Menu główne

Dobry film

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 07, 2014, 10:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

obejrzalem 10 z 16 odcinkow hiszpanskiego kryminalu "Wiem kim jestes", akurat mnie polamalo i dzien wolnego wzialem, wiec wciagnalem sie cholernie, jestem na tak.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Keef98

"Belfer" faktycznie dziwny. Policja nie wie, jak wyważyć drzwi, gimnazjalista rozwala dwóch policjantów, a trzeci się wycofuje. Ludzie zamiast zostać w pomieszczeniu postanawiają zwiedzić całą szkołę. Za to drugi sezon "Watahy" zapowiada się nieźle.
Ostatnio skończyłam oglądać serial "Hannibal" (niezły). Teraz wzięłam się za "Mindhuntera" Netflixa, oglądam drugi odcinek. Miałam nadzieję, że to będzie coś w stylu "Milczenia owiec", a tu niespodzianka. ;)

frywolny trucht

Zarzuciłem sobie netflixowy Stranger Things. Gapię jeden odcinek, gapię drugi... Kminię o co biega, skąd ja to znam?
I: http://www.telemagazyn.pl/artykuly/stranger-things-fenomen-serialu-czyli-uklon-w-strone-lat-80-wideo-galeria-52650.html

Rewelacja! To powrót do klimatów mojej młodości. Teraz rozumiem oceny:
http://www.filmweb.pl/serial/Stranger+Things-2016-750359#

https://www.youtube.com/watch?v=XWxyRG_tckY

No to gapię dalej :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Belfer 2/3. Jest lepiej, nie ma nowego trupa, jest za to nowe życie (trzeci miesiąc)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Ty no weź. W tym tempie jakby mordowali to do końca serii pół Wrocławia by ubyło :)
Wracając do Stranger Things- Winona Ryder jest cieniem dawnej aktorki. Gdzieś tam z początku kariery. Sok z żuka, te sprawy...
Właściwie zaryzykowałbym stwierdzenie, że mnie drażni jej gra.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

W Wallander zawsze mnie śmieszyło, że mała, senna pipidówa Ystad składa się chyba na dziś w połowie z zabitych, a wśród żyjących 1/3 to mordercy. Tyle tych odcinków nakręcili, a w każdym- z reguły- parę trupów :)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_odcink%C3%B3w_serialu_Wallander

Nie płyńcie do Ystad, wasze szanse na powrót w całości drastycznie maleją  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

przeciez niejedna ksiazki z serii o Wallanderze nie dzieje sie w samym Ystad;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

magus

A widzial ktos z was film Yodorovskiego "Swieta Gora"? Na ten film kase wylozyli Beatlesi... pelen symboli i ukrytych tresci, troche surrealistyczny (takie lubie).

elem

Obrazoburczy, zakazany, wyklęty :)  Ale chyba trochę sie zestarzał
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Cytat: moon w Listopad 07, 2017, 10:00
przeciez niejedna ksiazki z serii o Wallanderze nie dzieje sie w samym Ystad;)

Nie wiem. Nie czytałem :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Dobra lektura na zimę.

moon

Cytat: rudy-102 w Listopad 07, 2017, 14:20Dobra lektura na zimę.

nie rozroniam por roku dla czytania ksiazek:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Ja zimą mam po prostu więcej czasu.

moon

jestes ratownikiem wodnym?;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

vasa

Cytat: frywolny trucht w Listopad 07, 2017, 09:13
Ty no weź. W tym tempie jakby mordowali to do końca serii pół Wrocławia by ubyło :)
Wracając do Stranger Things- Winona Ryder jest cieniem dawnej aktorki. Gdzieś tam z początku kariery. Sok z żuka, te sprawy...
Właściwie zaryzykowałbym stwierdzenie, że mnie drażni jej gra.
Beetlejuice Cię drażni?
No przestań.
Najlepsze calypso od czasu Belafonte [emoji41]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Lyset

Cytat: magus w Listopad 07, 2017, 13:06
A widzial ktos z was film Yodorovskiego "Swieta Gora"? Na ten film kase wylozyli Beatlesi... pelen symboli i ukrytych tresci, troche surrealistyczny (takie lubie).
Calkiem niedawno ogladalem.Po raz kolejny.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

frywolny trucht

Stranger Things odbębniony. Pierwszy sezon 8 odcinków, drugi 9 odcinków. Netflix. Świetne, ale raczej nie dla wszystkich. To jest pewna konwencja, która może część widowni zrazić. Tak jak są fani cudów wianków w serii o Jamesie Bondzie, tak tutaj otoczka potworów może zrażać. Mnie nie zraziła. Dla mnie to wehikuł czasu. Lata 80-te ze swoją specyfiką, stylistyką. Nie ma komórek, dzieciaki nie siedzą cały dzień przed kompem. W kinach grają E.T. Gremliny, Powrót do przyszłości. No po prostu moja młodość. Zresztą co się będę produkował. Są lepsi:
http://www.filmweb.pl/review/%C5%9Acie%C5%BCka+rowerowa-19264
Na uwagę zasługuje jeszcze młodziutka aktorka- rocznik 2014-
http://www.filmweb.pl/person/Millie+Bobby+Brown-2088044
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Jak widzę jakie wy ilości seriali przewalacie to się zastanawiam czy macie jeszcze czas na audio.
U mnie telewizor wisi na ścianie ale używam go bardzo rzadko jak kupię jakiś film na blu-ray lub oglądam film z pliku. Ostatnie kupiłem "Łowcę androidów" w wersji reżyserskiej, dla mnie ten film się nic a nic nie zestarzał.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tomasz_pianista

A widziałeś nowego Blade'a? Ja byłem sceptyczny przed seansem, ale film jest świetny.

Na codzień siedzę w kinach studyjnych, więc jeśli ten film mi się spodobał to znaczy że na prawdę jest dobry:P
Grupa ratowania poziomu.

frywolny trucht

Cytat: Piterski w Listopad 10, 2017, 13:06Jak widzę jakie wy ilości seriali przewalacie to się zastanawiam czy macie jeszcze czas na audio.

Oczywiście, że doba ma tylko 24h i gapienie filmów odbywa się to kosztem słuchania muzyki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

Cytat: Piterski w Listopad 10, 2017, 13:06U mnie telewizor wisi na ścianie ale używam go bardzo rzadko jak kupię jakiś film na blu-ray lub oglądam film z pliku. Ostatnie kupiłem "Łowcę androidów" w wersji reżyserskiej, dla mnie ten film się nic a nic nie zestarzał.
pare lat temu kupilem wydanie angielskie tej wersji za kilka funtow, na fali nowego Lowyc cena zrobilas sie z kosmosu:)

https://www.ebay.pl/sch/i.html?_sop=18&_nkw=blade+runner+5+dvd

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Tomaszu właśnie się na niego wybieram i dlatego kupiłem pierwszą część.
Generalnie oglądam raczej mało filmów, a odtwarzacz Bluray kupiłem po tym jak nabyłem cała serię filmów z Bondem. Jestem jego fanem mam też wszystkie książki o jego "przygodach" jak i te związane z filmem i MI-6.
Ostatnio zacząłem uzupełniać kolekcję o GW i myślę też o Trylogi Tolkena oraz "Czarnym Rycerzu".
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Cytat: moon w Listopad 10, 2017, 13:35pare lat temu kupilem wydanie angielskie tej wersji [...]
To jest ta w której dogrywali jego przemyślenia w postaci głosu lektora i to jak odjeżdża z Rachael?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.