Autor Wątek: Dobry film  (Przeczytany 42440 razy)

Online frywolny trucht

• maniak
Odp: Dobry film
« Odpowiedź #950 dnia: Listopad 26, 2018, 11:22 »
Zmarł Bernardo Bertolluci  :( :( Wszyscy się jarają nieco innymi jego filmami, a ja chciałbym polecić Ukryte pragnienia. Piękny film, zupełnie inny od pozostałych. O filmie inny wielki nieobecny:

"Zygmunt Kałużyński - Rzeczywiście. W gruncie rzeczy jest to film o zetknięciu się promiennej, dziewczęcej świeżości ze środowiskiem starszym, które ją zresztą rozumie, adoruje nawet i jakby czerpie radość z obserwowania. Pan mówi, że jest to film wyjątkowy, różny od innych zrobionych przez Bertolucciego i ma pan rację. Bertolucci jest w tej chwili może najambitniejszym obok Greenawaya artystą, jeśli idzie o profil artystyczny kina europejskiego, ale ostatnio robił superprodukcje typu turystyczno - egzotycznego. Ma on zresztą zdolność skakania z tematu na temat, proszę sobie przypomnieć jego "Ostatnie tango w Paryżu", które - a był to chyba rok 1972 - było swego rodzaju skandalem jeśli idzie o sprawy męsko - damskie ze względu na śmiałość inscenizacji."

Jest na CDA. Niestety jakość żałosna, a tam są piękne sceny i niebagatelny krajobraz. Może któraś stacja telewizyjna postanowi przypomnieć dzieła mistrza?
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Offline il cattivo

• maniak
« Odpowiedź #951 dnia: Listopad 26, 2018, 12:50 »
Rzadko zdarza mi się wyjść z kina na miękkich nogach. "Utoya. 22 lipca", już zwiastun robił spore wrażenie:

Die Farbe ist dunkel im Licht des Todes

Offline wiki

• **
« Odpowiedź #952 dnia: Listopad 26, 2018, 13:41 »
a ja chciałbym polecić Ukryte pragnienia.
Dla mnie też piękny. :) Mam na DVD, nawet niedawno ponownie go oglądałem.

Online frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #953 dnia: Grudzień 03, 2018, 12:08 »
O kureczka, to już drugi sezon polecieli  ;D ;D

"Drugi sezon "Korony królów" oglądało 1,3 mln osób. To znaczący spadek w porównaniu do pierwszej odsłony serialu. Produkcja straciła aż 750 tys. widzów.
Średnia oglądalność pierwszych 50. odcinków drugiego sezonu "Korony królów" wyniosła 1, 3 mln widzów. To o ponad 750 tys. mniej niż pierwsza odsłona historycznej telenoweli TVP. Pierwszy sezon oglądało średnio 2, 05 mln osób. Drugi sezon "Korony królów" oglądało 1,3 mln osób. To znaczący spadek w porównaniu do pierwszej odsłony serialu. Produkcja straciła aż 750 tys. widzów.
Średnia oglądalność pierwszych 50. odcinków drugiego sezonu "Korony królów" wyniosła 1, 3 mln widzów. To o ponad 750 tys. mniej niż pierwsza odsłona historycznej telenoweli TVP. Pierwszy sezon oglądało średnio 2, 05 mln osób."

Ktoś oglądał na Netflix pierwszy odcinek "1983"?

"W piątek gorąca dyskusja o serialu toczyła się na facebookowym profilu Łukasza Najdera, publicysty i pisarza. Napisał kpiąco: „’1983’? cały czas suchutko”. Na krytykę osób komentujących pod wpisem Najdera odpowiedziała sama Agnieszka Holland.  "Wy się, panowie i panie, chyba brandzlujecie tym hejtem. Rozumiem, że się wam nie podoba i że nie rozumiecie konwencji, ale aż tak się tym rozkoszować? Amerykańskie krytyki są na szczęście zajebiste. No, ale oni się nie znają na serialach, prawda? To nie nasza słodka, hipsterska banieczka, do której ktoś mnie przypadkiem nakierował. Pozdrawiam! Dobrych gier komputerowych" - stwierdziła reżyserka."

