Autor Wątek: Pink Floyd  (Przeczytany 3426 razy)

Offline wojtek41

• maniak
Odp: Pink Floyd
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 27, 2017, 22:59 »
Nie mam. Ale poszukam.. ;)

Offline bum1234

• maniak
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 28, 2017, 09:46 »
Każdy ma swoje zdanie. :) Dla mnie najciekawsi byli jeszcze przed DSOTM.

Dla mnie również. DSOTM, którą lubię to przy poprzednich płytach dyskoteka ;) Po niej było już tylko gorzej - nie ma płyt, które w całości byłyby dobre i równe. To oczywiście moje zdanie.

Offline cafedelmar

• maniak
  • All that Jazz....
« Odpowiedź #102 dnia: Marzec 28, 2017, 09:52 »

Dla mnie również. DSOTM, którą lubię to przy poprzednich płytach dyskoteka ;) Po niej było już tylko gorzej - nie ma płyt, które w całości byłyby dobre i równe. To oczywiście moje zdanie.
o ile świetna, choc niespójna jest DSOTM, to WYWH jest chyba najbardziej spójna i równa ze wszystkich, wg Ciebie, która?
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

Offline dyletant

• maniak
« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 28, 2017, 10:32 »
Najbardziej spójna? No chyba to oczywiste Atom Heart Mother :P. Czy najlepsza oczywiście rzecz gustu. Mnie zadziwiła na swój sposób połączeniem rocka i "klasyki". Nie jest to oczywiście dzieło na miarę Mozarta ale wnosi pewną świeżość i ... lekkość podejścia muzyków rockowych do tematu - można przywołać chociaż Alan's Psychedelic Breakfast. Zgoda nie jest to też Lutosławski ale moim zdaniem odkrywcze.

Wcześniejsze płyty z Sydem Baratettem dobre. Nie zawsze "wchodzą" w ucho.. podobno muzyka po LSD smakuje inaczej ::) ale Interstillar Overdrive czy Heart of the Sun robi klimat.

Nie zgodzę się, że the Wall to komercja ... prędzej The Final Cut, nieco powótrzenie The Wall z innej pespektwy no i może jako odpowiedz na niezadowolonych z konfliktu falklandzkiego.

Ulubiona płyta? Nie wiem którą bym zabrał na bezludną wyspę .. każda ma lepsze i gorsze momenty. Jedną z ciekawszych dla mnie jest na pewno Animals (niestety winyl z uwagi na rysy musiałem odesłać do Amazona). A co powiecie na Middle?

Ilość klimatów jest jaką proponuje PF na pewno różnorodna i jeśli da się im szanse, trafi się nastrój z utworem to można znaleźć coś dla siebie.

Jakość tłoczeń i realizacji to oczywiście osobna kwestia. Pamiętam jak dziś jakie wrażenie wywarł na mnie koncert Live at Pompeii słuchany/oglądany w latach 80 na tv mono:).

Byłbym jednak hipokrytą gdybym powiedział, że CD MFLS Th Wall Maszy nie chciałbym dotknąć.. posłuchać. Masza dasz "powąchać" na żywo?  :D.

Offline masza

• maniak
  • Lampofil :D
« Odpowiedź #104 dnia: Marzec 28, 2017, 10:40 »
Byłbym jednak hipokrytą gdybym powiedział, że CD MFLS Th Wall Maszy nie chciałbym dotknąć.. posłuchać. Masza dasz "powąchać" na żywo?  :D.

Nawet mogę szczelić jej rippa do flaca ;D

Offline dyletant

• maniak
« Odpowiedź #105 dnia: Marzec 28, 2017, 10:44 »
Trafiłoby się jak ślepej kurze ziarno 8).

Offline cafedelmar

• maniak
  • All that Jazz....
« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 28, 2017, 10:53 »
O, co do AHOM zdecydowanie zgoda, spójna, ale brakuje mi tam czegoś, nie wiem czego. Meddlle.. Echoses wywala z butów :) Animals budzi mieszane uczucia, raczej pozytywne, ale produkcje Ummagumma  i wcześniejsze, jak dla mnie zbyt duża psychodelia, nie moje narkotyki, ale uwielbiam set the controls.. ;)  Obscured by Clouds zapowiada już brzmienie DSOTM. Jakoś nie podzielam zachwytu Barretem, ale jestem z tych, dla których Pink Floyd to gitara i głos Gilmoura, solowe produkcje, a szczególnie ciagłe męczenie The Wall przez Watersa powoduje u mnie ból zębów i mdłości :) 
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

Offline dyletant

• maniak
« Odpowiedź #107 dnia: Marzec 28, 2017, 11:26 »
Jakoś nie podzielam zachwytu Barretem, ale jestem z tych, dla których Pink Floyd to gitara i głos Gilmoura, solowe produkcje, a szczególnie ciagłe męczenie The Wall przez Watersa powoduje u mnie ból zębów i mdłości   

I tu dochodzimy do momentu, gdzie nikt nie będzie nam mówił, że czarne jest czarne a białe jest  białe:). Jakiekolwiek by nie było mamy pomiędzy tymi skrajnościami całą paletę szarości. Lubię gitarę Gilmoura - robi klimat. Mi osobiście jenak A Momentary Lapse of Reason nie podszedł.. czekałem ich płytę po rozpadzie i w końcu wyszła... I co? .. i nic takie rocko koko. Co innego The Division Bell - tu już było znacznie lepiej:).

Miałem okazję być na koncercie Watersa na stadionie Gwardii i niedawno w Łodzi. Czułem się niemal jakby ponownie runął mur :) - nie musiałem kombinować jak uciułać na bilety do Berlina . Zagrali na naszej polskiej ziemii!
Można Watersa nie lubić ale jak on w tym wieku japę drze! - i nie fałuszuje. W między czasie Gilmour pojawił się w rodzimym Gdańsku na koncercie Solidarności. Znowu szał! .. i rozczarowanie. To nie nagłośnienie szwankowało. Tylko David lekko zawodził. Jako gitarzysta jest pewnie ciekawszy niż Waters ale rasowym wokalistą to nigdy nie był.

A co powiesz na "Is There Anybody Out There?" - też powoduje ból zębów? czy tylko mdłości? ;)

Offline cafedelmar

• maniak
  • All that Jazz....
« Odpowiedź #108 dnia: Marzec 28, 2017, 11:34 »

A co powiesz na "Is There Anybody Out There?" - też powoduje ból zębów? czy tylko mdłości? ;)

z The Wall jest ok, z tourne Watersa ból zębów :) pisząc, że The Wall jest komercyjna, nie napisałem, że całkiem zła. To dobry materiał, ale trochę zrobiono mu krzywdę, i media, i sami twórcy. Tango in the night zotstało nagrane dla pieniędzy, i co? jest niezle :) Pink Floyd to zdecydowanie jedna z ważniejszych kapel, jakby nie patrzeć. Krytyka, nie oznacza odrzucenia, chodzi mi bardziej o równanie w górę. Podobna sytuacja jest z Led Zeppelin i Plantem oraz Page'm. Robią dobrą muzę, ale ciagle są krytykowani, bo świat czeka na nowe Led Zeppelin II :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2017, 11:38 wysłana przez cafedelmar »

Offline cafedelmar

• maniak
  • All that Jazz....
« Odpowiedź #109 dnia: Marzec 28, 2017, 11:36 »
BTW, ostatnia płyta jest fatalna :( Gilmour brzmi jak Springsteen (i to nie jest komplement), materiał nudny.....

Offline dyletant

• maniak
« Odpowiedź #110 dnia: Marzec 28, 2017, 11:58 »
To mnie nie zachęciłeś ostatnią płytą. Ale niech im będzie. Dorzucę od siebie parę groszy chłopakom ;) na nowe Ferrari a i sobie zdanie wyrobię.

O odrzucenie Cię nie podejrzewałem. A równać warto w górę i chociaż sztuka lubi kicz to niekoniecznie miernotę.

Offline fotobia

« Odpowiedź #111 dnia: Październik 31, 2017, 09:35 »
drapak Adam, Yamaha PianoCraft MCR-750, Art DJ Pre II

Offline elem

• maniak
« Odpowiedź #112 dnia: Październik 31, 2017, 10:15 »
Świetny koncert, będzie okazja porównać z rosyjskim tłoczeniem :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Offline fotobia

« Odpowiedź #113 dnia: Październik 31, 2017, 10:18 »
Ja mam CD z epoki tylko :), na allegro już koncert jest za 114 zł. Po południu kupuję, to mój ulubiony album PF.

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #114 dnia: Październik 31, 2017, 10:34 »
Świetny koncert, będzie okazja porównać z rosyjskim tłoczeniem :)
Ja mam dawne niemieckie, ale zaraz zamówię wznowienie. Stare było już tyle razy słuchane, że w kilku miejscach jest już mocno zmęczone.
Siadaj Kulson!

Offline elem

• maniak
« Odpowiedź #115 dnia: Październik 31, 2017, 10:40 »
na allegro już koncert jest za 114 zł.

99 zł,  polecam ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Offline fotobia

« Odpowiedź #116 dnia: Październik 31, 2017, 11:16 »
Oczywiście, że skorzystam, :)... Może jeszcze coś przy okazji wezmę.