micro seiki vf 3200 nowa na ebay

Zaczęty przez edek, Listopad 10, 2016, 23:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: edek w Listopad 10, 2016, 23:05
Co o tym sądzicie, wg opisu jest to nowa wkładka micro seiki? Czy to możliwe? Okazja?

http://www.ebay.de/itm/Micro-Seiki-VF-3200-Tonabnehmer-System-mit-neuer-Pfeifer-Nadel-V-3200-in-OVP-/142162815528?hash=item2119906a28:g:QngAAOSwjXRXY~pP
Wkładka nie jest nowa. Jest stara.
Nowa jest wymienna igła.
To jest jak najbardziej możliwe.
Czy to jest okazja to chyba tylko GregWatson wie, on ćwiczył MM-ki od MS.
Wkładka może być stara, nie zużywa się.
Natomiast jakiej jakości igła została tam wpakowana to nie wiadomo.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Gerwazy

#2
To lepiej kupić ten zestaw  - 2 sztuki, nówki :)
Trochę lepszy szlif, pozostałe parametry porównywalne
No i cena,  jakieś 65% wartości tej Micro Seiki, za 2 sztuki :)

http://www.ebay.pl/itm/2-PZ-TESTINE-ACUTEX-410-E-PER-GIRADISCHI-INTROVABILE-STYLUS-FOR-TURNTABLE-NUOVE-/252588652167?hash=item3acf74f687:g:1ogAAOSwQYZWxOTl
 
Nic nie sprzedaję

vasa

Cytat: Gerwazy w Listopad 10, 2016, 23:51To lepiej kupić ten zestaw  - 2 sztuki, nówki
Trochę lepszy szlif, pozostałe parametry porównywalne
No i cena,  jakieś 65% wartości tej Micro Seiki, za 2 sztuki
Pojęcia nie mam co Ci na początek polecić ???
Przydałaby się niezła wkładka z jakąś eliptyczną igłą i możliwością dokupienia, później, jakiegoś ostrego szlifu.
W te klocki najlepsi są chyba Frywolny i Greg. On badali zawartość muzyki w różnych MM-kach.
Jak odparują to pewnie coś podpowiedzą :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

edek

Cytat: Gerwazy w Listopad 10, 2016, 23:51To lepiej kupić ten zestaw  - 2 sztuki, nówki
Trochę lepszy szlif, pozostałe parametry porównywalne
No i cena,  jakieś 65% wartości tej Micro Seiki, za 2 sztuki

http://www.ebay.pl/itm/2-PZ-TESTINE-ACUTEX-410-E-PER-GIRADISCHI-INTROVABILE-STYLUS-FOR-TURNTABLE-NUOVE-/252588652167?hash=item3acf74f687:g:1ogAAOSwQYZWxOTl
 
Tylko po co mi dwie.......   chyba, że z kims na spółe - wyjdzie po 117 pln za wkładkę   

GregWatson

Cytat: edek w Listopad 10, 2016, 23:05Co o tym sądzicie, wg opisu jest to nowa wkładka micro seiki? Czy to możliwe? Okazja?

http://www.ebay.de/itm/Micro-Seiki-VF-3200-Tonabnehmer-System-mit-neuer-Pfeifer-Nadel-V-3200-in-OVP-/142162815528?hash=item2119906a28:g:QngAAOSwjXRXY~pP


Ja u tego gościa kupiłem samą igłę i jest to oczywiście podróbka. Wsadziłem ją do oryginalnej wkładki i gra bardzo przyzwoicie rzekłbym nawet bardzo fajnie w każdym razie jestem z niej zadowolony.
Natomiast jeśli zależy Ci na jeszcze lepszym brzmieniu zajrzyj tu:

http://www.pickupnaalden.com/english/turntable_needles.asp?M=Micro_V-3200-E__3112

tam masz wersję igły ze szlifem shibaty - naprawdę doskonałe granie.

Oryginalną nową igłę Micro Seiki jest bardzo ciężko dostać ja w każdym razie widziałem taką tylko raz.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Gerwazy

Cytat: edek w Listopad 11, 2016, 07:57
Cytat: Gerwazy w Listopad 10, 2016, 23:51To lepiej kupić ten zestaw  - 2 sztuki, nówki
Trochę lepszy szlif, pozostałe parametry porównywalne
No i cena,  jakieś 65% wartości tej Micro Seiki, za 2 sztuki

http://www.ebay.pl/itm/2-PZ-TESTINE-ACUTEX-410-E-PER-GIRADISCHI-INTROVABILE-STYLUS-FOR-TURNTABLE-NUOVE-/252588652167?hash=item3acf74f687:g:1ogAAOSwQYZWxOTl
Tylko po co mi dwie.......   chyba, że z kims na spółe - wyjdzie po 117 pln za wkładkę   

Po co dwie?
1.Jedna sprzedaż i będziesz miał swoją praktycznie za darmo, jak dobrze wiatry powieją to jeszcze na tym zarobisz ;)
2.Zostawisz sobie, na wszelki wypadek, to jest taka wkładka, ze o oryginalne igły raczej bardzo trudno
3. Wychodzi, praktycznie, z wysyłką, po 145 złotych  - kupując dwie -  za nieużywaną, oryginalną wkładkę, o jakości pomiędzy AT 100, a AT 120, choć sądzę że jakość jest porównywalna, jak nie lepsza od AT 120, bo to najwyższy model z szlifem eliptycznym tego producenta. Cena nowej AT 100 to 300 złotych, a AT 120 około 500 złotych
4. Zamówiłem sobie dwie ;)
         


