Menu główne

Tidal

Zaczęty przez MAC, Październik 21, 2016, 17:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Chyba Denon nie będzie mi już potrzebny.  :)
Linn + Tidal HiFi załatwiają temat cyfry i wydawania pieniędzy na CD  :o

MAC

Właśnie odpaliłem 30 dniową wersje próbną TIDALA.
Zacząłem od wyszukiwania - Count Basie - dostępnych 421 albumów  ;D

kawosz

Maciek to teraz zaczynamy rewolucje Linnową  ;D . W sumie jeszcze nie było gwiazdki  :o ;D

miniabyr

A powiadają ,że kobieta zmienną jest .  Jak widać nie tylko ! Audiofile też.  :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Ja jestem stabilny. Pamiętajcie. Tylko wkładka MM Philips serii GP :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Cytat: frywolny trucht w Październik 21, 2016, 18:24
Ja jestem stabilny. Pamiętajcie. Tylko wkładka MM Philips serii GP :)
I za to cię kochamy Frywolny -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Cytat: kawosz w Październik 21, 2016, 18:22
Maciek to teraz zaczynamy rewolucje Linnową  ;D . W sumie jeszcze nie było gwiazdki  :o ;D

Jakby co to mam dwa Majiki  ;D

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Cytat: masza w Październik 21, 2016, 18:27Jakby co to mam dwa Majiki 
.Na razie to ja mam

pmcomp

Cytat: masza w Październik 21, 2016, 17:58
Właśnie odpaliłem 30 dniową wersje próbną TIDALA.
Zacząłem od wyszukiwania - Count Basie - dostępnych 421 albumów  ;D

Posłichaj kilku, porównaj do CD to Ci "rurka zmięknie" i nie będzie tak wesoło. Ilośc nie przekłada się na jakość niestety. Niby to to samo 16/44, a jednak nie to samo.

MAC

Piotr, ja słucham w przeciwieństwie do niektórych muzyki a nie bajtów, bitów i uj wie czego.
Mam legalny dostęp do niezliczonej biblioteki muzycznej i z tego powodu moja rurka jest szczęśliwa  8)

pmcomp

Cytat: masza w Październik 21, 2016, 18:46
Piotr, ja słucham w przeciwieństwie do niektórych muzyki a nie bajtów, bitów i uj wie czego.
Mam legalny dostęp do niezliczonej biblioteki muzycznej i z tego powodu moja rurka jest szczęśliwa  8)

Patrząc w ten sposób powinienem do dzisiaj sluchać radiowej Trojki z radia mojej babci ;)

MAC

Szczerze Ci powiem, że patrząc dzisiaj z dużego dystansu, słuchanie muzyki z babcinego radia w kuchni przynosiło czasem więcej przyjemności niż dzisiejsza pogoń za hgw czym. Jakością? Od jakiegoś czasu przestałem z tym walczyć bo szkoda życia na ganianie królików, które prędzej czy później i tak dadzą nogę.
Audiofilizm to już nie moja bajka.
Liczy się bardziej co się słucha, z kim się słucha i jak się słucha niż na czym.

pmcomp

Obawiam się, ze zmieniłbyś zdanie gdybyś był dzisiaj u mnie. A przecież nie słucham osławionego Merginga tylko "plebejskiego" Majtka. Taki odpowiednik Nadaca.

hu, hu. Transport i zegar robią koleosalną różnicę. Mrówek w doopie brak, jest muzyka. A przy przełączeniu na poprzedni setup, jednym klawiszem, nie chce się go słuchać. Czemu? Bo single malt smkuje lepiej niz czerwony JW. I ja nic na to nie poradzę. Tu niestety nie ma oszczędności jak np. na kablach.
I nie opisałem tego jeszcze na blogu ;).

MAC


MAC

Nie mam odwagi podłączyć Majika po analogu  ;D
Czego można się spodziewać? Krwi czy metra mułu? A może wcale nie?
Wieść gminna niesie, że dopiero Akurate jest zdolny do samodzielnego grania bez wspomagania zewnętrznym przetwornikiem.

pmcomp

Cytat: masza w Październik 21, 2016, 20:25
Nie mam odwagi podłączyć Majika po analogu  ;D
Czego można się spodziewać? Krwi czy metra mułu? A może wcale nie?
Wieść gminna niesie, że dopiero Akurate jest zdolny do samodzielnego grania bez wspomagania zewnętrznym przetwornikiem.

Nie podłączaj, szkoda czasu. Wbudowany DAC to dno. Bardziej mul niż krew.
Akurate jest lepszy, ma sąsiad, pare razy zabrałem mu na odsłuch ale i tak to nie to. A róznica jako transport między Maji,iem a Akuratem jest na granicy ... placebi więc nie myśl w tym kierunku, szkoda czasu i kasy. Testowalem.

gratefullde

Cytat: masza w Październik 21, 2016, 19:26Liczy się bardziej co się słucha, z kim się słucha i jak się słucha

i gęba się śmieje od ucha do ucha :D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Cytat: pmcomp w Październik 21, 2016, 21:21Nie podłączaj, szkoda czasu. Wbudowany DAC to dno. Bardziej mul niż krew.
Akurate jest lepszy, ma sąsiad, pare razy zabrałem mu na odsłuch ale i tak to nie to. A róznica jako transport między Maji,iem a Akuratem jest na granicy ... placebi więc nie myśl w tym kierunku, szkoda czasu i kasy. Testowalem.

No to nie będę się kłopotał w przepinanie kabli :)
Jeśli Akurate jako transport to niestety tylko te nowe bo starsze nie miały wyjścia cyfrowego.

merlin1973

Cytat: masza w Październik 21, 2016, 19:26Szczerze Ci powiem, że patrząc dzisiaj z dużego dystansu, słuchanie muzyki z babcinego radia w kuchni przynosiło czasem więcej przyjemności niż dzisiejsza pogoń za hgw czym. Jakością? Od jakiegoś czasu przestałem z tym walczyć bo szkoda życia na ganianie królików, które prędzej czy później i tak dadzą nogę.
Audiofilizm to już nie moja bajka.
Liczy się bardziej co się słucha, z kim się słucha i jak się słucha niż na czym.
Jestem z Tobą :):):)
Trochę kasy poszło na audio a ile na płyty lepiej nie wiedzieć:(
Ale trzeba mieć umiar, w miarę możliwości znaczy na ile żona pozwoli :):):)
Pozdrawiam S.CH.

MAC

Mam dzisiaj do przesłuchania ok 500 albumów Oscara Petersona  :o
To będzie długi i ciężki dzień  ;D

gratefullde

Cytat: masza w Październik 22, 2016, 09:43
Mam dzisiaj do przesłuchania ok 500 albumów Oscara Petersona  :o
To będzie długi i ciężki dzień  ;D

Masza, będziesz słuchał z Tidala czy z 3910?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Wiem, nie ten wątek ale wczoraj takiego śmietnika tu narobiliście  ;), że generalnie na chwile obecną o wszystkim można tu pisać  ;D O TIDALU teszzzzz  :)
Nie mam swoich 500 płyt Petersona a za drobną opłatą jakbym miał  8) chyba, że mi internet odetną  ;D

gratefullde

Cytat: masza w Październik 22, 2016, 10:26
Wiem, nie ten wątek ale wczoraj takiego śmietnika tu narobiliście  ;), że generalnie na chwile obecną o wszystkim można tu pisać  ;D O TIDALU teszzzzz  :)
Nie mam swoich 500 płyt Petersona a za drobną opłatą jakbym miał  8) chyba, że mi internet odetną  ;D

Pobierz z Tidala i wypal na CD, porownaj na 3910 :)

Fakt, wczoraj zrobiliśmy bałagan :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Cytat: gratefullde w Październik 22, 2016, 10:45Pobierz z Tidala i wypal na CD, porownaj na 3910 :)

Fakt faktem, że pmcomp ma rację z jakością. streamingowi brakuje jakiejś aury. To nie jest słaby dźwięk ale te same płyty z CD i lokalnego NAS w formie flaców grają trochę lepiej, z większym powietrzem. Nie znam się ale te z tidala wyświetlają się jako AAC 16bit 44,1/96. Czy to jest to samo co flac?