Hmm. Czyżby znowu wrogie przejęcie konta? Jak to w piąteczek  ;D
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Online cdt

• Sferyk który zadziwia ;)
« Odpowiedź #954 dnia: Grudzień 03, 2018, 12:47 »
1 odcinek 1983 fajny drugi też . W trzecim zacząłem się lekko nudzić - dłużyzny . Ale ogólnie jak ktoś lubi takie seriale to fajny . Pomijam sfiksowanie reżyserki na punkcie dzisiejszej władzy ;)
Lampowy CD , preamp , końcówka , phono i szpulak .
Tranzystorowy gramofon i kaseciak .
Rylcowe wkładki MC

Offline Jakub

• maniak
  • Taniofil
« Odpowiedź #955 dnia: Grudzień 03, 2018, 13:34 »
Ja ostatnio oglądałem The Crown i Dark. Polskich seriali nawet nie próbuję, bo nie lubie polskiej szkoły drewnianego aktorstwa.
Braun CSV13 | PS500 | CD4 | L60 (i parę innych)

Offline Hubertrs

• maniak
« Odpowiedź #956 dnia: Grudzień 03, 2018, 13:53 »

Wczoraj przebrnalem przez ten film, temat fajny a film jest typowym przykladem, jak mozna cos spierd....
AdFontes + AT33SA + EAR834p + MingDa MC300-EAR(mod) + Tannoy Stirling GR
Kable: KM Sound moonlight (IC) Albedeo Monolith Monocristal (Speakers)

Online cdt

• Sferyk który zadziwia ;)
« Odpowiedź #957 dnia: Grudzień 03, 2018, 16:16 »
jak mozna cos spierd....
To dość wierna adaptacja książki . Dla bardziej wybrednych i starszych ten temat nakręcił młody Gibson . Tam jest bardziej soczyście . Też w sumie na podstawie książki ale współczesnej . Sprawa Honoru . Książka jest super jak ktoś lubi takie tematy .
Lampowy CD , preamp , końcówka , phono i szpulak .
Tranzystorowy gramofon i kaseciak .
Rylcowe wkładki MC

Offline Hubertrs

• maniak
« Odpowiedź #958 dnia: Grudzień 03, 2018, 16:31 »
Nie mam na mysli wiernosci faktom ale sposob w jako film zostal zrealizowany.
Mlody Ginson tez nie wypadl wybitnie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2018, 16:35 wysłana przez Hubertrs »
AdFontes + AT33SA + EAR834p + MingDa MC300-EAR(mod) + Tannoy Stirling GR
Kable: KM Sound moonlight (IC) Albedeo Monolith Monocristal (Speakers)

Online Bartolo

• maniak
« Odpowiedź #959 dnia: Grudzień 03, 2018, 18:24 »
Wczoraj przebrnalem przez ten film, temat fajny a film jest typowym przykladem, jak mozna cos spierd....
Obejrzyj sobie wersję polską.. ;) Dopiero będziesz mógł powiedzieć jak można tak sp..lić... ;) 

Offline Old Man Kensey

• maniak
  • sapiensam sat
« Odpowiedź #960 dnia: Grudzień 06, 2018, 16:28 »
Dziś krótko, bez rozpisywania się nadmiernego ;)

Polecam film "Narodziny gwiazdy", wyświetlają w kinach remake starego filmu muzycznego. W rolach głównych... Lady Gaga i Bradley Cooper. Jeśli ktoś na podstawie tych dwóch zdań skreśla z góry ten film - źle czyni. Naprawdę, bardzo dobrze zagrał Cooper, L.G. zagrała genialnie, a muzyka, no cóż. Wbija w fotel, realizacją, aranżem i jakością - serio piszę.

Idźcie ze swymi kobietami, a zarobicie kilka plusików i może Mikołaj będzie łaskawszy :D
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Jolida 502BRC + Zu Audio Omen

Online tomekkk1

• Lampocholik zadeklarowany, praktykujący.
  • maniak
  • Ta "taniofilia" coraz drożej mnie wychodzi... ;)
« Odpowiedź #961 dnia: Wczoraj o 01:22 »
Dzisiaj byłem w kinie na Bohemian Rhapsody. Film ciekawy, sporo muzyki tylko jedno mnie zastanawia - czy ten film w zamyśle jest dwukanałowy, czy to może kino w którym byłem winno otrzymać podziękowania. Ze wszelakich głośników w sali kinowej dźwięk wydobywał się jedynie z 2 - słownie STEREO  :o
Jak dla mnie mega szacun, za takie podejście do tematu, kiedy trzeba było bardziej audiofilsko niż kinowo, żadnych efektów, dwa kanały... Bardzo ciekawe doświadczenie :)
Marantz CD-52 mkII SE+Mod; PC; NOS DAC TDA1543; ECF82, 6CA7-Z PP+Mod / 6SN7GTB, 6S33S-V SET; Audio Nirvana kolumny made by me; VDH The First Ultimate mkI & mkII, Optocoupler mkII, CS-122; Kimber Kable Yello; Clearer Audio Copper Line Alpha One; Atacama Evoque Eco Custom Bamboo+Mod;
Ludzie uważają, iż Thiele-Small to drogowskaz. Ja uważam że to jedynie punkt orientacyjny, a drogę ustalam sobie sam.