KOMPONENTY AUDIO > integry, przedwzmacniacze i końcówki mocy

NAD C356BEE i modyfikacja a'la muda44

(1/52) > >>

GregWatson:
Czytając tu i ówdzie co tu wykombinować żeby było lepiej a nie stracić zbyt dużo kasy postanowiłem z lekka zmodyfikować wzmacniacz NADa C356BEE podsyłając go koledze muda44, który to już od jakiegoś czasu osiąga dobre żeby nie powiedzieć znakomite wyniki w upgradowaniu tych jak i innych wzmacniaczy.
Zapoznając się z opiniami innych jak i opinią kolegi mudy44 który to posiada identyczny wzmacniacz, a po modyfikacji przyniósł znakomity efekt brzmieniowy postanowiłem i ja pójść tą droga i przekonać się na własne uszy czy tak w rzeczy samej jest. W weekend wędruje mój NAD C356Bee w wersji z DAC-iem do modyfikacji. Co z tego wyjdzie i jaki ta modyfikacja przyniesie efekt to skrobnę po pierwszych odsłuchach jak już dojdę do siebie.

Jakub:
A na czym ta modyfikacja polega?

GregWatson:
Dokładny opis co i jak tu:

http://allegro.pl/modyfikacja-nad-356bee-i6473682565.html

Gdyby zniknął ze strony alledrogo to pozwoliłem sobie jeszcze skopiować dokładny tekst myślę że Marcin nie będzie miał nic przeciwko temu:

"
Witam.

Przedmiotem aukcji jest modyfikacja wzmacniacza NAD C356BEE .

Modyfikuję też odtwarzacze tej firmy - C521i , C521BEE , C541 , C542 ( po modyfikacji model ten może służyć jako wysokiej klasy źródło )
W razie zainteresowania wystawię taką aukcję .
Modyfikacją wzmacniaczy NAD zajmuję się od 2007r
Na forach związanych z tematyką audio jest sporo informacji i opinii samych zadowolonych użytkowników sprzętu po moich modyfikacjach .
W komentarzach też są opinie na ten temat .
Modyfikacja dotyczy ominięcia elementów i układów wpływających na obniżanie jakości brzmienia .
Wzmacniacz po modyfikacji ma nieaktywną regulację barwy oraz układ soft clipping . W torze zostaje tylko jeden kondensator na kanał i jest on dobrany jako najlepszy do tego modelu spośród wielu i nawet takich po 680zł sztuka .
Ścieżka sygnałowa zostaje maksymalnie skrócona . Sygnał biegnie dobranym , wysokiej jakości przewodem w koszulce teflonowej.
Wzmacniacze po modyfikacji grają stabilnie i bezawaryjnie !
Wzmacniacz po modyfikacji gra podobną sygnaturą brzmienia ale ze znacznie wyższą rozdzielczością , precyzją i dynamiką przez co poprawia się czytelność , szybkość , lokalizacja , stereofonia i przestrzeń .
Znika matowość .
Modyfikacja nie wpływa na skrócenie żywotności urządzenia a wręcz dzięki ominięciu niektórych układów przedłuża ją .

Aukcja dotyczy modyfikacji.
Na modyfikacje udzielam rok gwarancji i gwarantuję że modyfikacja nie wpłynie na trwałość czy bezawaryjność wzmacniacza bez względu na to ile lat będzie używany .

Koszt wysyłki dotyczy odesłania sprzętu po modyfikacji i wysyłki firmą kurierską paczką ubezpieczoną  .
Termin wysyłki do modyfikacji do uzgodnienia .

Pomogę w prawidłowym spakowaniu , zabezpieczeniu paczki i jej wysyłkę ubezpieczonym kurierem ( około 17-20zł ) .
Gwarantuję że wzmacniacz odjedzie w takim samym stanie wizualnym w jakim przyjechał .
Czas modyfikacji to kilka dni do około tygodnia .

Zdjęcie mojego obecnego systemu w którym było wiele wzmacniaczy do 14000zł i jako najlepszy z nich został właśnie ten .

C356BEE gra u mnie od czerwca 2015r i do tej pory nie został wyparty przez inny wzmacniacz ( nawet Marantza PM-11S3 )

Jest to w tej chwili najlepiej grający NAD po modyfikacji i łączy zalety wzmacniaczy które miałem ( Krell S300i - przestrzeń . Denon PMA2020AE - wykop. Xindak A600P - barwa. NAIM XS - dynamika. Calyx CTI - gładkość . ) bez ich wad a nowy kosztuje ułamek ich ceny .

Polecam do systemów bardzo dobrej klasy a w połączeniu z modyfikowanym CA Stream Magic 6 widocznym na zdjęciu tworząc razem  wybitny zestaw za śmieszne pieniądze .

Wzmacniacz ten sprawdzi się też w systemach tańszych .

Można przyjechać , posłuchać i samemu ocenić .

W systemie jest jeszcze modyfikowany Marantz CD10 , magnetofon DAT Sony DTC-57ES ( tu SM6 robi za przetwornik ) oraz magnetofon Pioneer CT-91 więc jest z czego posłuchać i porównać .

Na prośbę wielu użytkowników w trakcie modyfikacji zmieniam prędkość  pracy silniczka od napędu potencjometru głośności dzięki czemu można będzie precyzyjniej wstrzelić się w wymaganą głośność przy niskich mocach ( pilotem ) .

Na innej aukcji proponuję modyfikację C.A. Stream Magic 6 w wersjach V1 , V2 oraz CXN które z takimi wzmacniaczami grają na bardzo , bardzo wysokim poziomie .

Pozostałe modele wzmacniaczy na drugiej aukcji .

GWARANCJA SATYSFAKCJI !

Kontakt wyłącznie w sprawie modyfikacji.

Zadaj pytanie sprzedającemu.

muda44@o2.pl

Tel 604 689 904

Oraz moja strona https://www.facebook.com/Muda44-mods-492751030927316/

"

Oto cały tekst.

rudy-102:
Czy po tym tuningu regulator "Balance" też będzie odłączony?

Melepeta:
Ciekaw jestem co z tego wyjdzie. Kiedyś kupiłem od Marcina (muda44) modyfikowanego NAD-a C320BEE. Byłem niezmiernie ciekaw, bo opinie były entuzjastyczne. Jednak na mnie nie zrobił wrażenia. Nadmienię, że nie miałem okazji porównać z takim bez modyfikacji. Odsprzedałem go więc szybko. A następny właściciel piał z zachwytu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej