Przedwzmacniacz gramofonowy- jaki?

Zaczęty przez wojtek41, Lipiec 01, 2014, 17:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Kurka wodna, jak można fajnie się różnić :) 

BTW, rozmawiałem niedawno z Piotrem (Tychy) - jest w planach klon pre AN 2 :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa



Cytat: elem w Marzec 17, 2016, 23:44
Kurka wodna, jak można fajnie się różnić :) 

Dla zachowania równowagi psychicznej i zdrowego rozsądku bez popadania w euforię zalecam dwadzieścia postów u kolegów z sąsiedniego :)

Wysłano niewygodnie to i byk może się zdarzyć.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jamówię

Cytat: elem w Marzec 17, 2016, 23:44
Kurka wodna, jak można fajnie się różnić :) 

BTW, rozmawiałem niedawno z Piotrem (Tychy) - jest w planach klon pre AN 2 :)


O widzisz gadaliśmy wczoraj o pre Ahajowym i kto mógłby go tak pięknie poskładać jak Burz,otóż Piotrek mógłby poskładać go równie pięknie jak,ale skoro jest w planach AN2, to muszę z Piotrem pogadać :))

maeo

Cześć.
Nie mam bladego pojęcia jaki przedwzmacniacz dobrać

Posiadam:
1. Gramofon Unitra Adam GS 420 wyjście DIN mogę zakupić przejściówkę DIN->2RCA Wkładka MF-100 chyba
2. Wzmacniacz Phonograph 60 Nie ma wejścia Phono

Proszę o dobranie przedwzmacniacza aby to wszystko miało sens i ładnie grało

Dziękuję.

Piterski

#354
Musisz określić budżet. Generalnie wystarczy Ci phono MM.

Nie wiem Co Ci zaproponują moi koledzy ale ja się nosze że sprzedażą takiego phono
http://stereoikolorowo.blogspot.com/2013/01/przedwzmacniacz-gramofonowy-ri-audio-ph.html

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

#355
I w budżecie warto jeszcze zmieścić wkładkę.
MF100 ma , co prawda, wielbiciela, ale chyba tylko jednego :)
Cytat: Piterski w Grudzień 14, 2016, 22:39
Nie wiem Co Ci zaproponują moi koledzy ale ja się nosze że sprzedażą takiego
To b. dobre phono jest.
Jak się zmieści w budżecie to warto.
A jak będzie brakowało to Piterski  się zlituje  ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Grudzień 14, 2016, 22:44
I w budżecie warto jeszcze zmieścić wkładkę.
MF100 ma , co prawda, wielbiciela, ale chyba tylko jednego :)

Wkładkę też warto ale na słabym phono i dobra wkładka nie zagra.
Sam na naszym forum postawiłem taką tezę, że nie jest mezaliansem użycie drogiego Phono nawet do podstawowych modeli wkładek, a sporo ludzi robi odwrotnie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jamówię

Cytat: Piterski w Grudzień 14, 2016, 22:39
Musisz określić budżet. Generalnie wystarczy Ci phono MM.

Nie wiem Co Ci zaproponują moi koledzy ale ja się nosze że sprzedażą takiego phono
http://stereoikolorowo.blogspot.com/2013/01/przedwzmacniacz-gramofonowy-ri-audio-ph.html





To jest genialne,genialne pre,które kiedyś kosztowało czapkę śliwek. Zawsze żałowałem,że je sprzedałem. Clearaudio sklonowało ten phonostage i winszowało sobie za niego 4 koła. W latach 90 słuchałem tego z gramofonoem AuRa,z ramieniem tangencjalnym i wkładką Goldringa,kosztowało grosze,grało jak marzenie. Piterski skrobnij na priv jaka cena Cię interesuje za RiAudio :)

maeo

To napisz mi ile byś chciał za Ri-Audio PH-1. Oraz jaką wkładkę byście polecili bym zmienił.


vasa

Cytat: maeo w Grudzień 15, 2016, 14:51jaką wkładkę byście polecili
Wkładka może być od 400zł (Ortofon 2m red) do (wpisz cokolwiek) xx xxx,xx złotych.
I, przeważnie, jakość odpowiada cenie :(
Musisz napisać: na wkładkę i pre nie chciałbym wydać więcej niż .... zł.
Masz fajny wzmacniacz, pewnie kolumny też niezłe to szkoda psuć efekt końcowy jakimś wyrobem wkładkopodobnym. Zaproponujemy coś tylko nie wiemy w jakich pieniądzach się poruszać.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

A to jest ten wzmak Edward co razem z Ad Fontes jako Fryderyk miały stanowić trzon oferty reaktywowanej Unitry. Ludwik ze Stereo i Kolorowo się Phonographem podjarał- to chyba dobry. Cena 8900 zł- nie przelewki.
Jak rozumiem kolego, dostałeś w prezencie/ znalazłeś ten gramofon na strychu i chcesz posłuchać czy ci się spodoba?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

maeo

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 15, 2016, 16:45
Jak rozumiem kolego, dostałeś w prezencie/ znalazłeś ten gramofon na strychu i chcesz posłuchać czy ci się spodoba?
Nie... ale mogę uznać to za swoją historię

Myslałem o iFi Audio iPhono Micro ale trochę drogie 2000zł może do 1000-1500zł
A może Xindak LP-1 tylko że nowy 3500zł chodź cena mnie zabiła

Wkładka jak do 400zł będzie ok - to będzie taka. Droższa może ale czy to coś da.

