W poszukiwaniu CD

Zaczęty przez MAC, Sierpień 28, 2016, 16:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

No to w dobie mody na pliki, winyle i taśmy popatrzyłem po cenach używanych nośników CD.
Za pół ceny można koszami wykupywać wydania K2, xrcd. Mam kilka takich wydań no i one grają tak, że kapcie spadają.

Do brzegu... rozpocząłem polowanie na dobry player CD.
DAC Audio Note służy u mnie do plików i tak zostanie. Teraz szukam wyłącznie zintegrowanego, dobrego playera,

Na uwadze mam póki co to czego słuchałem i wywarło na mnie spore wrażenie czyli Reimyo CDP777 i MBL1531. Oba akurat są do kupienia.

Jakieś inne propozycje?

jamówię

ARC 7 ma MZ muzykalniejszy DAC,niż 8

MAC

Nie wiem czy chcę w CD lampy  :o
Czy nie będzie za dużo grzybów w barszczu?

MAC

Jest jeszcze coś co miałem i zarazem był to najlepszy player, którego byłem posiadaczem.
Inna półka cenowa ale granie wspaniałe - Eloctrocompaniet EMC-1UP

frywolny trucht

No ale zaraz...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

No tak, tak... Bardzo ładny ale... ;)

Sam się zastanawiam teraz nad B226 Signature ale bardziej na półkę niż do poważniejszego słuchania :)

Eternal Seeker

A ja mam takiego ,nie wymięka przed droższą i bardziej renomowaną konkurencją :

Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

MAC

A cóż to za piękność?

Eternal Seeker

CD Nirvana konstrukcji Pana Bogusława Dubiela .
Ja mam wersję standardową ,powiedzmy taką mkIV ale jest jeszcze wersja "bateryjna" ta
to dopiero gra ,że "kapcie spadają" -)
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

MAC

Hmm... wierzę, że gra bardzo dobrze ale ja nerwowy jestem i ze sprzętem ślubu do grobowej deski nigdy nie biorę. Obawiam się, że temat w przyszłości może być ciężki do odsprzedania  :-\

Eternal Seeker

Czy ja wiem ,wszystko zależy od punktu widzenia ,życie jest krótkie ,czas szybko leci ,po co się
martwić przyszłością ?  :)
Znam gościa co ma dCS-a Vivaldi a w drugim systemie słuchawkowym Nirvanę bateryjną SE
i twierdzi ,że konstrukcja Pana Dubiela nie ma się czego wstydzić i w tym konkretnym systemie
słuchawkowym wypada lepiej .
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

MAC

Ja przecież nie powątpiewam w jakość odtwarzania tego playera. Martwię się o ewentualną odsprzedawalność.
Muszę podjąć kompromis między kasą teraz, jakością i kasą za jakieś 2 lata bo pewnie dłużej nie wytrzymam  :D

kawosz

#12
Ciekawy wątek . Można było by określić jakiś pułap cenowy . Nie wykluczone że też coś będę szukał bo mi się perypetie z ebay  powtarzają  :o . Jak nie kolumny to odtwarzacz  :o

Eternal Seeker

Więcej zaufania do polskich Producentów ... :D
Miałem Accuphase DP-67 ,Ayona CD1s ,Ayona CD2sc to z tych bardziej znanych a Nirvanę
mam już ponad trzy lata i nie ciągnie mnie do zmiany ,chyba,że na bateryjną .
Miałem dac-ki AudioNote ,Lampizatora a czekam (już parę lat) aż Pan Dubiel "wystruga"
tego swojego zapowiadanego lampowego dac-a .
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

MAC

Cytat: kawosz w Sierpień 28, 2016, 18:45Można było by określić jakiś pułap cenowy

Darek, 15k. Chyba, że nerkę dołożę to do 20tu.
A co teraz się stało z tym Luxmanem?
Znalazłem też fajnego Luxa. Zaraz wkleję.

Cytat: Eternal Seeker w Sierpień 28, 2016, 18:46Więcej zaufania do polskich Producentów ... :D

Akurat ja mam do nich zaufanie, przynajmniej do niektórych. Przecież korzystam z amplifikacji MPW.
Problem też jest taki, że praktycznie nie da się ich podsłuchać przed kupnem a powtarzalność raczej rzadko się zdarza przy takim rękodziele. Każdy będzie trochę inny a to trochę może mieć kolosalne przełożenie na dźwięk.

MAC

Cytat: masza w Sierpień 28, 2016, 19:00Znalazłem też fajnego Luxa. Zaraz wkleję.

Znalazłem

Luxman DP-07 CD Transport (Limited Edition). Nawet nie bardzo drogi (1950 ojro). Tyle, że jeszcze DACa potrzebuje.
Ale piękny jest!


kawosz

Cytat: masza w Sierpień 28, 2016, 19:00A co teraz się stało z tym Luxmanem?
Zaginął  :o ;D
Płaciłem payem to nie ma ciśnienia . Dam jeszcze kilka dni sprzedawcy na znalezienie  :o

MAC


kawosz

Z Anglii  ;D .
Nowa wiadomość od: tuscanls1 (222Turquoise Star)
I will call the shipper on monday and contact ebay
i hope they can find it

Ten co wkleiłeś rzeczywiście piękność . Nie mam wolnych 2k euro :( . Ale wyglądem mnie powalił i mam już go w głowie :) . Za jakiś czas :)

MAC


gratefullde

Cytat: masza w Sierpień 28, 2016, 19:03Luxman DP-07 CD Transport (Limited Edition)

Tam, w tych kratkach z boku, bardzo się kurz zbiera. Fe. ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Luxmany tak mają   ;)

kawosz

#22
Pokazałem właśnie Żonie . Powiedziała żeby sobie do pracy kupił jako wagę . Biedna kobieta nie zna się  na pięknych sprzętach . To nie buty  ::)

MAC

Też na pierwszy rzut oka pomyślałem, że to waga  ;D

frywolny trucht

Cytat: kawosz w Sierpień 28, 2016, 19:31Powiedział

Czy coś się zmieniło? Ostatnio widziałem ładną kobietę. Ty! Ty! Ty!
A ten Lux... No nie wiem. Reimyo za ile możesz wyjąć?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93