Menu główne

Dobry film

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 07, 2014, 10:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: masza w Kwiecień 24, 2017, 17:24
....

EDIT: zresztą nie ważne, szkoda słów...
O to chodziło?


🚬🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

moon

obejrzalem dwojke Zaginiony (The Missing), nie wiem czy gorszy czy lepszy od jedynki, ale na pewno dobrze sie oglada, przy okazji mozna spoktac aktorow z Walking Dead i Trapped;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

tofas

Szukam tytułów filmów, w których główną rolę grała muzyka. (Mogą być przykłady filmów, w których muzyka ratowała jakość filmu, gdy fabuła zawodziła). Zna ktoś przykłady takich filmów? :)

Wireless

Cytat: tofas w Kwiecień 28, 2017, 13:57
Szukam tytułów filmów, w których główną rolę grała muzyka. (Mogą być przykłady filmów, w których muzyka ratowała jakość filmu, gdy fabuła zawodziła). Zna ktoś przykłady takich filmów? :)

IMHO, to przecież dowolny film muzyczny się taką właściwością charakteryzuje przecież, ale - może nie do końca rozumiem pytanie ?
Pozdrawiam, Wireless

malg

Cytat: tofas w Kwiecień 28, 2017, 13:57
Szukam tytułów filmów, w których główną rolę grała muzyka. (Mogą być przykłady filmów, w których muzyka ratowała jakość filmu, gdy fabuła zawodziła). Zna ktoś przykłady takich filmów? :)
whiplash
born to be blue
jersey boys
begin again
janis: little girl blue
whitney
age of rock




Keef98

"Pan od muzyki" (całkiem fajny), "Chór" (ujdzie).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

vasa

Cały off top zaczął się od serialu "Belle Epoque"
A dzisiaj są urodziny Penelope Cruz :)
A dlaczego o tym wspominam? Bo jej pierwszy film nosił tytuł "Belle epoque"

I w ten oto prosty sposób mamy dziś pretekst do toastu ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Drizzt

#457
Z ostatnich filmów moją uwagę zwrócił Birdman z muzyką Antonio Sáncheza gdzie podkład muzyczny grał jedną z głównych ról, mimo że w fabule nie było o tym ani słowa. Muzyka idealnie współbrzmiąca z obrazem, podkreślająca zdarzenia a często wychodząca na pierwszy plan jako główna aktorka. Bez muzyki Birdman nie byłby nawet w połowie tak dobry. No i wspomniany Whiplash, film muzyczny w bardziej klasycznym rozumieniu.

gratefullde

Cytat: drizzt w Kwiecień 28, 2017, 17:04
Z ostatnich filmów moją uwagę zwrócił Birdman z muzyką Antonio Sáncheza gdzie podkład muzyczny grał jedną z głównych ról, mimo że w fabule nie było o tym ani słowa. Muzyka idealnie współbrzmiąca z obrazem, podkreślająca zdarzenia a często wychodząca na pierwszy plan jako główna aktorka. Bez muzyki Birdman nie byłby nawet w połowie tak dobry. No i wspomniany Whiplash, film muzyczny w bardziej klasycznym rozumieniu.

To kapitalny i film a muzyka w nim to genialna ilustracja, ale także jak słusznie napisaleś, odrębne arcydzieło. Zresztą jak gra poszczególnych aktorów. Dla mnie zdecydowanie nr 1 ostatnich lat.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Keef98

Z seriali "Wielkie kłamstewka" mają fajny soundtrack.
"Bridmana" warto obejrzeć, to fakt. :)
Ehh... A ja chyba odpalę sobie "Hobbita". Ekranizacje Tolkiena (śmieszne określenie, bo i "Hobbit", i "Władca pierścieni" bardzo różnią się od swoich książkowych pierwowzorów) mają fajną muzykę.

frywolny trucht

Z rozpaczy po zakończonym Broadchurch, rzuciłem się z nudów na "13 powodów". Obejrzałem jednym tchem pierwsze 3 odcinki i wg mnie jest szajba.

https://www.youtube.com/watch?v=lzZXkIRV6Gw

http://www.filmweb.pl/video/teaser/nr+1+polski-41758

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

wlasnie, skonczylem ostatnio Sund 3 i Broadchurch 3, oba bdb, choc Broadchurch nieco rozczarowujace zakonczenie, delikatnie naciagane.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

13 powodów, 13 godzin przed ekranem. Mocne kino, czasem może niepotrzebnie mocne. Aż trudno uwierzyć, że to amerykańska- w konstrukcji- produkcja. Kryli się z tym świetnie, aż do ostatniego odcinka gdy padło przesłanie   No musieli pierdolnąć wprost przesłanie. Amerykanie uważają się chyba za debili i dla tych co oglądali, a nie ogarnęłi sensu w trakcie fabuły, albo oglądali jednym okiem- muszą walnąć jakieś patetyczne, patriotyczne motto. Tutaj padło, że musimy na siebie uważać, nikogo nie zostawiać samemu sobie i być czujni. Żeby nie było samobójstw. Poległem, jakby nie wynikało z filmu  Do tego jest jeszcze materiał dokumentalny. ok 30 minut tłumaczenia aktorów, producentów jakie to ważne. Po 10 minutach dałem sobie spokój. Kureczka, a system edukacyjny Amerykanie mają w porównaniu z polskim bardzo rozwinięty i szczelny. Na każdym poziomie weryfikacja, weryfikacja weryfikacji, każde odstępstwo od normy ucznia i już tysiąc osób ma pracę. Rozkminę jak ułożyć z młodziaka prawdziwego Amerykanina. To też robi wrażenie, może być ciekawą obserwacją dla polskich pedagogów. A serial? Serial niezwykły, na pewno zostanie w pamięci. Przynajmniej mojej.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tatachabera

Super kino. Dwa odcinki obejrzane. Bardzo refleksyjny, trudno zasnąć po oglądaniu.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

frywolny trucht

#464
Inną świetną produkcją dostępną na Netflix jest Line of Duty ( dostępne trzy sezony) produkcji BBC, a to już chyba wystarczająca rekomendacja:
http://www.filmweb.pl/serial/Line+of+Duty-2012-658891

Co ciekawe pierwsze trzy sezony ( 5 odcinów, 6 odcinków i 6 odcinków) są udostępnione też na jutubie. Najwyraźniej legalnie:

https://www.youtube.com/watch?v=2Ssju90pdqU

Tyle, że trzeba znać angielski ( wygenerowane tłumaczenie automatyczne się nie sprawdza). Dla nieuków pozostają portale pirackie lub Netflix.
Tego używam od paru dni i jestem zauroczony. Ciekawe czy to uczucie minie i jak szybko ;) Żeby zarejestrować konto trzeba mieć kartę kredytową, lub konto PayPal i można zacząć miesięczny okres darmowy: https://www.netflix.com/browse
W zasobach są filmy, seriale, dokumenty, koncerty, a także osobny dział dla dzieci. Na początku określamy tematy jakie nas interesują, a później strona podpowiada nam produkcje, które mogą nam się spodobać. Ergonomia na wysokim poziomie. Bardzo sympatyczne na przykład jest, że po zakończeniu jednego odcinka, przycina napisy, pokazuje czas do zaczęcia kolejnego odcinka. Parę sekund na reakcję, by przerwać. Po amerykańsku. Jak leżysz i nic nie robisz, to lecimy z tematem, zrobimy za ciebie :)
Na Androida jest aplikacja, która pozwala na identyczną funkcjonalność, ale też coś ponadto. Pojawia się komunikat, że niektóre produkcje można ściągnąć na komórkę i oglądać off line. Musze sprawdzić czy na windzie też jest taka możliwość. Mamy przed sobą jeszcze przynajmniej 26 dni ;)




ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#465
Cytat: moon w Maj 12, 2017, 17:15Sund 3

Chodzi o "Most na Sundzie" czyli "The Bridge"? Zacząłem trzeci sezon. Fajny :) Dobre, klimatyczne, szwedzkie kino.

https://www.youtube.com/watch?v=pAJVDUOmUjk

Trzy uwagi:
Jeden odcinek prawie dwie godziny? Skąd taki pomysł?
Ładnie pokazane tarcia między Duńczykami i Szwedami. Lars von Trier w "Królestwie" sporo temu zagadnieniu poświęcił czasu ;) Się nawyzłośliwiał :)
Polityczna poprawność, czytaj bezradność szwedzkiej policji. Biega z tą pukawką gotową do strzału i albo złoczyńca ucieka, albo zalicza z kolby w skroń. Na pewno pistolet służy do celowania, ewentualnie wbijana gwoździ? Tutaj filmik, który pokazuje tą bezsilność:

https://www.youtube.com/watch?v=VbQr5rZ5AtM


ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

Cytat: frywolny trucht w Maj 16, 2017, 13:45Chodzi o "Most na Sundzie" czyli "The Bridge"? Zacząłem trzeci sezon. Fajny  Dobre, klimatyczne, szwedzkie kino.

