Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie


Pboczek

Ebay nie wyrocznia, przyzwyczajenie.  :)

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi wszystkie są mi bardzo pomocne, i proszę o jeszcze. Czy mogę kupić igłę do 1042 i wstawić do body 1006?

Szukam wkładki w budżecie ok. 1.700 zł i nie mam doświadczeń po za 1006 na którym gram od około dwóch lat. Lubię jej dźwięk, co bym jej dodał? Może nieco więcej przestrzeni na scenie :).



Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Alexander

Cytat: Pboczek w Listopad 08, 2019, 09:34Czy mogę kupić igłę do 1042 i wstawić do body 1006?
Seria g10xx ma takie samo ciało więc możesz wymienić igłę. O zmianach/różnicach w brzmieniu poszczególnych igieł  można poczytać na vinylengine. Nie mam takowych doświadczeń z Goldringiem
więc bajek pisał nie będę  :)

jajacek1410

Cytat: Pboczek w Listopad 08, 2019, 09:34Czy mogę kupić igłę do 1042 i wstawić do body 1006?
Możesz. Wstawiłem 1012 do 1006 i jest ok.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

Pboczek

Idę w to - igła do 1042. Poszukam dobrej, taniej oferty i sprawdzę jak to zagra. Dziękuję jeszcze raz za pomoc.

Koniec OT.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

U mnie ostatnio był Tchaikovsky i tak się składa że jest dalej.
Kupiłem ostatnio parę płyt na których prowadzi Willem Mengelberg, a wśród nich "Pathetique" i sprawdzam jak to u niego gra. Poprzednie wykonanie było udziałem jego rówieśnika Pierre Monteux. Przyznam że nazwiska te nic mi nie mówiły do wczoraj ale dzisiaj już troszkę tak  :).
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Ta symfonia jest bdb, zakończenia 2 i 4 części są na miejscu :D.
Nie mogę jednak miarodajnie porównać wykonań orkiestr bostońskiej i amsterdamskiej, bo wydanie RCA z 1986 remasterowane, gra o kosmos lepiej. Wydaje się że muzycy wykonują to dzisiaj, wszystko jest dynamiczne, klarowne przejrzyste i melodyjne. Telefunken (1978 ?r.) natomiast gra latami 40/50 XX w. z zaszumem, trochę muzyki jest przykryte, brakuje dźwięków. W. Mengelberg nie ma startu  :'(
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Coś mi się wydaje że Julia Fischer wyrosła na czołową skrzypaczkę młodego pokolenia. Bogaty dorobek nagraniowy. Bardzo szeroki repertuar. Wrażliwość muzyczna pozwalająca ni tylko grać ale również interpretować utwory pozwoli jej pozostać jeszcze długo na scenie muzycznej.
Dziś płyta z wirtuozerskimi popisami Pabla Sarasate.
Płyta słuchania na elektrostatach brzmi pięknie [emoji3526]

[emoji485][emoji377]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Ja mam z nią Czajkowskiego . Bardzo dobre granie .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Pboczek

#909
U mnie znowu Czajkowski na talerzu. Tym razem 4 Symfonia, dyryguje W. Mengelberg.

Właśnie przeczytałem słabą recenzję wykonania m.in. tej Symfonii przez M. Rostropowicza, a u mnie pokazuje klasę.

http://www.klasycznaplytoteka.pl/czajkowski-wedlug-rostropowicza/

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Tak sobie przeglądam i nagle ....
Okazało się że według Tidala Peer Gynt jest niecenzuralny ;D
Ciekawe jaki tam algorytm wkleili :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

osiek

Ale nie kumam za bardzo o co Ci sie rozchodzi?

vasa

Cytat: osiek w Listopad 23, 2019, 22:15Ale nie kumam za bardzo o co Ci sie rozchodzi?
Ale jak to "nie kumam"? Przecież jak byk oznaczono że wulgarne :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

osiek

E to wulgarne? To ja nie łapie.

miniabyr


Ja polecam wytwórnię Praga Digitals . Już dawno nie miałem takiej przyjemności w odkrywaniu kameralistyki . Dziś polecam płytę Maurie Ravel  Chamber works for violin . To dzięki Elemowi który namówił mnie na zakup sporej ilości SACD tej wytwórni odkryłem mnóstwo  ciekawej muzyki i świetnych interpretacji. 
I jeszcze płyta którą trzeba mieć  . Claude Debussy - Popołudnie Fauna . Ten poemat symfoniczny został opracowany na kameralny skład ,z instrumentami których brzmienie zaskakuje kiedy zna się wersję symfoniczną . Gorąco polecam . Dla mnie objawienie i powiem że z zapartym tchem słuchałem tej interpretacji bo jej brzmienie  zachwyca!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Kontynuując opowieść o młodych, pięknych i utalentowanych rekomenduję Państwu norweską skrzypaczkę Mari Samuelsen. Na Tidalu jest trochę jej płyt. Niektóre w jakości "master" i zarówno nagrania jak i interpretacja bardzo mi się spodobały [emoji4]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Po obejrzeniu powyższego zdjęcia trochę się nie dziwie  8)

"Odsetek płyt cd z muzyką klasyczną w USA: 2,5%
Odsetek streamów z muzyką klasyczną w USA: 0,7%
roll over, Beethoven"


vasa

Cytat: dino w Grudzień 02, 2019, 19:27Odsetek płyt cd z muzyką klasyczną w USA: 2,5%
Odsetek streamów z muzyką klasyczną w USA: 0,7%
A możesz podać źródło?
Swoją drogą to najpopularniejsza muzyka w USA to obecnie chyba rap?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino


vasa

Cytat: dino w Grudzień 02, 2019, 22:14Niestety
Eech... Kazał Pan, musiał sam. Jak zawsze :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Ty masz te wszystkie hamerykanskie durnoty streemowe to dane wyciągniesz łatwo  ;) :D

vasa

Cytat: dino w Grudzień 02, 2019, 22:45hamerykanskie durnoty
Jeszcze do niedawna sformułowanie uważane za oksymoron :P
Popatrz sobie na wysokonakładową "klasykę" ??? na poprawę humoru ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Takie ujęcie muzyki to się chyba nazywa crossover.
Muzyka klasyczna we współczesnych aranżacjach i nowym instrumentarium.
Gdyby ktoś miał ochotę posłuchać takiego Handel'a to polecam płytę Christiny Pulhar pt. "Handel goes wild"
Dobrze nagrane, niekiedy zaskakujące, czasami zabawne.
Lubię [emoji4]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

I jeszcze jedną fajna płyta Christiny Pluhar.
O tyle mnie cieszy że oprócz muzyki są tam jeszcze dźwięki które pięknie prezentują Parawany [emoji3526]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.