Autor Wątek: Poważnie...  (Przeczytany 61968 razy)

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
Odp: Poważnie...
« Odpowiedź #800 dnia: Sierpień 13, 2019, 16:36 »
O! Znalazłem  :)
Taka już dola łabędzia.
I jeszcze gra jak z nut

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline Pboczek

• **
« Odpowiedź #801 dnia: Sierpień 13, 2019, 17:37 »
Jeszcze o Vivaldim chciałbym.
Nie wiem czy w ogóle, czy na ten czas ale moją ulubioną pozostaje Sonata d-moll op. 1 nr 12, La Follia RV 63. Urzekło mnie jej zróżnicowanie i rozwinięcie dynamiczne, że o basso continuo nie wspomnę. Jak można przeczytać u Pani Ewy Siemdaj, "ostatnią sonatą zbioru są wariacje ostinatowe oparte na popularnej formule basowej La Follia. Nazwa (oznaczająca szaleństwo, obłąkanie) i struktura basu wywodziła się z dawnego tańca portugalskiego. Sonatę rozpoczyna temat w wolnym tempie (Adagio), przypominający majestatyczną i poważną sarabandę. Następuje po nim 19 wariacji w różnych tempach. Są one maksymalnie zróżnicowane i wirtuozowskie. W niektórych czytelne są odniesienia do różnych stylizowanych tańców. W postaci skondensowanej pokazana w nich jest cała wiedza Vivaldiego na temat techniki instrumentalnej."
Tu przedstawiam czteropak, Warner Classics, godny polecenia i nie kosztujący majątku.

Offline Pboczek

• **
« Odpowiedź #802 dnia: Sierpień 13, 2019, 17:39 »
Ups coś mi się podwinęło miał być czteropak.

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #803 dnia: Sierpień 13, 2019, 17:40 »
Poproszę o link do sklepu.
Kolumny: Elektro Voice Delta, Wzmocnienie: Luxman CL36, Marantz Sm-9. Kompakt: Marantz CD-17Ki, Sony CDP-XA50ES. Gramofon: Pionier PL70II z wkładką Dynavector DV20X2 i preampem Sensor2. Kable IC: Stereovox HDSE, Furutech Reference III. Kable Głośnikowe: Furutech Reference III.

Offline Moriarty

• maniak
« Odpowiedź #804 dnia: Sierpień 13, 2019, 17:50 »
Il Giardino Armonico - świetny zespół, polecałem kiedyś w tym wątku ich "Cztery pory roku"! :)

Nie wiem, jaka jest cena tego czteropaku, ale ja dziś żałuję, że nie kupiłem całego boksu IGA, m.in. z "Czterema porami...", ale i Koncertami Brandenburskimi Bacha, za które to wykonanie zespół zdobył jakieś prestiżowe nagrody (Płyta Roku od "Gramophone" zdaje się, ale mogę już nie pamiętać dobrze). Jedenaście płyt (w tym cztery z Vivaldim) za niespełna trzydzieści dolarów w Amazonie, a pewnie można taniej. To jest ten zbiór:
https://www.amazon.com/Collected-Recordings-Giardino-Armonico/dp/B000FQITXE/ref=sr_1_1?keywords=il+giardino+armonico&qid=1565711313&s=gateway&sr=8-1

Offline Pboczek

• **

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #806 dnia: Sierpień 14, 2019, 09:53 »
Dzięki koledzy.
Kolumny: Elektro Voice Delta, Wzmocnienie: Luxman CL36, Marantz Sm-9. Kompakt: Marantz CD-17Ki, Sony CDP-XA50ES. Gramofon: Pionier PL70II z wkładką Dynavector DV20X2 i preampem Sensor2. Kable IC: Stereovox HDSE, Furutech Reference III. Kable Głośnikowe: Furutech Reference III.

Online wiki

• się słucha...
  • maniak
  • Mój stan umysłu... Kin-dza-dza!
« Odpowiedź #807 dnia: Wczoraj o 09:55 »
Kangie mnie namówił na Accardo.... Dzięki... 😀
No może nie tylko on, ale to była ta iskra.... zakupowa....😀

To sobie poszukałem, no i znalazłem box...
Accardo Plays Paganini Complete Recordings

Z rana leci 4 płyta....
Super się wkomponowywuje w klimat poranny działkowy...
Kiedyś były w radio poranki symfoniczny niedzielne, jak dobrze pamiętam...

Się słucha...
Kolumny - Braun Ls200 (modyfikowane); Odtwarzacz CD Sony (staruteńki, modyfikowany);  Przedwzmacniacz Ls Audio A28 (Lite Ls26 - klon CAT SL-1) modyfikowany; Końcówka mocy Harman Kardon Citation 16a;
Kenwood Model 600 - chyba pójdzie na działkę do systemu górnego?

Online wiki

• się słucha...
  • maniak
« Odpowiedź #808 dnia: Wczoraj o 10:20 »
Jedziemy dalej....
Płyta 5-ta...
Solo...
24 Capricci
Kolumny - Braun Ls200 (modyfikowane); Odtwarzacz CD Sony (staruteńki, modyfikowany);  Przedwzmacniacz Ls Audio A28 (Lite Ls26 - klon CAT SL-1) modyfikowany; Końcówka mocy Harman Kardon Citation 16a;

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #809 dnia: Wczoraj o 19:52 »
Ja się podjarałem Paganinim dawno, dawno temu.
W latach siedemdziesiątych kupiłem płytę Supraphonu z nagraniem koncertów w wykonaniu młodziutkiej Japonki. Shizuki Ishikawa. I się zaczęło. Płyt miałem dwie lub trzy ale udało mi się zdobyć kilka nagrań na taśmie.
I zauroczenie zostało mi do dziś

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Online wiki

• się słucha...
  • maniak
« Odpowiedź #810 dnia: Wczoraj o 21:01 »
Płyta 6-ta...
Juz w głównym systemie...

Dla mnie to pierwsze spotkanie z twórczością Paganiniego....