Mówi się Łańcuch jest tak mocny jak jego najsłabsze ogniwo
Teraz potrzebuję do wzmacniacza dobrać odpowiednio przedwzmacniacz i wkładkę. Kasa nie ma znaczenia ... no może nie do końca w granicach rozsądku.

Ten Ri-Audio PH-1 by się nadał ?


jamówię

Oczywiście,że się nada. RIAudio to rewelacyjne i niestety już nieprodukowane pre,pytanie czy Piterski zechce Ci go sprzedać. Zwróc uwagę na nasze ogłoszenia,elem wystawił tam polską legendę-Sensora Prelude,cena atrakcyjna,olbrzymia masa ustawień i doskonała rozpoznawalność,w razie rozminięcia z preferencjami,łatwy w odsprzedaży

frywolny trucht

Zmierzam do tego, że jak już kupisz to pre, wkładkę za czterysta- brutalnie najsłabszym ogniwem stanie się gramofon. Jeżeli go znalazłeś na strychu i chcesz tylko trochę popróbować- to nie ma co ładować kasy. Jeśli masz do niego stosunek sentymentalny- to samo. Natomiast jeśli traktujesz winyl na podobnie poważnym poziomie co swój wzmacniacz- gramofon- kierunek- strych- natychmiast. W porządnym opakowaniu i po zakonserwowaniu. Są wariaci, którzy gotowi dać z sentymentu dziś za niego i tysiaka- jak jest w dobrym stanie. Za dziesięć lat będzie tak samo złą konstrukcją, ale wartą o wiele więcej.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Nie mogę powiedzieć, że jestem bezstronny ale słuchałem iFi w jego pierwszym wydaniu jeszcze przed zakupem Sensora 2. Nie przypominam sobie bym był tak poruszony by go kupić.
Dużo większe wrażenie wywołała na mnie przesiadka z wbudowanego phono w moim wzmacniaczu Copland CSA-28 na RiAudio.
Czasem mnie nachodzi by zrobić takie bezpośrednie porównanie tych dwóch phono bo mam wrażenie że to porównanie nie jest mezaliansem ale zazwyczaj brak mi na to czasu bo ciągle coś dłubię i gonię króliczka ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Grudzień 15, 2016, 20:22słuchałem iFi w jego pierwszym wydaniu jeszcze przed zakupem Sensora 2. Nie przypominam sobie bym był tak poruszony by go kupić.
Dużo większe wrażenie wywołała na mnie przesiadka z wbudowanego phono w moim wzmacniaczu Copland CSA-28 na RiAudio.
Mam podobne wrażenia. RiAudio grało pięknym, dźwięcznym i dynamicznym brzmieniem i iFi było w stosunku do niego jakieś takie szare i przygaszone :(

PS. 2Piterski.
Tysięcznica Ci się zbliża ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

maeo


rudy-102

Cube jest niezłym przedwzmacniaczem, ale jak chcesz wydać dwa tysiące to moim zdaniem lepszym rozwiązaniem będzie LAR.

Piterski

Przy budżecie 2000,= zaciągnął bym pożyczkę dołożył 1000 i zamiast Lara kupił Sensora Prelude od Elema.
No i zaczynamy już wtedy myśleć o wkładkach MC by wydobyć potencjał preampa.
Nie słuchałem Black Cube ale tak samo jak w iFi i wszystkich tańszych zabawkach widać oszczędności w zasilaniu.
Co potrafi zrobić zmienione zasilanie to słyszałem na przerobionym Sensorze Prelude i jak widać po Sesorze 2 zmiany w nim poszły też w tym kierunku.
Co do Lara to w nim potencjał może jest (nie słuchałem) ale dopiero z Verto. Z tym, że słyszałem różne opinie na temat tego tandemu (brałem go pod uwagę) bo wszystko rozbija się o osobiste preferencje.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Al Capone

Słuchałem tego Lehmana i nie byłem zachwycony. Lepiej zagrał VSPS by Ahaja.

kawosz

To może odłożyć zakup . Dozbierać i kupić od Krzyska huzara  :) .

moon

Cytat: kawosz w Grudzień 16, 2016, 11:02To może odłożyć zakup . Dozbierać i kupić od Krzyska huzara   .

i tak do usranej smierci bedzie odkladal zamiast sluchac;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Panowie! Nie rozpędzajcie się. Tu chodzi przecież o gramofon Adam GS 420 z MF-100.

rudy-102

@maeo.
Kup może sobie na początek wkładkę Ortofon 2M Red
https://www.thakker.eu/tonabnehmer/ortofon-2m-red-tonabnehmer/a-5064/
i Pro-Ject Phono Box DS
http://www.ebay.de/itm/Pro-Ject-Phono-Vorverstarker-Phono-Box-DS-fur-MM-MC-Tonabnehmer-Silber-/401145753993?hash=item5d66267189:g:AYcAAOSwvg9XdQe7
Obydwie rzeczy na tyle dobre, że ani płyt ani uszu nie popsują, a będziesz mógł sobie wyrobić pojęcie o tym czy chcesz dalej się bawić w słuchanie płyt. Zmienić na droższe zawsze możesz.

kawosz

Cytat: moon w Grudzień 16, 2016, 11:42i tak do usranej smierci bedzie odkladal zamiast sluchac;)

No skoro już się zapędziliśmy do 3k za sensora :)
Cytat: rudy-102 w Grudzień 16, 2016, 12:10Kup może sobie na początek wkładkę Ortofon 2M Red
Cytat: rudy-102 w Grudzień 16, 2016, 12:10i Pro-Ject Phono Box DS

No i to jak na start jest dobry zestaw .