CYFROWO > pc audio

Daphile PC Audio - czy warto? Co w zastępstwie do streamingu?

(1/5) > >>

SVART:
Na AudioCafe (ale dawno tam nie zaglądałem) przypadkiem znalazłem bardzo dobry wątek BeatX'a o Daphile i jak sprawnie stworzyć dobrze grający odtwarzacz PC audio ze sterowaniem z telefonu.

http://audiocafe.pl/index.php?topic=169.0

Do tego jakiś terminal, jak kolega proponuje to Fujitsu Futro S550-2
http://allegro.pl/thinclient-fujitsu-futro-s550-2-amd-200u-2gb-2gb-i5619505297.html lub złożenie odrębnej skrzynki pełniącej funkcję all-in-one (pasywnie chłodzony komputer oparty na APU).

Zastanawiam się czy warto w to wchodzić i nie lepiej kupić sobie do drugiego sypialnianego systemu gotowego plikograja i dać sobie spokój, np. Marantz'a NA8005 lub nawet tańszy NA6005.

Generalnie budowa byłaby pewnie na bazie odrębnego małego komputera z dedykacją na funkcję komputerowego serwera/odtwarzacza plików z obudową jak niżej. Podstawowe cechy jakie musiałby spełniać, to:
1. bezproblemowe sterowanie z iPhone'a;
2. łatwa obsługa;
3. bezawaryjny soft pozwalający na streaming bez zacięć i wieszania się;
4. możliwość korzystania ze Spotify / Tidal;
5. ciche urządzenie, bez wiatraków i podobnych gadżetów;
6. Urządzenie musi mieć wyjście RCA, aby podłączyć do wzmacniacza, ten to Creek Evo 50A lub 100A, waham się co wybrać, do spania wystarczy zupełnie, nie musi być hi-end :)

A może ktoś ma inny pomysł?
Ewentualnie kto jest na tyle biegły, że pomógłby mi złożyć taki PC Aduio/Daphile Player?
Jaki może być generalnie koszt złożenia takiego urządzenia?Znalazłem jeszcze ciekawy tutorial jak zbudować taki mały PC Audio.christo:

--- Cytat: SVART w Listopad 17, 2016, 23:15 ---A może ktoś ma inny pomysł?
--- Koniec cytatu ---
Ten thin client to jednak straszny kloc. Innym rozwiązaniem jest Raspberry Pi (w wersji 3 masz już na pokładzie wi-fi, bluetooth, czterordzeniowy procesor i 1 GB pamięci). Do tego karta muzyczna. Jeśli masz zewnętrznego DAC'a podłączasz hifiberry digi+ a jeśli daca nie masz - hifiberry dac+. To przykładowe rozwiązania - daców jest dużo więcej. Tu masz trochę:
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=909.0
i tu:
https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1565.0

SVART:
Dzięki, chętnie poczytam. Widzę, że też miałeś podobny zamysł jakiś czas temu. Jak efekty i wrażenia? Thin wydaje mi się atrakcyjny od strony wyglądu, choć faktycznie mały nie jest, z drugiej strony jeśli przyłożyć do tradycyjnych obudów :).

christo:
Tak, miałem podobny pomysł. Wydaje mi się, że nie ma sensu kupować terminal i potem wyciągać go z obudowy i przekładać do innej. W tej sytuacji lepszy jest RPI, który jest po prostu mniejszy i można go wsadzić do takiej obudowy do jakiej się chce. Do tego masa modułów, wyświetlacze itd.
Zobacz zresztą tu: http://www.bryston.com/products/digital_audio/BDP-Pi.html To nic innego jak RPI z kartą hifiberry digi+
Ja już RPI mam - kupiłem B3 (trafiło mi się okazyjnie w dobrej cenie) ale tak na prawdę wystarczy B+ lub B2 (jeśli nie potrzebujesz wi-fi).
Thin client jest dobry przy założeniu, że masz już jakiegoś DAC'a z usb. Wtedy faktycznie. Instalujesz Daphile albo jakąś inną dystrybucję z MPD, podłączasz dac'a i gra.

zalun:
MPD lata na Windows, więc niekoniecznie trzeba Daphile.
W moim przypadku lepiej byłoby zostawić Windę - mój DAC (Hegel HD12) supportuje Windows i OSX, na Linuksie nie uruchomi wyższych częstotliwości ani DSD...
W tej chwili korzystam z RPi2 z Hifiberry Digi+Pro

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej