Autor Wątek: Poważnie...  (Przeczytany 120533 razy)

Offline Pboczek

• maniak
Odp: Poważnie...
« Odpowiedź #875 dnia: Listopada 06, 2019, 18:39 »
Rozkręca się nawet z tej patetyczności i gdzieś ucieka  :).
Nieoczywisty, prosty a ciekawy rytm basowy występuje pod koniec pierwszej strony.

Offline Alexander

• maniak
« Odpowiedź #876 dnia: Listopada 06, 2019, 23:32 »
Gregorio Allegri.
Zacytuję  Wikipedię:
"Jego najsłynniejszą kompozycją jest 9-głosowe Miserere. Był to jeden z utworów przeznaczonych do wykonywania wyłącznie raz do roku - w okresie Wielkiego Tygodnia - w Kaplicy Sykstyńskiej. Rękopis utworu był przechowywany w archiwum Kaplicy i pod groźbą ekskomuniki nie wolno było go wynosić, kopiować i rozpowszechniać. Zakaz nie był jednak ściśle przestrzegany. Pod koniec XVII wieku cesarz niemiecki poprosił papieża o kopię utworu, którą otrzymał. Ku zdziwieniu cesarza, przesłana partytura okazała się nie być dokładnym zapisem wykonywanego Miserere, a jego zapisem skróconym. Rozbieżność wynikała z faktu, że Miserere jest w rzeczywistości wokalną interpretacją osnutą na prostym szkielecie akordowym, zapisanym przez Allegriego. Sekret piękna Miserere tkwił bowiem w interpretacyjnych umiejętnościach śpiewaków z Kaplicy Sykstyńskiej. W 1769 roku, 14-letni wówczas Wolfgang Amadeus Mozart zasłynął sporządzeniem "ze słuchu" bezbłędnej i kompletnej partytury utworu w wersji "improwizowanej", po jego dwukrotnym wysłuchaniu"

Płyta wydana przez wiedeńską Gramolę. Coś dla wielbicieli przestrzeni, czyli mamy 3 chóry i...saksofon.
Nagrania dokonano w Otto-Wagner Kirche.
Czerwony winyl ze ślicznym złoto-czarnym labelem, tylko dlaczego [wulgaryzm] niecentrycznie wklejonym???

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #877 dnia: Listopada 06, 2019, 23:46 »
9-głosowe Miserere
Dzięki Tomek :)
Nie znałem i wstyd mi bo powinienem   :-[
A jak słyszę ten saksofon to mi przychodzą różne rzeczy do głowy. Garbarek! Officium! Plagiat?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Offline Alexander

• maniak
« Odpowiedź #878 dnia: Listopada 06, 2019, 23:52 »
U Garbarka saksofon to "pierwsze skrzypce", tu chóry są podstawą, sax dodatkiem, zresztą całkiem udatnie wkomponowanym. Może się to nagranie wydać dość monotonnym, może nawet nudnym, ale warto posłuchać. Chyba sample, albo nawet całość jest na yt - da to jakiś obraz.   

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #879 dnia: Listopada 07, 2019, 00:07 »
ale warto posłuchać
No właśnie mam suchatki na głowie i słucham dokładnie tego wydania które pokazałeś.
Jest świetne. Nie jest monotonne. Jest nieśpieszne :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Offline Alexander

• maniak
« Odpowiedź #880 dnia: Listopada 07, 2019, 00:09 »
Mnie zachwyciło, lecz domownicy protestowali, że nudne smutasy się wleką i kazali założyć...nauszniki  :)

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #881 dnia: Listopada 07, 2019, 00:29 »
domownicy protestowali
Czy muzyka też ma WAF :o ?

Offline Alexander

• maniak
« Odpowiedź #882 dnia: Listopada 07, 2019, 00:49 »
A nie ma?!?  :o

Offline Kangie

• maniak
  • It sounds good...
« Odpowiedź #883 dnia: Listopada 07, 2019, 06:43 »
Ma. Wystarcy że puszczę "Com uczynił" Niemena. Domownicy uciekają z domu...
"Life is too short for boring HiFi..."

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #884 dnia: Listopada 07, 2019, 12:07 »
Ma. Wystarcy że puszczę "Com uczynił" Niemena. Domownicy uciekają z domu...
Mięczaki.
Moje biorą didżeja pod buty

Offline Pboczek

• maniak
« Odpowiedź #885 dnia: Listopada 07, 2019, 20:03 »
Płyta wydana przez wiedeńską Gramolę. Coś dla wielbicieli przestrzeni, czyli mamy 3 chóry i...saksofon.
Nagrania dokonano w Otto-Wagner Kirche.

Aż chce się posłuchać. No i jaka pyszna do tego historia 😃.

Offline Pboczek

• maniak
« Odpowiedź #886 dnia: Listopada 07, 2019, 20:27 »
Alexander, widzę u Ciebie TD 318 tylko z jakimś innym ramieniem niż u mnie, mam Tp21. Wymieniałeś, czy to taka wersja?
Stoję przed wymianą wkładki, czy miałbyś może jakieś typy?

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #887 dnia: Listopada 07, 2019, 21:06 »
Alexander, widzę u Ciebie TD 318 tylko z jakimś innym ramieniem niż u mnie,
Mi to wygląda na "tanie"  ;) ramię SME.

