Autor Wątek: Kondycjonery Amber Sound  (Przeczytany 745 razy)

Offline infoaudio.pl

  • maniak
  • **
  • Wiadomości: 50
Kondycjonery Amber Sound
« dnia: Marzec 31, 2017, 19:39 »
AMBER SOUND - AUDIOFILSKI BURSZTYN
Na Politechnice Warszawskej zmierzają ku końcowi prace nad opracowaniem nowej, rewolucyjnej w audio technologii. Naukowcy postanowili tym razem zastosować w akcesoriach bursztyn. Stosowany powszechnie kwarc i jego pochodne, okazały się znacznie mniej skuteczne w walce z zakłóceniami sygnału elektroakustycznego… poza tym, to nasze narodowe bogactwo!

Za wytrwałość i dociekliwość brawa należą się głównie dwóm polskim inżynierom... przy okazji doświadczonym użytkownikom sprzętu Hi-Fi i audiofilom. Po nieomal roku prac badawczych, udało im się ostatecznie opracować kilka bardzo ciekawych urządzeń i znaleźć zastosowanie bursztynu w technice audio.

Dlaczego bursztyn?
Do odpowiedzi na to pytanie przyda się lekkie odświeżenie wiadomości na temat samego bursztynu. Wszyscy pamiętamy jego nadzwyczajne własności w dziedzinie elektryczności statycznej. Sugeruje to od razu możliwość stosowania go w kondensatorach o bardzo specyficznej charakterystyce. Dla formalności dodamy że bursztyn elektryzuje się ujemnie. Jest mieszaniną, w której głównym pierwiastkiem jest węgiel 67-81% i siarka około 1%, pozostałą część w udziale 10-11% stanowią tlen i wodór. Większość odmian bursztynu zawiera kwas bursztynowy w ilości od 3 do 8 %. Wzór chemiczny bursztynu jest banalnie prosty (prostszy nawet od alkoholu) C10H12O. W zależności od odmiany ciężar właściwy bursztynu oscyluje wokół 1kg/dcm3 czyli jest podobny do wody. To z tego powodu lżejsze odmiany bursztynu pływają na jego powierzchni, a cięższe toną.

cały artykuł TUTAJ: http://www.infoaudio.pl/artykul/1179,amber-sound-audiofilski-bursztynOffline miniabyr

  • maniak
  • *******
  • Wiadomości: 6346
Odp: Kondycjonery Amber Sound
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2017, 22:00 »
Ale za to jak się sfajczy to będzie piękne kadzidełko i komary odpędzi. Czego to ludzie nie wymyślą aby fajnie grało.  ;)
Niech żyje Dupa prezydent wszystkich Wolaków.