5-titanium.html

Ja wolę koncentrować się na materiale który został wykorzystany do budowy podkładki oraz własności " sonicznych" tego materiału ....cena pełni rolę drugorzędną...

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

BOBSAPP

Cytat: gratefullde w Lipiec 22, 2016, 12:35Trudno nie rżeć ale się staram

Niekiedy nie warto aż tak mocno się chichotać... ;D :o ale jest dobrze... ;D
Nawet kiedy się śmiejemy z samego siebie... :P

Od spodu dokręcono do niej warstwę marmuru (jak w odtwarzaczach CD niemieckiego Audioneta), a do niej z kolei doklejono grubą warstwę sklejki (warto porównać z rozwiązaniami japońskiej firmy SPEC, czytaj TUTAJ), a po bokach drewniane elementy. Te ostatnie odsyłają nas do lat 70. i wczesnych 80. ubiegłego wieku, kiedy była to norma. ???

http://highfidelity.pl/@main-2272&lang=



Designer paid particular attention to resonance elimination/control. The casing of the device is impressively rigid – metal sheets are thick – but to make sure the designer added a yellow dolomite slate at the bottom of the Player. It is quarried in Poland only in one place – Sławniowice – close to the Czech border, which allows to bring more than just stone from trips to that place (another thing is great Czech beer). Similar base you will find in Audionet players. Using only stone for CD players is a bit risky – stone could over-damp the sound. So here apart from the stone slate there is also a plywood plate with three spikes (two in front and one in the back). The spikes sit in aluminum discs. ???

http://www.highfidelity.pl/@main-276&lang=en

robiz

Z drugiej strony kto bogatemu zabroni sie ładnie bawic ;)
Jest pieniądz to sie wydaje,.., nie ma , to sie robi tak jak wychowali rodzice .. :)
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

szczemirek

OK Bob, tylko śmiem twierdzić, że wszelkie te zmiany, jeśli przyjać, że rzeczywiście występuja sa na granicy naszej percepcji. My to dorośli mocno jesteśmy 😄 i trudno nam stwierdzić jakiekolwiek ròżnice biorace się z podkładek a i z wiara też krucho u niektòrych....
Daj mi Panie takie ucho jak Twoje słyszace tak wiele.

BOBSAPP

Cytat: szczemirek w Lipiec 22, 2016, 13:04OK Bob, tylko śmiem twierdzić, że wszelkie te zmiany, jeśli przyjać, że rzeczywiście występuja sa na granicy naszej percepcji.

Powiedz to Panu Dubielowi - może potrafi Ci to lepiej wytłumaczyć / czy to dbanie o wibracje robi aby nie było tego słychać ?
Pic na wodę / marketingowy bełkot...MOŻE TAK JEST ?

Bo ja swoje wystarczające doświadczenie już mam... a zdanie też mam wyrobione.

BOBSAPP

Jak widać Pan Dubiel jest zwolennikiem " metalu " - tak jak ja zresztą... ;D
Piękne kolce /  pod WSZYSTKIM....oczywiście całość posadowiona na " lipnym" KAMIENIU... :o
Ciekawe jaki koszt tych podkładek+kolec / zakładając że to nie tytan ?
Strzelam że 100 zł / 4szt / max - albo i mniej... na pewno ma jakiś upust... ;D






szczemirek

Ładna lampa [emoji106] a na czym posadowiona to sprawa indywidualna i estetyczna.


Sent from my iPad using Tapatalk

BOBSAPP

Cytat: robiz w Lipiec 22, 2016, 13:01
Z drugiej strony kto bogatemu zabroni sie ładnie bawic ;)
Jest pieniądz to sie wydaje,.., nie ma , to sie robi tak jak wychowali rodzice .. :)



Widzę że piszesz jak zawieje / tu widzę Cię z drugiej strony medalu... ;D
Może się mylę....ale tak to wygląda... ???



Znacie jakiś dobry sposób na trwałe przyklejenie kolców do metalowego stelaża stolika. Teraz ma takie zwykłe kolce wkręcane w ramę na gwint 8, takie http://allegro.pl/kolce-glosnikowe-hd-907-black-m-8-podkladka-gratis-i5064284787.html
Natomiast mam że starych czasów takie , trochę większe i masywniejsze ale muszą być wklejane
http://allegro.pl/kolec-pod-kolumne-kolce-kolumnowe-hd-919-high-end-i5955522523.html. Fajnie wyglądają na czarnej ramie pod drewnianym blatem ;)
Tylko kurteczka, ja to stabilnie zamocować....? Na jakąś taśmę jak do luster czy klej ? Słyszałem coś o jakimś Blu Tack, znacie to...?



robiz
maniak
***

Wiadomości: 224
Zobacz profil  Email  Prywatna wiadomość (Offline)

Odp: Kolce i nóżki pod kolumny i platformy antywibracyjne
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 29, 2016, 21:56 »

BOBSAPP


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

BOBSAPP

Cytat: gratefullde w Lipiec 22, 2016, 12:35
Trudno nie rżeć ale się staram ;D

Z tym poniższym dialogiem a powyższą wypowiedzią też coś nie tak ... :-\



Z czym to się je.

A, już wiem. Miałem kiedyś kupić ale dostałem Lomic.


Ja mam takie cóś pod CD:
http://dc-components.eu/soundcare-superspike-feet-nozki-antywibracyjne-pod-sprzet.html


I jak się spisują?


Szczerze, to nie wiem, bo pod nimi jest pumeks. Miałem je, to zamontowałem. Gdybym miał kupić nowe, pewnie bym nie kupił. A że kupiłem je z innym CD, to są. O wpływie podstawek na CD przekonałem się kiedyś robiąc eksperyment. Wyczytałem na jakichś forach, że piłki do squasha przecięte na pół bardzo dobrze izolują podłożone pod nóżki CD. Miałem wtedy Arcama CD82, albo 73, nie pamiętam już. Spróbowałem i szybko wyjąłem. Zamuliło mi dźwięk straszecznie.


https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=872.50

gratefullde

Cytat: BOBSAPP w Lipiec 22, 2016, 18:13
Cytat: gratefullde w Lipiec 22, 2016, 12:35
Trudno nie rżeć ale się staram ;D

Z tym poniższym dialogiem a powyższą wypowiedzią też coś nie tak ... :-



Z czym to się je.

A, już wiem. Miałem kiedyś kupić ale dostałem Lomic.


Ja mam takie cóś pod CD:
http://dc-components.eu/soundcare-superspike-feet-nozki-antywibracyjne-pod-sprzet.html


I jak się spisują?


Szczerze, to nie wiem, bo pod nimi jest pumeks. Miałem je, to zamontowałem. Gdybym miał kupić nowe, pewnie bym nie kupił. A że kupiłem je z innym CD, to są. O wpływie podstawek na CD przekonałem się kiedyś robiąc eksperyment. Wyczytałem na jakichś forach, że piłki do squasha przecięte na pół bardzo dobrze izolują podłożone pod nóżki CD. Miałem wtedy Arcama CD82, albo 73, nie pamiętam już. Spróbowałem i szybko wyjąłem. Zamuliło mi dźwięk straszecznie.


https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=872.50
Bob,  ja słyszę różnice jak i co na czym stoi. Przerobiłem miękkie i twarde. I też nam swoje zdanie.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

BOBSAPP

Cytat: gratefullde w Lipiec 22, 2016, 18:13
Nie jest. Po prostu pyta. I chyba dobrze ;)
Wszystkie wskazówki są w pierwszym poście który zamieścił / pod drwiącym tytułem...
Może tylko spróbować / nic więcej się nie da opowiedzieć..

BOBSAPP


BOBSAPP


gratefullde

Ale ma prawo. A domyślam się, że sporo już kombinował.
Czasami ktoś lub coś lubi namieszać.
Zapewne 5 zł pod nóżkę brzmienia nie poprawi ale może się mylę.
Zresztą jest piątek, jeziorko i chyba się napiję :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

BOBSAPP

Cytat: gratefullde w Lipiec 22, 2016, 18:20
Ale ma prawo. A domyślam się, że sporo już kombinował.
Czasami ktoś lub coś lubi namieszać.
Zapewne 5 zł pod nóżkę brzmienia nie poprawi ale może się mylę.
Zresztą jest piątek, jeziorko i chyba się napiję :)

Zawsze piszę jasno...nie chodzi o poprawę ale o zmianę kierunku brzmienia / to zasadnicza różnica.
Każdy inaczej odbiera muzykę więc trudno o dopasowanie do wszyskich słowa - LEPIEJ.
Ale INACZEJ to już spokojnie można...powiedzieć...

gratefullde

Cytat: BOBSAPP w Lipiec 22, 2016, 18:23
Cytat: gratefullde w Lipiec 22, 2016, 18:20
Ale ma prawo. A domyślam się, że sporo już kombinował.
Czasami ktoś lub coś lubi namieszać.
Zapewne 5 zł pod nóżkę brzmienia nie poprawi ale może się mylę.
Zresztą jest piątek, jeziorko i chyba się napiję :)

Zawsze piszę jasno...nie chodzi o poprawę ale o zmianę kierunku brzmienia / to zasadnicza różnica.
Każdy inaczej odbiera muzykę więc trudno o dopasowanie do wszyskich słowa - LEPIEJ.
Ale INACZEJ to już spokojnie można...powiedzieć...
A to święta prawda. Zgadzam się ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

BOBSAPP


elem

Cytat: BOBSAPP w Lipiec 22, 2016, 18:26No i jesteśmy w domu...

Prawie :)  Gdy postawiłem Bonasusa na podstawie SSC to się bardzo zdziwiłem. Nie jest inaczej, jest lepiej :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

BOBSAPP

Może się okazać jak postawisz wzmacniacz tranzystorowy / będzie odwrotnie - gorzej...
To co lubią lampy przeważnie nie lubią tranzystory...

ps.
Ja swój wzmacniacz mam powieszony na żyłkach / 15 zł/ 20 m .... udżwig 70kg.
Miałem tak długo przed firmą PAB....ale zaczynałem od dętki...
I tez się sprawdzała.... ;D

gratefullde

Jak na jednym meblu masz wzmacniacz i źródło to warto to odsprzęglic ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Cytat: BOBSAPP w Lipiec 22, 2016, 18:39Może się okazać jak postawisz wzmacniacz tranzystorowy / będzie odwrotnie - gorzej...
To co lubią lampy przeważnie nie lubią tranzystory...

Może tak być, nie próbowałem. Za to potestuję w wolnej chwili małe SSC pod zasilaczem :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe