Sprawdzone duety lampy z tranzystorem.

Zaczęty przez Ganjor86, Sierpień 28, 2016, 12:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ganjor86

Zastanawiam się ostatnio nad budową wzmacniacza hybrydowego lub nad kupieniem przedwzmacniacza lampowego i zbudowaniem dwoch monobloków 100W około przy 8Ohm lub podobnej mocy. Kitów płytek i częściowo zbudowanych układów jest w internecie zatrzęsienie ale czytałem że nie zgrany duet lampy i tranzystora może bardzo rozczarować i dlatego zakładam ten temat który jak myślę może być przydatny w przyszłości dla wielu użytkowników. Chodzi mi o sprawdzone konstrukcje które za stosunkowo małe pieniądze mogą naprawdę oczarować.

octagon

Jeśli ma to być niedroga ale bardzo dobra hybryda to polecam Linear Audio Research IA120H:

http://highfidelity.pl/@main-2180&lang=

Mam lampę z tej manufaktury, hybrydę słuchałem i tak mi się spodobała, że zamówiłem:)

Ganjor86

Ciekawe ile trzeba by wydać na budowę czegoś takiego bo chciałbym przeznaczyć około 1000£ na pre i monobloki albo na hybrydowy wzmacniacz.

octagon

Nie mam pojęcia:) Nigdy nic nie zbudowałem bo nie potrafię:) Także w tym zakresie nie pomogę.

rudy-102

Z gotowców za w miarę niewielkie pieniądze mogę polecić Vincent SV-237.

Melepeta

A ja z używanych polecam Unisona Research Unico. Miałem już takie trzy.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

rudy-102


Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

rudy-102


Melepeta

Nie. Miałem pierwszy, to zmieniłem na lampę. Potem lampę zmieniłem na ten drugi. Był bez pilota i trochę porysowany. A że trafił się ładny z pilotem, to został trzecim.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

rudy-102

I zostało tak do dziś, czy zmieniłeś na coś innego?

Melepeta

Tego trzeciego zastąpił Struss Chopin. I tak na razie zostaje.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Ganjor86

Wydawało mi się że kupienie lub zrobienie przedwzmacniacza lampowego i dwa monobloki z kitów dadzą podobny efekt jak wzmacniacz hybrydowy i to w niższej cenie ale dziękuję za warte uwagi i sprawdzone wzmacniacze.

rudy-102

Cytat: rudy-102 w Sierpień 28, 2016, 16:44
Z gotowców za w miarę niewielkie pieniądze mogę polecić Vincent SV-237.
W modelu 237 masz trochę ograniczoną możliwość podmiany lamp na inne. W zasadzie bez przylutowywania pasują tylko jedne, radzieckie lampy. Jeśli masz zamiar pobawić się w testowanie możliwości lamp różnych producentów, a nie koniecznie zależy Ci na połączeniu USB to polecam model SV-236MKII. Wchodzą wszystkie ECC83 i pochodne.
http://www.ebay.de/itm/Vincent-SV-236-Mk-Hybridverstarker-Top-Zustand-/131914526048?hash=item1eb6b7ed60:g:~34AAOSw-itXt8xJ

Ganjor86

Od dzwięku cyfrowego są dac-e ;) wzmacniacz wygląda całkiem ciekawie i cena jest nie zaporowa. Ja na ebay znalazłem pre Xiansheng 728A http://www.ebay.co.uk/itm/Xiangsheng-728A-Vacuum-Tube-Pre-Amplifier-Shigeru-Wada-Japan-circuit-Black-/322159006356?hash=item4b022c5294:g:RtkAAOSw9N1Vs2Zl i klon Naim Nap200  http://www.ebay.co.uk/itm/Finished-Black-Box-Clone-Naim-NAP200-Amplifier-Audio-Power-amp-75W-75W-L165-72-/121994362456?hash=item1c676e3e58:g:qQYAAOSw1h5XQdYt ciekawe jak by to się to zgrało. Niewątpliwie zaletą pierwszego wzmacniacza jest zagwarantowane zgranie lampy i tranzystora.

vasa



Cytat: Ganjor86 w Sierpień 29, 2016, 01:33
Wydawało mi się że kupienie lub zrobienie przedwzmacniacza lampowego i dwa monobloki z kitów dadzą podobny efekt jak wzmacniacz hybrydowy i to w niższej cenie ale dziękuję za warte uwagi i sprawdzone wzmacniacze.
Z elektroniką jestem raczej na bakier, natomiast ćwiczyłem podobny problem łącząc lampowe pre gramofonowe do różnych wzmacniaczy tranzystorowych.
W większości przypadków skutek był mierny. Mądrzy ludzie podpowiedzieli mi żeby poszukać wzmacniaczy o bardzo wysokiej impedancji wejściowej. Znalazłem NAD-a i okazało się że gra jak powinien :)
Być może jest to wiedza powszechna ale jeżeli nie to może pomóc ustrzec się przed błędem.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jacekkudla

Ja mam pre phono Audio Research Ph5 i końcówkę Pass Labs x250 i gra to niezle, ciekaw jestem tylko ja wypadnie husaria na tle ph5

Ganjor86

W anglii salony są dość małe i nie wiem czy dam radę tyle mocy upchnąć. Zdanie sąsiadów tutaj się liczy bo po kilku skargach i chyba dwóch ostrzeżeniach policja może wejść siłą a nawet wyważyć drzwi i zabrać cały sprzęt audio...

Piterski

Dla Pass Labs x250
Impedancja wejściowa:
- XLR - 22 kΩ,
- RCA - 11 kΩ,
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.