Autor Wątek: Poważnie...  (Przeczytany 41495 razy)

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
Odp: Poważnie...
« Odpowiedź #425 dnia: Wrzesień 12, 2018, 22:38 »
A on przypadkiem Polskich Nagrań nie odkupił (tak przy okazji) ?
Boguś. Nieuważnie czytałeś/słuchałeś.
Mówił że odkupi.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2018, 22:42 wysłana przez vasa »
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #426 dnia: Wrzesień 12, 2018, 23:18 »

A jak już o personaliach to mi się tak przypomniało:
http://www.wydawca.com.pl/index.php?s=info&kat=2&dzial=44&poddzial=0&id=2910
Zobacz sobie w necie kto zacz  ;D

Eee... A jak to się wiąże z Glińskim?
Że niby jak poprzednik był dupek to teraz już wszystko wolno?

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #427 dnia: Wrzesień 14, 2018, 16:15 »
Każda z "ekip" pakuje róznych dziwnych ludzi do kultury.
Dla jednych Lupa to gwiazda dla innych dno - de gustibus.
Trudno wymagać, żeby dofinansowywali to co się selektywnie ludności podoba więc ten kto bardziej danej ekipie pasuje ten dostaje.
Można by ustanowić (wzorem sojuza) tytuł zasłużonego państwowego atysty i tylko ci dostają kase z rozdzielnika  ;D
Szybko by jej zabrakło na cokolwiek.
Mozna by wskazać "żelazne" pozycje do dofinasowania - ale "totalność" opozycji (tej czy innej) nie gwarantuje, że nie uwalą nawet uznanych festiwali.

Offline Therion

• maniak
« Odpowiedź #428 dnia: Wrzesień 14, 2018, 18:59 »
Minister oddał budżet zaprzyjaźnionej rodzinie książęcej a resztę wyda na promocję Polski na środku Pacyfiku.

Jak wynika z odpowiedzi umieszczonej przez Piotra Glińskiego na Twitterze, Minister Kultury poczuł się dotknięty, że ktokolwiek mógł go posądzić o „opłacanie” takiego filmu jak „Kler”
W zw. z nieprawdziwymi info. n/t finansowania filmu „Kler” informuję, że NIE DAŁEM ANI GROSZA na ten cel. Był on natomiast finansowany decyzjami p. Odorowicz i Sroki - b. dyrektorek PISF, mianowanych przez poprzedników, na których działania - zgodnie z prawem, nie mieliśmy wpływu
Moje powiedzenie: HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Marantz NA6005, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #429 dnia: Wrzesień 14, 2018, 19:26 »
tytuł zasłużonego państwowego atysty i tylko ci dostają kase z rozdzielnika
Pomijając "wybitność" tego czy innego ministra od kultury. To zawsze mi się wydawało że artysta lepiej tworzy o chłodzie i głodzie. A jak już jest syty i napity to raczej chałturzy :P

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #430 dnia: Wrzesień 14, 2018, 23:48 »
zawsze mi się wydawało że artysta lepiej tworzy o chłodzie i głodzie. A jak już jest syty i napity to raczej chałturzy :P
Bo tak z reguły jest. Dominują artyści w wyciąganiu kasy - znam niestety wielu.
To co mnie wkurza to mała ilość kasy na klasykę a wywalanie milionów (dla większości muzyków klasycznych kwota niewyobrażalna) na klery, lupy, jandy i innych żołnierzy wyklętych.
Ale tak było zawsze - największa kasę (w stosunku do nakładu pracy) zarobiłem nagłaśniając spotkanie Jaruzelski-Honecker w Hali (wtedy ludowej) we Wrocku.
Prosta sztuka. Kilka mikrofonów, muzyka z playbacku a przemówienie Ericha poszło na osobnej aparaturze NRD (przywieźli w nocy super zestaw Electro-Voice+Soundcraft).
Trzy dni pracy i na dzisiejsze - jakieś 15Kzł (sprzęt nie był mój). A za festiwal pianistów jazzowych w Kaliszu (tydzień ciężkiej roboty) - 5Kzł.
To co się dziwić artystom ?

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #431 dnia: Wrzesień 20, 2018, 09:38 »
Jak wiecie szaleje z upgrade'mi ale  też duuuzo słucham . Nie umiem się  bez tych płyt obejść . No cóż mam wielka słabość do Piotra Czajkowskiego i nic na to nie poradzę . Bardzo mi się podoba wykonanie symfonii przez Michaiła Pletniewa -mam wszystkie .Dla mnie świetne i pozycja obowiązkowa . Jak już pisałem gdzieś wcześniej , to jedyny kompozytor romantyczny którego moja estetyka akceptuje bezgranicznie . No cóż tak mama i mówi się trudno.  Pan dyrygent tez jest wart posłuchania  mimo, że ciągnie się za nim brzydka sprawa seksu na Tajlandii . Przykre !
Niech żyje Dupa prezydent wszystkich Wolaków.

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #432 dnia: Wrzesień 20, 2018, 10:23 »
Piotra Wielkiego trudno nie kochać.
Jego dzieła działają na mnie niemal zawsze pozytywnie.
Niemal, bo tak jak uwielbiam jego utwory symfoniczne, kameralne i baletowe tak nie przekonałem się do żadnej z jego oper
I nie wiem dlaczego