 
Nic nie sprzedaję

edek

Cytat: Gerwazy w Listopad 11, 2016, 08:47Po co dwie?
1.Jedna sprzedaż i będziesz miał swoją praktycznie za darmo, jak dobrze wiatry powieją to jeszcze na tym zarobisz
2.Zostawisz sobie, na wszelki wypadek, to jest taka wkładka, ze o oryginalne igły raczej bardzo trudno
3. Wychodzi, praktycznie, z wysyłką, po 145 złotych  - kupując dwie -  za nieużywaną, oryginalną wkładkę, o jakości pomiędzy AT 100, a AT 120, choć sądzę że jakość jest porównywalna, jak nie lepsza od AT 120, bo to najwyższy model z szlifem eliptycznym tego producenta. Cena nowej AT 100 to 300 złotych, a AT 120 około 500 złotych
4. Zamówiłem sobie dwie 
NIe przekonałeś mnie, poza tym jakoś mało o tej wkładce w sieci, a ja jestem za zielony, żeby wchodzić w coś nieznanego. Ale dzięki za radę

Gerwazy

#8
Cytat: edek w Listopad 11, 2016, 09:39
Cytat: Gerwazy w Listopad 11, 2016, 08:47Po co dwie?
1.Jedna sprzedaż i będziesz miał swoją praktycznie za darmo, jak dobrze wiatry powieją to jeszcze na tym zarobisz
2.Zostawisz sobie, na wszelki wypadek, to jest taka wkładka, ze o oryginalne igły raczej bardzo trudno
3. Wychodzi, praktycznie, z wysyłką, po 145 złotych  - kupując dwie -  za nieużywaną, oryginalną wkładkę, o jakości pomiędzy AT 100, a AT 120, choć sądzę że jakość jest porównywalna, jak nie lepsza od AT 120, bo to najwyższy model z szlifem eliptycznym tego producenta. Cena nowej AT 100 to 300 złotych, a AT 120 około 500 złotych
4. Zamówiłem sobie dwie 
NIe przekonałeś mnie, poza tym jakoś mało o tej wkładce w sieci, a ja jestem za zielony, żeby wchodzić w coś nieznanego. Ale dzięki za radę

Informacji o tym modelu, jak i o producencie, jest w Sieci całkiem sporo, ale głównie na zagranicznych forach. Na ogół są to bardzo pozytywne opinie. Sprzedający ma do sprzedaży większą ilość, nowych egzemplarzy, w pudełkach, tak jak były sprzedawane. Oferta jest na ebay, więc masz program ochrony zakupów, dużo skuteczniejszy niż na polskich serwisach, a i kultura sprzedających dużo wyższa niż na polskich
Poza tym, co nowego można kupić za 145 złotych. Co najwyżej AT95E, albo łomotkobosko AT91
Nie zamierzam Cię dalej przekonywać, ja się nie zastanawiałem, dłużej niż minutę ;)   

Dla samego wyglądu warto kupić ;)



Nic nie sprzedaję

paul_67


frywolny trucht

Po pierwsze: Edek, a do jakiego gramofonu chcesz założyć wkładkę, jakie pre?
Po drugie, jak nie wiesz, czy to okazja, warto zajrzeć na https://www.hifishark.com/  tam wbić nazwę i symbol interesującego przedmiotu i wyskoczą aukcję z całego świata. W tym przypadku wyskoczyła tylko aukcja w Niemczech. Droższa. Czyli to rzadki obiekt i akurat jest trochę tańszy na Jebaju.
Po trzecie nie miałem okazji ani Acutex, ani z MS, ale też z Elac, Nagaoka i pewnie jeszcze paroma. Ale mam swojego wintydżowego faworyta, tylko nikt mi nie wierzy :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: paul_67 w Listopad 11, 2016, 10:26
Dane techniczne:
Nie uwierzę dopóki nie zobaczę wiarygodnych pomiarów.
MM-ka za stówę a parametry jak dla dobrej MC.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

#12
Tak. Dziwna sytuacja. To powinien być obiekt kultu. Niszczy, walcuje, miażdży, a nikt o nim nie słyszał, w dodatku cena nie odzwierciedla jakby obietnicy miazgi.


Hmmm. Zupełnie jak moje Filipki  ;D  ;D  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Gerwazy

Cytat: vasa w Listopad 11, 2016, 12:26
Cytat: paul_67 w Listopad 11, 2016, 10:26
Dane techniczne:
Nie uwierzę dopóki nie zobaczę wiarygodnych pomiarów.
MM-ka za stówę a parametry jak dla dobrej MC.


Jak dojdą, to sprawdzę jak to gra :)

Akurat cena jest atrakcyjna bo gość ma większą ilość do sprzedania, z tego co widzę na ebayu sprzedał już 30 kompletów, a zostało mu ponad 10 kompletów. W normalnej ofercie ta wkładka do najtańszych nie należy :)




Nic nie sprzedaję