JBL XTi 100

Zaczęty przez WOY, Listopad 06, 2016, 18:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

WOY

Wczoraj w czasie sprzątania mojego ołtarzyka, dostrzegłem pęknięte zawieszenie głośnika niskotonowego :'(
Niestety wykonane jest ono z pianki i tylko patrzeć jak rozlecą się pozostałe. Siedzę więc w necie i próbuję temu zaradzić.
Właśnie się poddałem bo nowych głośników brak, serwis JBL jakiś nieosiągalny. I w ogóle jakaś dupa niczego nie znalazłem, jestem [wulgaryzm............................].
RATUNKU!

frywolny trucht

Zajrzałem pod maskownicę swojego suba JBL i też mam gąbkę  :o Rozumiem, że masz już po gwarancji?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

http://reconingspeakers.com/product/8-jbl-le8-refoam-kit-rfkle8/

WOY, masz chyba 2108H.
Odkręć głośnik i sprawdź ale chyba to ten.

MAC

Nie musisz odkręcać, masz tam na bank 2108H. Tak napisali w manualu.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

WOY

Niestety po gwarancji. Jestem pierwszym ich właścicielem. Nigdy nawet nie dotykałem tych zawieszeń, nie stoją w słońcu i masz klops.
Głośnik to A 2108-H, 21.5 CM.
masza dzięki ale nie potrafię tego zrobić.

pelot

Ile lat mają te JBL że poleciały już zawieszenia?

WOY

Kupiłem je w 2005 roku.

WOY

Mam do Was ogromną prośbę. Otóż nigdzie nie mogę znaleźć, parametrów tych moich nieszczęsnych głośników. Podczas wymontowywania wyszła tandetność ich wykonania. Aż dziw bierze że kolumny kosztujące na początku lat 2000, 5kzł. posiadają cienkie plastikowe kosze. Niestety uszkodzenia są spore i poszukuję ewentualnych zamienników.
Głośnik jest wyprodukowany we Francji i poswiada oznaczenie JBL A 2108-H.
Interesuje mnie jakie posiada parametry elektryczne i czy by go można było czymś zamiennie zastąpić.
Bardzo proszę o pomoc.

MAC

Napisz może albo do kilku dystrybutorów w EU JBLa albo bezpośrednio do fabryki.
Może zaproponują oryginalne głośniki albą wskażą czym można zastąpić bez demolki zwrotnicy.