Offline Alexander

• maniak
« Odpowiedź #888 dnia: Listopada 07, 2019, 21:47 »
Alexander, widzę u Ciebie TD 318 tylko z jakimś innym ramieniem niż u mnie, mam Tp21. Wymieniałeś, czy to taka wersja?
Jak słusznie zauważył Piterski to SME. Instalowałem w miejsce oryginalnego ramienia samodzielnie, zubożając jednocześnie gramofon o funkcję auto-stop.

Stoję przed wymianą wkładki, czy miałbyś może jakieś typy?
Masz zainstalowanego Goldringa jeśli dobrze widzę. To niezła wkładka. Coś z nią nie tak? Może po prostu wymień igłę na nową, może na model z lepszym szlifem?

Offline kefas

• maniak
« Odpowiedź #889 dnia: Listopada 07, 2019, 21:54 »
Generalnie uciekam od sakralnej ale to co usłyszałem to coś cudownego, na winylu ponad 200zł może puki co CD by mi wystarczyło.

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #890 dnia: Listopada 07, 2019, 21:56 »
U Garbarka saksofon to "pierwsze skrzypce", tu chóry są podstawą, sax dodatkiem, zresztą całkiem udatnie wkomponowanym.
Ja to raczej odbieram u Garbarka jako "przenikanie". Szczególnie na koncertach.

Offline Alexander

• maniak
« Odpowiedź #891 dnia: Listopada 07, 2019, 22:13 »
na winylu ponad 200zł
E no mniej, nawet u źródła jest taniej

Offline Pboczek

• maniak
« Odpowiedź #892 dnia: Listopada 07, 2019, 22:30 »
Austriacy z ebay nie wysyłają do Polski. Nie lubią nas, bieda.

https://www.ebay.com.au/itm/Allegri-Krenn-Chorus-Sine-Nomine-Hiemetsber-Miserere-New-Vinyl-LP-/182362080578

Goldring z lepszym szlifem to jest dobra myśl  :)

Offline Alexander

• maniak
« Odpowiedź #893 dnia: Listopada 07, 2019, 22:32 »
Ale dlaczego z ebay? Przecież podesłałem screen z oficjalnego sklepu Gramola
https://www.gramola.at/
tam nie robią problemów

Offline Pboczek

• maniak
« Odpowiedź #894 dnia: Listopada 07, 2019, 22:41 »
Trzeba będzie przejść procedury rejestracji i uaktualnić kajet z hasłami. Jak mus, to mus.

Offline Pboczek

• maniak
« Odpowiedź #895 dnia: Listopada 07, 2019, 23:18 »
Przepraszam za off.

Czy przy zamianie Goldring 1006 na poniższą, różnica będzie adekwatna do tego co można by mieć w cenie?

https://www.ebay.co.uk/itm/Goldring-1042-Moving-Magnet-MM-Cartridge/293088095994?hash=item443d696efa:g:25MAAOSwt~1dQI6N

Czy im lepszy szlif tym mniejsza tolerancja dla bardziej wyeksploatowanych płyt?

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #896 dnia: Listopada 07, 2019, 23:24 »
Może po prostu wymień igłę na nową, może na model z lepszym szlifem?
A czemu nie na Rosjankę. Różnica w cenie między nią a tym goldim to już kosmiczna nie jest.

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #897 dnia: Listopada 08, 2019, 07:57 »
Może dlatego, że z Rosjankami jest ruletka.

Offline Alexander

• maniak
« Odpowiedź #898 dnia: Listopada 08, 2019, 08:54 »
A czemu nie na Rosjankę. Różnica w cenie między nią a tym goldim to już kosmiczna nie jest.
W kategoriach kosmicznych może i duża nie jest, lecz cena nowej igły o najprecyzyjniejszym szlifie do Goldringa jest blisko trzykrotnie niższa niż koszt rosyjskiej wkładki. 
Musielibyśmy też kolegę Pboczka położyć na kozetkę i wypytać o preferencje, upodobnia, chęci, marzenia -oczywiście muzyczne, tudzież skłonność do wydawania na sprzęt rtv biletów NBP, a dopiero wtedy próbować czynić sugestie co mógłby zmienić w swoim życiu. Muzycznym  ::)  :)

Offline Alexander

• maniak
« Odpowiedź #899 dnia: Listopada 08, 2019, 09:17 »
Przepraszam za off.

Czy przy zamianie Goldring 1006 na poniższą, różnica będzie adekwatna do tego co można by mieć w cenie?

https://www.ebay.co.uk/itm/Goldring-1042-Moving-Magnet-MM-Cartridge/293088095994?hash=item443d696efa:g:25MAAOSwt~1dQI6N

Czy im lepszy szlif tym mniejsza tolerancja dla bardziej wyeksploatowanych płyt?
Dlaczego znowu ten ebay? Czy to jakaś wyrocznia cenowa?  >:(
Spróbuj w jakimś lokalnym "naziemnym" sklepie zamówić, wygląda, że będzie taniej  :)
Z tą tolerancją na zniszczone płyty to mam różne doświadczenia, bywa, że lepszy szlif czytał mniej uszkodzeń, pewnie były w innym miejscu rowka. Ale bywało, że ostry szlif dawał strasznie wysoki poziom tła i czytał wszystkie uszkodzenia płyty (vide Ortofon 2m Black)