Mój pierwszy gramofon

Zaczęty przez karo710, Wrzesień 19, 2016, 21:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Christo chciał oddać za free chyba, ale może podróż przeraża? Jakiś garbaty, stary dziad :)
Sorry Christo  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Watek się rozwija i jest perspektywiczny  :o ;D

gratefullde

Wątek się rozwija ale czy będzie perspektywiczny to zależy od Karo. Na razie ciut się łamie bo zasialiśmy w niej ziarenko wątpliwości odnośnie jakości jej wyborów. Podejrzewam, że zaraz stąd sobie pójdzie ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Ale trudno udawać, że w MM za 500 zł da się kupić nowy gramofon, a nie wyrób gramofonopodobny.
W innych działach za 500 zł da się zaszaleć. Drukarka atramentowa, młynek, mikser, waga elektroniczna, szczoteczka do zębów...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Karo, kup sobie to co Ci się podoba. Kup także jakąś niedrogą płytę (używaną, tanią bo nowej szkoda), posłuchaj i wróć do nas a my odsłonimy przed Tobą pełnię analogu, wprowadzimy Cię w tajniki tego i owego, posiądziesz tajemną sztukę kalibracji i oraz mnóstwa innych rzeczy, o których nie miałaś dotąd pojęcia.

PS
Alior bank ma promocję ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

karo710

Cytat: gratefullde w Wrzesień 20, 2016, 20:40
Wątek się rozwija ale czy będzie perspektywiczny to zależy od Karo. Na razie ciut się łamie bo zasialiśmy w niej ziarenko wątpliwości odnośnie jakości jej wyborów. Podejrzewam, że zaraz stąd sobie pójdzie ;D

Łamię się ale zaczynam przeglądać allegro i olx z używanymi gramofonami :)
Fan's: gaming/retro gaming, rock/jazz/grunge music, theater, sci-fi. Culture above all !!

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

karo710

Cytat: gratefullde w Wrzesień 20, 2016, 20:55
Cytat: karo710 w Wrzesień 20, 2016, 20:53Łamię się

czyli nie uciekniesz? :)

Nie uciekam i oglądam używki na terenie Śląska :)
Fan's: gaming/retro gaming, rock/jazz/grunge music, theater, sci-fi. Culture above all !!

merlin1973

Używane są naj..... ;) ;) ;)
Pozdrawiam S.CH.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

merlin1973

Takie coś jest teraz w MM  ;) ;) ;)
ceny w €  :(
Pozdrawiam S.CH.

karo710

Fan's: gaming/retro gaming, rock/jazz/grunge music, theater, sci-fi. Culture above all !!

Keef98

Ja bym skorzystała z propozycji drapaka za free. Już tak kiedyś zrobiłam i nie żałuję :)
Bierzesz samochód, odbierasz, przy okazji pogadasz, posłuchasz (Christo na 100% będzie na tyle uprzejmy, aby zaprezentować ołtarzyk ;)). 

karo710

Cytat: Keef98 w Wrzesień 20, 2016, 21:32
Ja bym skorzystała z propozycji drapaka za free. Już tak kiedyś zrobiłam i nie żałuję :)
Bierzesz samochód, odbierasz, przy okazji pogadasz, posłuchasz (Christo na 100% będzie na tyle uprzejmy, aby zaprezentować ołtarzyk ;)).

Tylko gdzie tam Łódź :D
Fan's: gaming/retro gaming, rock/jazz/grunge music, theater, sci-fi. Culture above all !!

Keef98

Łódź nie jest taka zła, tylko ode mnie (Poznań) nie ma normalnego połączenia pociągami, ale to chyba nie problem.
Poważnie. Albo wsiadasz w pociąg, zapewne będą potrzebne przesiadki, ale chyba nie potrzebujesz 10 par glanów, więc to żaden problem ;)
P.S. Tylko nie mów, że grasz w CS-a (chodzi o podpis pod każdym Twoim postem) :P

karo710

Cytat: Keef98 w Wrzesień 20, 2016, 21:36
Łódź nie jest taka zła, tylko ode mnie (Poznań) nie ma normalnego połączenia pociągami, ale to chyba nie problem.
Poważnie. Albo wsiadasz w pociąg, zapewne będą potrzebne przesiadki, ale chyba nie potrzebujesz 10 par glanów, więc to żaden problem ;)
P.S. Tylko nie mów, że grasz w CS-a (chodzi o podpis pod każdym Twoim postem) :P

Poszło pw, zobaczymy może zrobie sobie wycieczke do Łodzi :D

P.S. Grałam w CS-a 1.6 sporo ale już teraz już nie gram :)
Fan's: gaming/retro gaming, rock/jazz/grunge music, theater, sci-fi. Culture above all !!

Keef98

Wycieczki fajne są. Dobry wybór. ;)
Dzięki Bogu, jak słyszę "go A" czy "go B", to jestem chora ;) Chociaż fajnie się strzelało, jak Młody mnie posadził przed kompem.

frywolny trucht

Cytat: karo710 w Wrzesień 20, 2016, 21:11Jakie opinie?

Ten pierwszy jest do didżejki. Jakbyś chciała kręcić płytą lewa- prawa.
Ten drugi w sumie może pasować do wieży. Mały, prosty, plastikowy- ale ma co niezbędne, a parametry napędu ( zaskakująco) dobre.
http://www.vinylengine.com/library/pioneer/pl-640.shtml

Ciekawe co ma do zaoferowania Krzysztof?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

karo710

Mam okazję zdobycia "Adama".
I teraz pytanko jak go podłączyć wystarczy przejściówka din-cinch do przedwzmacniacza i potem przejściówka cinch-jack do mojej wieży?
Dobrze kombinuje? ;)
Fan's: gaming/retro gaming, rock/jazz/grunge music, theater, sci-fi. Culture above all !!

frywolny trucht

To nie jest takie proste pytanie. Zależy w jakim jest stanie i czy szukasz klimatów PRL. Z jednej strony, z racji nostalgii, spokojnie osiąga ceny wyższe niż planowałaś wydać. Za egzemplarz w dobrym stanie. Ale nawet taki- wychodził z fabryki z niedoróbkami i gramofony ze zgniłego Zachodu przewyższały technologicznie naszą dumę PRL. Jeśli masz go mieć za darmo, czemu nie? Ogarniesz trochę temat, może Twój egzemplarz nie będzie specjalnie wredny?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa



Cytat: karo710 w Wrzesień 21, 2016, 15:53
Mam okazję zdobycia "Adama".
I teraz pytanko jak go podłączyć wystarczy przejściówka din-cinch do przedwzmacniacza i potem przejściówka cinch-jack do mojej wieży?
Dobrze kombinuje? ;)

Jeżeli Adam ma stały kabel z wtyczką DIN, a chyba ma, to kombinujesz bardzo dobrze :)
Pamiętaj tylko że pierwsza przejściówka musi mieć żeński din.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa



Cytat: karo710 w Wrzesień 19, 2016, 21:30
Od pewnego czasu wkręciłam się w temat gramofonów i "czarnych płyt".
Chciałabym kupić podstawowy gramofon

Ciekawe czy nasza efemeryczna koleżanka dokonała zakupu?

Wysłano niewygodnie to i byk może się zdarzyć.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.