tak, choc The Bridge to amerykanski remake, oryginal to Bron:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

Wersja hamerykańska dotyczy pierwszego sezonu, który toczył się na granicy USA i Meksyku.
Drugi sezon wersji hamerykańskej potoczył się ponoć ( nie oglądałem) innym torem niż pierwowzór i wyszło dramatycznie:
https://naekranie.pl/recenzje/the-bridge-na-granicy-sezon-2-odcinek-13-final-recenzja
Trzecia seria jest szwedzka, a tytuł już angielski  ::) Nie wiem dlaczego, lenistwo netflix'a? TV WP, która również nadaje 3 sezon szwedzkiego serialu tłumaczy go jako "Most nad Sundem". I odcinki są godzinne  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

obejrzalem tylko pierwszy odcinek amerykanskiego i wymieklem z racji takiej samej fabuly, zreszta remake Forbrydelsen (The Killing) tez skonczylem po pierwszej serii, bo jednak dunski znacznie lepszy

Cytat: frywolny trucht w Maj 16, 2017, 16:19Trzecia seria jest szwedzka, a tytuł już angielski  ::) Nie wiem dlaczego, lenistwo netflix'a? TV WP, która również nadaje 3 sezon szwedzkiego serialu tłumaczy go jako "Most nad Sundem". I odcinki są godzinne  :o

trzeci sezon ma normalnie tytul Broen III, tak jest przeca w czolowce? AleKino nadawalo odcinki po 2h.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

No dobra. Jak zwał tak zwał. Koniec serii. Zabawny dość moment, że już sprawa wyjaśniona, a mamy odcinek w bonusie o sprawach podrzędnych i jakby oczywistą zajawkę na temat kolejnego sezonu. Tymczasem co teraz? Brona 3 wymiata na pewno.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg

Polecam świetną komedię "Why him" - są elementy muzyczne, jakie nie mogę zdradzić .


dyletant

Cytat: drizzt w Kwiecień 28, 2017, 17:04Z ostatnich filmów moją uwagę zwrócił Birdman z muzyką Antonio Sáncheza gdzie podkład muzyczny grał jedną z głównych ról, mimo że w fabule nie było o tym ani słowa. Muzyka idealnie współbrzmiąca z obrazem, podkreślająca zdarzenia a często wychodząca na pierwszy plan jako główna aktorka. Bez muzyki Birdman nie byłby nawet w połowie tak dobry. No i wspomniany Whiplash, film muzyczny w bardziej klasycznym rozumieniu.

Skusiłem się. Warty uwagi. Odjechany.  Niemalże filozoficzny i .. egzystencjalny o kondyncji współczesnego artysty. Zastanawiałem się co miałeś na myśli z tym pierwszym planem do momentu kiedy muzyka wlazła mi do pokoju.

frywolny trucht

http://www.filmweb.pl/film/Sztuka+kochania.+Historia+Michaliny+Wis%C5%82ockiej-2017-763312

Świetny film. Choć nie należę do zakonu pisdzielców- po ciemku, mimochodem- podchodziłem z rezerwą. Tak łatwo można było spieprzyć tak delikatny temat. Oto nie! REWELACJA!

https://www.youtube.com/watch?v=vAP2jjB9x3I

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

A! Jeszcze jedno. Bez podniety 4K i Dolby Atmos. Nie w tym rzecz, nie tu sens  ;D  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

O kurwistości, rzeczywiście zapowiada się miazga!

https://www.youtube.com/watch?v=RN3CHHhHEkU

"Na festiwalu filmów animowanych w Annecy odbyła się premiera polsko-brytyjskiego filmu "Twój Vincent". Na potrzeby niesamowitej produkcji zostało ożywionych aż 120 dzieł van Gogha. Zaraz po światowej premierze "Twojego Vincenta" widzowie oklaskiwali go na stojąco przez 15 minut. Nikogo więc nie zaskoczyło, że dostał Nagrodę Publiczności na Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy."
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93