Myjka KAB-EV-1

Zaczęty przez maciek1, Wrzesień 07, 2016, 21:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

maciek1

Może ktos już przećwiczył? Proste jak budowa cepa, oby było delikatniejsze w użyciu:)

http://allegro.pl/kab-ev-1-myjka-do-winyli-i6467121814.html

christo

To na bank działa ale... Podstawowa wada jest taka, że myjka nie ma zbiornika na odsysany brudny płyn a co za tym idzie wymaga stosowania odkurzacza piorącego. Ale mając taki odkurzacz, te 280 mógłbym ewentualnie dać...
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

jamówię

Ilość płynu,która jest odsysana przy myciu płyty jest tak znikoma,że wystarczy odkurzacz bezworkowy,ja przez rok użytkowania Nitty Gritty,miałem zaledwie kilka zacieków na tacce do ociekań,teraz na Pro Jeckcie to samo,po umyciu ok 30 płyt ze zbiornika nie ma czego wylać  :)

maciek1

Dorobienie prostego zbiorniczka przejściowego jest banalne a podniesie bezpieczenstwo znacznie.

frywolny trucht

Podstawowa wada to obracanie na spód płyty mokrą powierzchnią. Ani to wygodne, ani nie widać czy proces przebiega prawidłowo. Czy pierdutnąć jeszcze jeden obrót, czy już odkurzyło i nie ma sensu szurać dalej płytą o aksamitki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

I płyn w czasie operacji obracania może zlać się na label.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

maciek1

NittyGritty chyba też ma tak prawda?

elem

Te najprostsze tak mają i to jest słabe. NG ma teraz chore ceny i należy o nich zapomnieć :)
Nie neguje sensu zakupu tej myjki, tylko zauważam wady, które oczywiście są mało istotne przy tej cenie (excl. odkurzacz :) )
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

A nawet i niechby papież wymyślił. Na chłopski rozum:
- kładziesz płytę na talerzu myjki i smarujesz płynem od góry.
- przekładka na drugą stronę pierwsza
- odsysanie
- przekładka druga, żeby sprawdzić, załóżmy, że jest OK i kładziemy drugą stronę płyty do mycia
- przekładka trzecia
- sprawdzamy- czyli przekładka czwarta. Jeśli wszystko poszło dobrze to koniec.

Tylko, że gdy ssawka jest u góry masz dwa razy mniej żonglowania płytą i na bieżąco widzisz jak przebiega czyszczenie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Możesz spokojnie założyć, ze po 3 obrotach płyta jest sucha. Tak jest w NG i pewnie w każdej innej.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Mówisz o warunkach idealnych- umiesz dozować, wiesz ile kręcić, płyta nówka, a i aksamitki nówki. Ale aksamitki się zużywają, w miejscu oderwania się aksamitek zostaje często ślad. Do tego gdy płyta upierdzielona, a poszorowałeś- to się trochę bąbelków narobiło, nie zauważysz na mokro czy szorować dalej, czy już odsysać. Zobaczysz po odessaniu. I takie tam z pamiętnika sprzątaczki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

za 300 zł można się pobawić, nie narzekajmy już :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jajacek1410

A ja tam uważam, że mycie wymaga porządnego namoczenia i wyszorowania szczotą. Ta myjka ledwo płytę zwilży i pomizia brudną aksamitką. W mojej ocenie nadaje się znakomicie jako uzupełnienie Knosti, która myje świetnie, natomiast upierdliwe jest suszenie. I tylko do takiego zastosowania brałbym ją pod uwagę.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

paul_67

Za leniwy jestem na coś takiego, a 300 zł wolę wydać na płyty.Wyciągać odkurzacz, podłączać, kręcić i maczać na gramofonie, zdejmować i zakładać na a'la myjkę i obracać płytę ręcznie i potem chować odkurzacz? Nie dla mnie :)

maciek1

Cytat: jajacek1410 w Wrzesień 08, 2016, 17:28Ta myjka ledwo płytę zwilży i pomizia brudną aksamitką

Mycie odbywa się nie poprzez tę aksamitkę... Tutaj jest tylko odsysanie. No cóż... kolejny produkt w zasadzie bez zalet i do niczego:)

rudy-102

Tak sobie popatrzyłem i myślę, że jedyne sensowne użycie tego czegoś to - suszarka do płyt umytych w knosti.

jamówię

Ale części z tej myjki to NG

rudy-102

Tu macie filmik z tym ustrojstwem. Ja mówię nie.


jajacek1410

No i właśnie - żadna to myjka, tylko co najwyżej odsysarka.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek