Autor Wątek: Klub dobrej książki, nie tylko muzycznej.  (Przeczytany 4333 razy)

Offline moon

• maniak
Odp: Klub dobrej książki, nie tylko muzycznej.
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 17, 2018, 15:21 »
polecam Wojne Swiatow, bardzo dobry wydanie, twarda oprawa, ilustrowane, w tej chwili w wydawnictwie Vesper za 15pln, Terror polecam rowniez, choc jeszcze nie czytalem, ale opinie znajomych wrecz zmuszaly do zakupu:) dobre wydawnictwo, porzadnie wydane pozycje, nastepne beda opowiadania Lovecrafta od nich.
Ad Fontes + Ortofon 2M Bronze + Pre Retro by Benpe + Cayin MT-35S + Canto Grand

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 08, 2018, 21:10 »
Jakiś czas temu przeczytałem OD ZWIERZĄT DO BOGÓW napisaną przez YUVAL NOAH HARARI opisującą historię gatunku i przyczyny osiągnięcia przez ludzi pozycji dominującej. Świetna książka pokazująca jak mało różni nas od innych naczelnych i jak głęboko zwierzęce instynkty są zakorzenione w ludzkiej psychice. Polecam każdemu kogo interesują mechanizmy kierujące poszczególnymi ludźmi i zbiorowościami.
Przypomniałem sobie o tym teraz bo ukazała się druga część. Tym razem autor zajmuje się prawdopodobnymi ścieżkami rozwoju w przyszłości i przemianę ludzi w bogów. Na razie nie wiem czy część druga jest równie dobra jak poprzednia ale część pierwszą rekomenduję :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Online malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
  • muzyka jest jedna, słuchaczy wielu, a sprzętu ...
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 09, 2018, 13:16 »
Jakiś czas temu przeczytałem OD ZWIERZĄT DO BOGÓW napisaną przez YUVAL NOAH HARARI opisującą historię gatunku i przyczyny osiągnięcia przez ludzi pozycji dominującej. Świetna książka pokazująca jak mało różni nas od innych naczelnych i jak głęboko zwierzęce instynkty są zakorzenione w ludzkiej psychice. Polecam każdemu kogo interesują mechanizmy kierujące poszczególnymi ludźmi i zbiorowościami.
nie pamietam kto, powiedział: "człowiek jest najważniejszy, ale tylko on to mówi"
co syntetyzuje co napisałeś powyżej