W poszukiwaniu CD

Zaczęty przez MAC, Sierpień 28, 2016, 16:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

TheKamil921

Tego AKAI CD79 kiedyś muszę kupić z ciekawości...
Podobno bardzo dobra baza do modyfikacji.

kazan

Nie będę zakładał nowego watku więc zapytam tutaj ...
Czy jest jeszcze sens pakowania się w odtwarzacz z cdpro2 ?
Kusi mnie nabycie do kompletu takiego cd , ale 5k to już trochę kasy jest a wolałbym nie mieć problemów za jakiś czas przez ewentualną awarię lasera :)
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

muda44

Cytat: kazan w Czerwiec 28, 2017, 20:16
Nie będę zakładał nowego watku więc zapytam tutaj ...
Czy jest jeszcze sens pakowania się w odtwarzacz z cdpro2 ?
Kusi mnie nabycie do kompletu takiego cd , ale 5k to już trochę kasy jest a wolałbym nie mieć problemów za jakiś czas przez ewentualną awarię lasera :)




Sam sobie odpowiedziałeś ;)

kazan

Odpowiedziałem , ale i tak kupiłem  ???
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

marekw 76

Analogowe zmagania zakończone, przynajmniej na jakiś czas.
Teraz rywalizacja znowu stała się nierówna i niesprawiedliwa, tor analogowy bowiem znacznie wyższej klasy (i ceny) niż cyfrowy.
Trza będzie nabyć nowy cd (temat na co najmniej kilkanaście miesięcy więc pośpiechu nie ma) do powiedzmy 6 tysi za używkę. Warunek? Musi zagrać trójwymiarowo i analogowo oraz skopać dupsko konkurencji posiadanej przeze mnie teraz (marantz SA8003 oraz Denon 3910).
Różnica ma być znaczna, żadna subtelna, da się zrobić w tych pieniądzach?
Lector CDP 06T (lub ewentualnie 7) to dobry trop? Czy trza będzie od razu na MBLa zbierać?
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

MAC

Lector to dobra droga jeśli nie masz szajby na punkcie SACD.
CDP 06 kupisz za ok 3k (używka) i moim skromnym próżno szukać w tych pieniądzach czegoś lepszego. Może CEC mógłby stanąć w szranki ale jest na przegranej pozycji bo Lectora możesz jeszcze polepszyć, zmienić lampami. CEC jest dźwiękowo zafiksowany.
CDP 7 czy 707 raczej w zakładanych pieniądzach nie kupisz. Gra o wiele, wiele lepiej niż 06. Ja go szukałem chyba z rok s/h i poddałem się w końcu. Kupuję nowego.
Jak już ktoś wystawi używkę to 20% taniej niz nowy czyli bez sensu...

cdt

Nieskromnie dodam do Maszy że ta skromna CD6 rywalizowała u Miniabyra z AMR za 48 koła  ;D .
Zmianiając mu firmowe lampy ten odtwarzacz zyskuje mega dopału . Też się zasadzam na 7kę ale bez napinania .
ps. No i mozna boczki dorobić  ;)

MAC

Cytat: cdt w Październik 15, 2017, 15:40No i mozna boczki dorobić  ;)
A w akrylu zrobisz?
707 chcę zamówić z czarnym akrylem a to je Panie 400 ojro dopłaty  :o


MAC

Chyba żeby dżewniane i na piano black dać do malowania  ::)  :)

marekw 76

Cytat: masza w Październik 15, 2017, 15:18Lector to dobra droga jeśli nie masz szajby na punkcie SACD
Nie mam szajby na punkcie SACD dokładnie 17 szt  :-\ posiadam na 1000 cd :)
Zresztą do SACD zostawię sobie jeden z odtwarzaczy ;)
Czyli na Lectora zbierać i dać sobie siana z czymkolwiek innym?
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

cdt

Cytat: masza w Październik 15, 2017, 15:52A w akrylu zrobisz?
Ci co pokrywy nam robili pewnie dorobią :D . Ja 7ke kupie bez boczków i będę cudował . Ale to za jakieś 2 miechy bo budrzet kulawy . Na gwiadkę se zasponsoruje ;)

MAC

@marekw76

Ja się uparłem na CD ze stopniem lampowym bo mam wajchę skrzywioną na tym punkcie  ;D
Jaki wybór w rozsądnych pieniądzach? Niski Ayon? Nie podoba mi się. Myślałem o Audio Note Cd 2.1x lub 3.1x. Słuchałem, grają wg mnie słabiej od Lectora 06.
Jest jeszcze stare poczciwe ARC CD7,5 ale to cena za starego klocka na poziomie nowego CDP-707 więc tu wybór trudny.
Tak czy siak w miarę możliwości radze pożyczyć i posłuchać w swoim systemie.

marekw 76

Ja wielkiego ciśnienia nie mam bo i planów przede mną sporo.
Będę w Polsce za dwa tygodnie i muszę wtedy koniecznie posłuchać nowej hybrydy LARa i Tannoyów z serii prestige lub bliźniaczych ;) Może najpierw wzmacniacz zmienię? Kolumny zmienię na pewno ale za jakieś dwa lata i myślę, że może to być Tannoy. Najpierw muszę sprawdzić czy LAR zbije MUDYfikowanego Nada 356.

Założyłem wkładkę MCLO i zobaczyłem, że cyfrowy tor kuleje i już się [wulgaryzm] włączyło :)
Trzeba mieć jakieś plany na najbliższe miesiące/lata bo kasa przecież i tak cudownym sposobem "rozejdzie się".

