Autor Wątek: Denon DP 59L  (Przeczytany 18544 razy)

Offline cdt

• Sferyk który zadziwia ;)
Odp: Denon DP 59L
« Odpowiedź #150 dnia: Maj 18, 2018, 15:52 »
Rzeczona 103R
kawosz wersja apolityczna.

Offline Sluchacz

• **
Odp: Denon DP 59L
« Odpowiedź #151 dnia: Lipiec 09, 2018, 17:26 »
Hej, panowie, sprawiłem sobie 59L z S-ramieniem, powiesiłem DL-110 i gra to genialnie, jestem wzruszony :) Tyle że q-damping się dziwnie zachowuje. Ustawiłem nacisk na 1.9g, AS też oczywiście, ale q-damping ustawiony na tę wartość powoduje drżenie ramienia w płaszczyźnie poziomej i muszę schodzić w dół z wartością, aż drżenie ustanie. Niezależnie od tego, czy ramię jest na podnośniku windy, czy na płycie, zaczyna drżeć już od wartości w okolicach 1 na pokrętle. Nie pałuję się tym za bardzo, ustawiłem wartość 0.8, tracking jest świetny, stereofonia takoż, ale wiadomo - chciałbym znać przyczynę. Zakładam, że to może być np. kwestia tego, że ramię S jest sporo cięższe od prostego, a zatem może damping inaczej na nie reaguje, ale niczego na ten temat nie znalazłem w manualu, więc to raczej wątpliwe. Ktoś z właścicieli / byłych właścicieli zaobserwował taki przypadek?

dawno tutaj nie bylem....  :-)
nie wiem czy juz uporales sie z ta przypadloscia...u mnie podobne zachowanie wyeliminowalo czyszczenie potencjometru odpowiedzialnego z Qdamp...

pzdr !!