denon dvd 3910

Zaczęty przez kawosz, Wrzesień 10, 2016, 17:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

elektroboy

#700
w życiu bym się nie spodziewał, że spowoduję taką rewolucję "denonowską" :)
przypominam, że u mnie parę lat temu  Denon DVD-3910 odstawił Marantz CD-7KI!!!
I to przecież "święty grał" wszystkich CD odtwarzaczy!
Mając je w tym samym czasie w swoim systemie, po parę tygodniach się po prostu zorientowałem, że około 70-80% cd płyt i tak słuchałem właśnie przez Denona.
Może nie był tak do końca lepszy od CD7,ale pasowała mi ta jego mega przyjemność słuchania, cecha która jest  w 3910ce rewelacyjna. Dla tego Marantz CD-7 oraz SACD Marantz SA11mkII znalazły nowego właściciela.
Od wtedy lepszego i jednocześnie bardziej uniwersalnego odtwarzacza lub DACa nie byłem w stanie znaleść.

Cieszę się bardzo, że widzę mnóżstwo osób potwierdzających moją opinie oraz doświadczenie z tym bardzo udanym odtwarzaczem.

PS: jeżeli miałbym teraz wypić po jednej lufce wódki od każdego nowego zadowolonego właściciela DVD-3910, chyba bym na końcu tego długiego picia potrzebował karetki :)
   

MAC

Cytat: elektroboy w Październik 16, 2016, 10:47PS: jeżeli miałbym teraz wypić po jednej lufce wodki od każdego nowego zadowolonego właścicila DVD-3910, chyba bym na końcu tego długiego picia potrzebował karetki :)

Z całą pewnością. Za moje zadowolenie nawet kilka kolejek. Ten grajek to jedno z większych moich zaskoczeń jakie miałem bawiąc się w audio!

Ondrej jak będziesz miał wolna chwile to daj znać. Chodzą mi tam lampy po głowie :D

malg

ja jeszcze nie słuchałem swojego bo nie doszedł, ale słuchaem u Kawosza
ciekaw jesetm jak zagra w miom systemie, nie mam SACD - będę musiałal kupić coś do sprawdzenia

Ondrej,
ja też wstępnie zapisuję sie na lampizację - a jaką lamkę wstawiłeś do niego ?
Jaki tam tan jest przetwornik typ, (prądowy czy napięciowy) ?




MAC

Cytat: malg w Październik 16, 2016, 12:03nie mam SACD

Mam kilka SACD od kawosza. Szczerze to mnie nie powalają na kolana. W dalszym ciągu uważam, że zwykła CD gra wystarczająco dobrze.
Natomiast DVD Audio.... no to jest już spektakl.

rudy-102

Masza. Ty miałeś przez chwile dwa Denony, czy one grały identycznie, czy się trochę różniły w brzmieniu?

kawosz

Cytat: masza w Październik 16, 2016, 12:49Mam kilka SACD od kawosza.
To jest jednak tylko obraz SACD wypalony na DVD-R . Jest podobno spora różnica . Nie mam niestety takiego samego materiału na obu formatach więc nie porównywałem . Paweł porównywał .
Dla mnie ten odtwarzacz gra co by mu się nie włożyło na tace :) . Mam jedną płytę Danki w trzech formatach . CD , SACD i DVD audio ( orginały ) . W poniedziałek jak nie zapomnę wyjąć DVD A z samochodu to porównam

MAC

Cytat: rudy-102 w Październik 16, 2016, 13:37
Masza. Ty miałeś przez chwile dwa Denony, czy one grały identycznie, czy się trochę różniły w brzmieniu?

Identycznie.
Oczywiście jak na moje ucho.

MAC


rudy-102

Cytat: masza w Październik 16, 2016, 13:54
Cytat: rudy-102 w Październik 16, 2016, 13:37
Masza. Ty miałeś przez chwile dwa Denony, czy one grały identycznie, czy się trochę różniły w brzmieniu?

Identycznie.
Oczywiście jak na moje ucho.
No to ja mam problem. Mam dwa i one różnią się brzmieniem. Jeden ma mocniejszy bas, a drugi gra bardziej przejrzyście z większym powietrzem. Może jakiś rąbnięty jestem? Żona tego nie słyszy, a ja nie mogę się teraz zdecydować którego sobie zostawić bo jedne płyty brzmią lepiej na jednym, a inne na drugim.

MAC

Drogie nie są, oba zostaw  ;D

rudy-102


rudy-102

Już wiem.
Weź też drugą. Tak? :D

MAC


malg

Cytat: kawosz w Październik 16, 2016, 13:46
Cytat: masza w Październik 16, 2016, 12:49Mam kilka SACD od kawosza.
To jest jednak tylko obraz SACD wypalony na DVD-R.
Darek, a ja mógłbym sie uśmiechnąc do Ciebie i taki materiał do nagrania ?

MAC


Piterski

Cytat: Melepeta w Październik 08, 2016, 23:01
Gniazdo zasilające wymieniłem na złoconego Furutecha, bo takie miałem. Tylko bez żadnych filtrów. Od gniazda do płytki zasilacza i od płytki do włącznika wymieniłem przewód na Beldena 9497. No i wyrzuciłem pierścień ferrytowy.
Zapytam jak laik bo nim jestem.
Zasilacz jest impulsowy, przewód zasilający dwużyłowy, a gniazdo ma trzy piny.
Czy stoi coś na przeszkodzie lub jest z jakiś względów błędem danie na trzeci pin ochronny masy z obudowy?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

maciek1

Jak już kiedyś napisałem, mój Denonek nie toleruje jednej jedynej płyty dvd-audio (oryginalne wydanie) Yes. Po prostu płyta terkoce w napędzie, wiruje szybko a mechanizm (napęd) burczy, brumi itp. Co ciekawe dźwięk spokojnie, bez zakłóceń podaje... Ma ktoś pomysł co to takiego? Płyta wygląda na idealną. Co w zasadzie dzieje się z płytą wtedy, po zamknięciu szuflady? Jesli tak sie "telepie", to laser nie powinien jej przecież odczytywać, a czyta bezbłędnie. Nadmienię, ze wszystkie dvd-r i tym podobne czyta bez zastrzeżeń. Inny odtwarzacz czyta ją bez efektów dodatkowych:)))

rudy-102

Gdyby ktoś był zainteresowany to mam srebrego do odsprzedania.

spalon

Od wczoraj jestem posiadaczem Denon DVD-3910 , zobaczymy jak sprawdzi się u mnie w systemie

gratefullde

Cytat: spalon w Październik 18, 2016, 16:33
Od wczoraj jestem posiadaczem Denon DVD-3910 , zobaczymy jak sprawdzi się u mnie w systemie

Gratulacje :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

spalon


kawosz

Nasze forum denonami stoi  ;D . Gratuluje :)

gratefullde

Muszę się przyznać, że zacząłem więcej cd kupować, odkąd mam Denonka.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Stare się robicie.
Guche pnie, to Wam się wydaje że CD gra.
Jeszcze dwa lata temu przez myśl by taki denon nie przemknął, a teraz proszę bardzo. Wykupili na pniu  ;D

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Cytat: vasa w Październik 18, 2016, 17:50Stare się robicie.
Masz rację ;D
U mnie to kwestia lenistwa . Załączam cd i mam pilota . Potrzebuje vinylowego dopingu ( ramię i wkładka ) ale to melodia na przyszłość .