Niech to szlag.... Jeszcze dziś pisałem w innym wątku aby poważnie pomyśleć nad każdym zakupem :-[
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

McGyver

Cytat: masza w Październik 15, 2017, 16:04Jaki wybór w rozsądnych pieniądzach? Niski Ayon? Nie podoba mi się. Myślałem o Audio Note Cd 2.1x lub 3.1x. Słuchałem, grają wg mnie słabiej od Lectora 06.
Jest jeszcze stare poczciwe ARC CD7,5 ale to cena za starego klocka na poziomie nowego CDP-707 więc tu wybór trudny.
Nieskromnie polecę zapoznać się z możliwościami mojego Protagonista Mk2. Jest to co prawda DAC, więc posiadanie/dokupienie transportu nieodzowne, z drugiej jednak strony można także grać z plików. 

ARC CD7.5 to świetnie brzmiące źródło, niestety ma ten nieszczęsny CD Pro 2 i równie nieszczęsne lampy 6N30P (nieszczęsne, bo ceny sowieckich NOSów poszybowały do granic absurdu, a współczesna produkcja niezbyt nadaje się do słuchania).


MAC

Tak, dzięki.
Co do DACa to od wielu lat jestem wierny AN w tym temacie i jeśli go będę zmieniał to w miarę finansowych możliwości tylko na wyższy model. DACa używam wyłącznie do plików.
Temat CD tez juz mam na dłużej zamknięty po powrocie do Electrocompanieta EMC-1UP z tym nieszczęsnym napędem CDPro2  ;D, który dla mnie jest bardzo dużą zaletą  8)

McGyver

Nieszczęsny CD Pro 2 jest nieszczęsnym tylko z jednego powodu, już go nie produkują. To tak abym był dobrze zrozumiany :)

MAC

Cytat: McGyver w Listopad 02, 2017, 11:55
Nieszczęsny CD Pro 2 jest nieszczęsnym tylko z jednego powodu, już go nie produkują. To tak abym był dobrze zrozumiany :)

To tak ale na szczęście jest jeszcze u handlarzy dostępny. Tanio oczywiście nie jest ale jest :)

muda44

Cytat: marekw 76 w Październik 15, 2017, 15:04
Analogowe zmagania zakończone, przynajmniej na jakiś czas.
Teraz rywalizacja znowu stała się nierówna i niesprawiedliwa, tor analogowy bowiem znacznie wyższej klasy (i ceny) niż cyfrowy.
Trza będzie nabyć nowy cd (temat na co najmniej kilkanaście miesięcy więc pośpiechu nie ma) do powiedzmy 6 tysi za używkę. Warunek? Musi zagrać trójwymiarowo i analogowo oraz skopać dupsko konkurencji posiadanej przeze mnie teraz (marantz SA8003 oraz Denon 3910).
Różnica ma być znaczna, żadna subtelna, da się zrobić w tych pieniądzach?
Lector CDP 06T (lub ewentualnie 7) to dobry trop? Czy trza będzie od razu na MBLa zbierać?

Pioneer PD50 + mod i zbierać na Accuphase E-408.
Druga opcja to SM6+ mod + transport CD i E-408 .
Da Ci to skok do przodu i żeby to przebić trzeba wyłożyć grubą gotówkę , tyle że dalej to już nie będzie skoków a najwyżej krok ;)



muda44

Miałem takiego u siebie , były wymieniane kondy wyjściowe .
Gra OK , ale budowa , działanie itd za te pieniądze - nie mój kierunek .

MAC

A to siódemka chyba jest?

cdt

#221
Miałem PD-50 . W swojej cenie ok . Ale tyłka nie urywał . Lepiej od niego zagrał stary sharp za 300 zł :) . Jak po modzie to nie wiem . Poza tym to awaryjny odtwarzacz . Przynajmniej jego pierwsze wersje .
Jak ktoś nie liczy na sacd to najlepszym modem pionka pd 50 jest kupić sharpa za 300 zł ;D

muda44

Po to jest mod żeby właśnie urywał :)
Ponoć pierwsze wersje były awaryjne , czytałem o takich 3 mocno nagłośnionych na AS przypadkach i od lat cisza .
Napęd z laserem niczym się nie różni do tego co jest teraz wstawiane nawet do Hi Endowych odtwarzaczy .

Accuphase do niektórych swoich CDeków wstawia KSS-213 a najtańszy kosztuje 10x drożej od PD-50.

Czasy najlepszych laserów już dawno minęły a reszta to totolotek z tym że PD-50 nawet nowy z modem kosztuje mniej niż wysokiej klasy interkonekt .

Porównanie nawet fabrycznego PD-50 do jakiegoś Sharpa to nawet żartem nie jest .
Fabryczny gra lepiej od przykładowo NAIM CDX , Krell KAV-280CD po RCA a po modzie od CDX-2 i na podobnym poziomie co Accuphase DP-510 czy DP-65 .
Ale sam PD-50 nie gra , gra system i w takim złożonym / dopasowanym z PD-50 z modem ciężko o konkurencję nawet za wielokrotność tej ceny a dostajemy jeszcze możliwość czytania SACD , DSD i funkcję DACa .


cdt

Każdy ma swoje zdanie . Jak nie uważam tego za żart . Chyba że żartem są moje uszy . Bez modyfikacji od PD 50 o niebo lepiej gra denon 3910 i też ma sacd .

cdt

A za 3koła można mieć lectora cdp6T z drugiej ręki . Całą modyfikacją będzie wymiana lamp . Zagra na poziomie AMR za 40 koła . Przynajmniej wg mnie i koleg electroboya .