Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie

Świetny prezent. Dziękuję :D

Kawałek #1 Ciocarlia - od pierwszej sekundy daje kopniaka. Dobre na sygnał budzika ;)

Kawałek #5 Liebesleib - walc na sto par

Kawałek #7 La Campanella zagrany energicznie. Trochę tych trójkątów od Accardo brakuje, ale grane "z jajem".

Kilka kawałków znam. Ciekawe. Może sobie kupię...

wiki

Cytat: Kangie w Styczeń 21, 2020, 11:20
Cytat: wiki w Wrzesień 18, 2019, 20:35Vasa,
Te Twoje laski coraz lepsze 
Dawaj więcej.... 😀

Dziś zacząłem od CD3, no i leci utwór 3....
Wiki, widzę dopiero teraz, że jednak zamówiłeś. I jak? Wracasz do tych koncertów skrzypcowych Accardo / Paganiniego?
Tak, udało mnie się kupić w dobrej cenie.
Dzięki za polecenie bo bardzo mnie się podobają te płyty :)
A słucham czasami, jak mnie najdzie ochota, no i jak mogę puścić głośniej, bo po cichu to w poważnej muzyce prawie nic nie słychać.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Moriarty

Cytat: Piterski w Styczeń 21, 2020, 11:41
Wiek średni to 50, a nie czterdziestka  ;D

O, to to! Niech z nas nie robią emerytów! Między wiekiem średnim a średniowieczem jest zasadnicza różnica! :P
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

dino

Cytat: vasa w Styczeń 21, 2020, 11:34Od jakiegoś czasu zainteresowanie klasyką jakby leciutko wzrosło
Jesteś pewny, że klasyką ?
Ja raczej stawiam na niektóre zdjęcia  ;D ;D ;D ;D

vasa



Cytat: dino w Styczeń 21, 2020, 15:56
Cytat: vasa w Styczeń 21, 2020, 11:34Od jakiegoś czasu zainteresowanie klasyką jakby leciutko wzrosło
Jesteś pewny, że klasyką ?
Ja raczej stawiam na niektóre zdjęcia  ;D ;D ;D ;D

Piszą że słuchają. I ja im wierzę [emoji23]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

nosferartur

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Kangie

Skurczybyki!!!  :censored:

Moriarty

Cytat: Kangie w Styczeń 21, 2020, 20:38
Skurczybyki!!!  :censored:

Całkowicie zgadzam się z przedmówcą :o. Zwłaszcza z "censored" :np:
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

dino

Mi się bardziej podobał cykl o 100 latkach za kierownicą  :pij:

Kangie

Przyjechała. "Niektórych zdjęć" brak. Mimo wszystko słucha się. Najpierw w samochodzie, za niedługo z wieży na warsztacie (wymieniamy zaraz z kumplem uszczelniacze zaworowe i popychacze hydrauliczne w mej Skodzie) i będzie ciekawie, bo tu słucha się hip hopu i rapu ;)

W domu odsłucham na spokojnie, bo do takich "dań" trza sprzętu, a nie pierdzipudełek ;)

Pboczek

Cytat: Kangie w Styczeń 22, 2020, 17:14W domu odsłucham na spokojnie, bo do takich "dań" trza sprzętu, a nie pierdzipudełek

Ja nawet nie próbowałbym siebie męczyć na słabym sprzęcie (no i przez szacunek dla Pana Haydna). Mam taką teorię :), że słabiej słyszący jak np. ja, potrzebują lepszego sprzętu żeby usłyszeć to co inni słyszą już na gorszym. Dotyczy to zwłaszcza trudnej muzyki.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Koncerty wiolonczelowe są fajne :)
Generalnie wiolonczela ze względu na barwę i rozpiętość tonalną jest niezwykle audiofilska.
Gdyby ktoś wzdragał się przed poważnymi koncertami przed wieczorem to wklejam kolejną utalentowaną wiolonczelistkę :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

No wreszcie wracasz do normy  ;D

vasa

#963
Cytat: dino w Styczeń 23, 2020, 12:47
No wreszcie wracasz do normy  ;D
W Glydenbourne w UK trwa właśnie Opera Cup 2020.
Kilka półfinalistek.


