78 rpm

Zaczęty przez wojtek41, Lipiec 01, 2014, 14:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht


wojtek41

Nie naprawiales..?

frywolny trucht

Muszę zlecić jakąś sensowną plintę, to znaczy zrobić jej projekt i wybrać tego, który ją wykona na poziomie jaki mi się marzy. Nie znam się na elektryce/elektronice, przełożyć kable tak, ale bujanie z miernikiem w poszukiwaniu przyczyny braku jednego kanału- to trochę za dużo. Czaiłem się na amplituner Luxman 1050, żeby może całość u mnie w biurze postawić, ale ciągle jestem na rozdrożu w paru sprawach i w końcu się nie zdecydowałem. Bałagan w głowie mam :)

wojtek41

Arek, Z dualem nadal stoisz w miejscu ?  Mnie sie ponownie trafilo kilka fajnych szelakow. Troche Parkera ( jesli beda podwojne podesle Tobie w prezencie ) i taki oto ponizej ; )




frywolny trucht

Jazz byłby w sam raz. Nie musi być free :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wojtek41

Zrobie jak napisalem.  >:(  Pewnie tradycyjnie w niedziele pojade odebrac, to wieczorem dam znac  ;)

wojtek41

Pierwszy Brubeck....  :)


wojtek41


wojtek41

Arek. Jesli dobrze sie ulozy, szykuj polki na szelaki...)  Dostalem maila od czlowieka, ktory ma kilka tysiecy takich plyt... :)

frywolny trucht

Zobaczysz koszty przesyłki to ci entuzjazm minie :) Daj spokój, wakacje jakieś, coś. Jak będziesz nad Wisłą.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wojtek41

Sam to w koncu kiedys dowiaze...)  Kupilem Sinatre, ao n mi z takim niuwsem wsykoczyl...)
Nie mow, ze nie chcesz...?

frywolny trucht

Dalekim od wzgardy, ale domyślam się ile transport betonu kosztuje :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wojtek41

Da sie zalatwic. Nie martw sie o to... ;) Nie sluchales jeszcze Twoich szelakow...?

frywolny trucht

Szczerze powiem, że jeszcze nie. Niby wszystko jest. Gramofon, płyty, wkładka z igłą mono, ale pierwsze oględziny wykazały brak jednego kanału i tak sobie usiadłem i się zastanawiam w którym kierunku iść.
Ja to uruchomię, ale jeszcze nie wiem w jakiej formie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wojtek41

Rozumiem. Jak cos, plyty bede mial u siebie. Musisz sie spokojnie zastanowic. U mnie byla ciekawosc, w polaczeniu z fascynacja...) Moim zdaniem, warto bylo...)

wojtek41

Dwa Brubecki do kolekcji. )

wojtek41

Za tego Monk'a krzykneli 300 zlociszy...Sporo... :(

gratefullde

Mam za 78 z mm :-D
Cześć Wojtuś :-D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Hehehe... :D  Czesc Andrzejku  :D
Ale zeby nie zbierac szelakow.... :o  :D

gratefullde

Ja zbieram wszelakie inne :-D :-D :-D
A tak serio to mnie nie stać i miejsca nie mam :-(
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Miejsce - to chyba najwiekszy problem. Pomijam szmal.  :(

gratefullde

Kasa rzecz nabyta, nie raz nie dwa przepita ;) :D

Podziwiam Cię za szelaki. Ależ fajnie to musi u Ciebie brzmieć... analogowość analogowości :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

#97
Cytat: gratefullde w Sierpień 12, 2015, 15:34Kasa rzecz nabyta, nie raz nie dwa przepita 
O i to jest sluszny tekst   ;D
Szczerze to lubie szelaki bo to kawal historii jest.  :) Nie licze na  super jakosc, bo to nie ten nosnik. Ale milo jest obcowac z oryginalami z tamtych lat. Lubie tez stare, czarno/biale filmy. Chyba mam skrzywienie odnoscie mininych lat... ;)

gratefullde

Cytat: wojtek41 w Sierpień 12, 2015, 15:39Szczerze to lubię szelaki bo to kawal historii jest. 

Właśnie. Te staruteńkie rzeczy pobudzają naszą świadomość, każą zastanowić się nad tym co było, niejednokrotnie poznać świat sprzed dziesięcioleci... wehikuł czasu Panie dzieju ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Wehikul...Przyjemnosci  :D