Menu główne

Tidal

Zaczęty przez MAC, Październik 21, 2016, 17:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC


MAC

Nie wiadomo kiedy miesiąc darmowego słuchania minął.
Decyzja? Oczywiście wszedłem w płatnego. 40 złociszy nie majątek a ile się nowej dla mnie muzyki nasłuchałem to moje i bezcenne.
Tego co tam jest w jedno życie nie da sie wysłuchać.

bum1234

Żeby jeszcze poprawili wyszukiwrkę :)

MAC

Wiesz co, korzystam z wyszukiwarki wbudowanej w Kazoo i nie mam większych problemów z trafieniem na to czego szukam.

jamówię

A co z jakością?jest ok?

MAC

Jest bardzo ok.
Tak samo jak przy CD wszystko zależy od wydania. Jedne graja paskudnie, inne ślicznie.

Na szczęście nie kupujesz kota w worku. Masz darmowe 30 dni na słuchanie i zastanawianie się.
Mnie kupili :)

jamówię

Trzeba będzie w ten cyfrowy świat wejść ;)

MAC

Miałem okres gdy myślałem, że bez cyfry da się.
Ale kuśwa nie da się. A żeby nie ponosić jej kosztów związanych z ciągłym kupowaniem płyt, streaming jest idealny.
Fizycznie można kolekcjonować perełki w wykwintnych wydaniach a na co dzień Tidal jest wystarczająco dobry.

MAC

Chcesz Polish Jazz?
Masz cały Polish Jazz  :o


jamówię

No nie ma zmiłuj, ja w ogóle mam wrażenie, że odtwarzacze to dziś już tylko "recenzenci" gloryfikują.

pan-troglodytes

Implementacja Tidala w Linnie jest wzorowa. Ciekawe jak będzie z MQA:

https://www.linn.co.uk/blog/mqa-is-bad-for-music

jarojaw

Czy na dzień dzisiejszy ktoś porównał dźwięk z Tidala MQA vs FLAC? Czy słychać różnicę?

Wysłane z tapciocha

Analog:Dual CS-5000 z AT440MLb / Goldring 2100, pre Haiku-Audio SOL MM , AKAI GX636D,Kenwood KX-1100HX
Atoll IN200SE , streamer NovaFidelity X40 ,
Kolumny - Tannoy Revolution XT8F


masza19

No i sie podrożało...
Do tej pory korzystałem za 40 zł (HiFi) ja i dzieciaki. Od pewnego czasu zaostrzyli kurs i na jedno konto nichuchu z kilku urządzeń nie da się słuchać bo staje, przerywa i tym podobne szopki...
Znaczy wyłudzili ode mnie kolejne 20 zł. Teraz musze bulić 60 zł za pakiet familijny do 6 urządzeń.
Wykorzystujemy 4 więc jakby co to mogę chyba dwie osoby zaadoptować do pakietu :)

christo

Do poczytania i posłuchania (niestety w obcych językach). Prześwietlone MQA
https://hackaday.com/2021/04/21/mythbusting-tidals-mqa-format-how-does-it-measure-up/
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

masza19

Heloł
Zwolniło mi się jedno miejsce w pakiecie rodzinnym HiFi więc jakby ktoś mial ochotę to zapraszam na pw
10 zł/m-c

Warunek - aktualne szczepienie  :P ;D

krzysiow122

Konto Tidal nadal aktualne?
DIY Klon Sun Audio 2A3/6sn7,  Monobloki DIY SET 300B/6SN7,  kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS; CD  Grundig 8400 MK II,   Lenco L-75 Mod - Nuda Mini, Ad Fontes - Dl 110,  PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8, RPI4/AlloBoss 1.2

masza19


Bacek

Cytat: masza w Listopad 03, 2021, 16:41Warunek - aktualne szczepienie  :P
I tutaj segregacja sanitarna, koniec świata ;)

krzysiow122

Masza - to ja się piszę, podaj na priv nr konta i info
DIY Klon Sun Audio 2A3/6sn7,  Monobloki DIY SET 300B/6SN7,  kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS; CD  Grundig 8400 MK II,   Lenco L-75 Mod - Nuda Mini, Ad Fontes - Dl 110,  PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8, RPI4/AlloBoss 1.2

masza19

W takim razie oferta nieaktualna.

vasa

Tidal może i fajny jest, ale jego algorytmy proponujące muzykę w oparciu o to czego słuchałeś dotychczas są tragiczne :'(
Pozostaje samodzielne grzebanie lub czyjeś podpowiedzi.
Miniabyr pochwalił dziś nagranie Prokofieva zrealizowane przez Living Stereo to poszukałem i znalazłem. Popatrzyłem na tfurców i kliknąłem nazwisko inżyniera dźwięku.
I to był strzał w dziesiątkę. Okazało się że p. Lewis Layton był inżynierem dźwięku w niezliczonych nagraniach Living Stereo a wszystkie one są dostępne w wersji MASTER :D
Może ten trick jeszcze komuś się przyda.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Dostałem jakiegoś maila od TIDALa że hifi, że jakość i że 10% dla artysty [emoji15]
Czy jest ktoś mądry na sali i może mi wyjaśnić czego mam nie robić?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Nie wierzyć w te 10% dla artysty :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

kangie

Nie wierzyć, że artysty. Gdzie ci artyści? ;)
Life is too short for boring HiFi.