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

#964
Mam wrażenie że wśród jury nie ma jednomyślności[emoji12]


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

dino

Cytat: vasa w Styczeń 23, 2020, 17:34Mam wrażenie że wśród jury nie ma jednomyślności
Czy ten potwór to  miłośniczka rosyjskich flag ?

vasa

Cytat: dino w Styczeń 24, 2020, 12:22
Cytat: vasa w Styczeń 23, 2020, 17:34Mam wrażenie że wśród jury nie ma jednomyślności
Czy ten potwór to  miłośniczka rosyjskich flag ?
Tak jest. Nasza ulubienica ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

Basen, jak co tydzień.

Maisky moim faworytem Koncertu C-Dur. Istny magik!



P.S. Flugelhorn Nakariakova nie ma startu w tej estetyce. Takie moje zdanie na dzień dzisiejszy.

Kangie

On jest niesamowity!


miniabyr

#970
Łukasz poszukaj innej interpretacji Suit !  Nigdy ,ale to przenigdy nie byłem wstanie przełknąć tego co Maisky wyprawia z Bachem. To jest okropne ! Mam z 6 wykonań  suit i uwierz mi są lepsze . Nie idź tą drogą  ;)   Podaje inne kierunki   Pierre Fournier, Janos Starker ,Maurice Gendron
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Cytat: Kangie w Styczeń 24, 2020, 18:22
On jest niesamowity!


Mam to na CD i bardzo, bardzo mnie się podoba....
Ale wydanie studyjne jest takie sobie....  Dlaczego?
Bo miałem przyjemność słuchania w radio jego koncertu suit Bacha, który był transmitowany na żywo... grał koncert w Łodzi.... A radio przypadkiem włączyłem jadąc samochodem, dojechałem do domu i końcówkę nagrywałem na kasecie...
Jakie tam są emocje na żywo w jego wykonaniu...!
Po prostu odlot...
A innych interpretacji też słuchałem... i jak to zawsze jest, każdy lubi co innego...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Alexander

Jeśli Bach i Suity Wiolonczelowe to warto poszukać wykonania Albana Gerhardta.
Jedno z ciekawszych jakie słyszałem. To wydany przez Hyperion dwupłytowy album.

miniabyr

Będzie romantycznie  choć ja nie przepadam za tym okresem w muzyce . Chopin . Koncert fortepianowy e -moll  . Artur Rubinstein -fortepian Stanisław Skrowaczewski dyryguje New Symphony Orchestra of London . Wydanie RCA z 1961 roku . Dlaczego tak to wszystko wyliczam ? Bo płyta pod każdym względem jest zjawiskowa . Po pierwsze Rubinstein ! Naprawdę nie ma teraz już takich artystów interpretatorów jak właśnie Rubinstein !Zapewne znajdą się głosy krytyczne co do grania Rubinsteina ,ale dla mnie jego interpretacje to sedno muzyki Chopina . To jest po prostu muzyka . Jest coś w jego graniu co wymyka się opisowi . To nie jest sportowe granie, to nie jest granie na pokaz . Mogę zachwycić się innym wykonawcą a potem zawsze z wielką przyjemnością wracam do Rubinsteina - działa jak latarnia morska jeśli człowiek muzycznie zabłądzi.  Jeśli chodzi o orkiestrę i dyrygenta to po pierwsze świetnie akompaniuje soliście i nie jest to mdły dodatek do partii solowej.Partie orkiestry Chopin raczej nie są błyskotliwe -tu zawsze fortepian na pierwszym miejscu ale Skrowaczewski w odpowiednich miejscach  podkreśla  barwą  różnych instrumentów co smaczniejsze frazy. Jest jak dobra przyprawa do wykwintnego dania. Teraz nagranie . Świetnie zbalansowane z doskonale wyważoną barwą wszystkich sekcji orkiestry w stosunku do solisty . Fortepian brzmi mocno i zdecydowanie ale nie ma w tym przesady .Dla mnie mistrzostwo . Mam płytę z epoki . Wszyscy winylowi miłośnicy klasyki to pozycja obowiązkowa. Ja daje tej produkcji QJP
Szkoda życia na chujowy dźwięk !