Autor Wątek: Malinowe granie  (Przeczytany 744 razy)

Online christo

• maniak
Malinowe granie
« dnia: Październik 18, 2016, 08:54 »
Jestem całkowicie zielony jeśli chodzi i odtwarzacze plików, strumieniowe itd... Ponieważ ostatnio jestem przeziębiony (a przeziębiony facet - wiadomo) zachciało mi się czegoś, co będzie grać bez konieczności wstawania z kanapy. Swego czasu czytałem trochę o odtwarzaczch zbudowanych na Raspberry Pi. Na AS jest całkiem obszerny wątek na ten temat ale nie lubię tam zaglądać. Może ktoś z was ma jakieś doświadczenia w tej dziedzinie? Chodzi mi w szczególności o dobór DAC'a. Jest tego sporo: są na różnych kościach (PCM5102, PCM5122, ES9023 i inne). Docelowo chciałbym dorobić do tego porządne zasilanie i może (choć niekoniecznie) wyświetlacz. Sterowanie: tablet, smartfon. Dlaczego Malinka? Bo mała i tania. Jakieś pomysły..?

Offline Wireless

• maniak
  • winyl i pliki - oto przyszłość muzyki ;)
Odp: Malinowe granie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2016, 09:02 »
christo:

porczytaj wątek:

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=909.0

Tam jest o RPI.

W międzyczasie Linn wypuścił swój firmware na Malinkę - w efekcie z Malinki zrobił się 100% kompatybilny (funkcjonalnie) DS. Włącznie z Radiem etc.

Pozdrawiam, Wireless

Online christo

• maniak
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2016, 13:00 »
Dzięki. Poczytałem trochę - głównie opisane jest połączenie  z Digi+. Mnie natomiast interesuje zbudowanie kompletnego playera (nie mam zewnętrznego DAC'a) z wyjściem analogowym RCA i zastanawiam się co wybrać. Najpopularniejszy jest hifiberry dac+ i hifiberry dac+ pro No ale są też inne (Allo, iqaudio, Sabre...). Koszty podobne.

Offline Wireless

• maniak
  • winyl i pliki - oto przyszłość muzyki ;)
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2016, 13:20 »
Dzięki. Poczytałem trochę - głównie opisane jest połączenie  z Digi+. Mnie natomiast interesuje zbudowanie kompletnego playera (nie mam zewnętrznego DAC'a) z wyjściem analogowym RCA i zastanawiam się co wybrać. Najpopularniejszy jest hifiberry dac+ i hifiberry dac+ pro No ale są też inne (Allo, iqaudio, Sabre...). Koszty podobne.

Ja osobiście używam tego z - właśnie - hifiberry dac+. Jest OK, tak, powiedzmy, na miarę Pianocrafta, do którego mam to podłączone. Działa bezproblemowo, jeśli chodzi o jakość dźwięku, to, rzecz jasna, nijak się to ma do np. linnowskiego Majika, ale też od tego grajka wymagam jedynie jakości odpowiadającej Pianocraftowi. Dla tego poziomu - jest OK :)
Pozdrawiam, Wireless

Online christo

• maniak
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 30, 2016, 07:45 »
Ja osobiście używam tego z - właśnie - hifiberry dac+.
A jak z zasilaniem? Masz do tego podpięty zasilacz liniowy czy zwyczajnie - z usb RPI? W tej chwili biorę pod uwagę albo hifiberry dac+ pro albo I-sabre tyle że ten drugi jest sporo droższy. Chyba więc zdecyduje się na dac+ pro.

Offline wieniu26

• *
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 30, 2016, 09:57 »
Z tego co widziałem to sporo ludzi używa RPi2/3 i hifiberry z powodzeniem choćby ze względu na niskie koszta.
Systemów jest kilka do wyboru: Moode Audio, Rune Audio, Volumio, które wgrywa się na kartę SD i tyle.

Jeżeli chodzi o wyświetlacz to chyba najlepiej sprawdza się ten dedykowany 7''. Bardzo fajnie to wygląda z Rune i do tego nic nie trzeba dogrywać, modyfikować czy ustawiać, wszystko działa od "kopa". Powstała też wersja Volumio pod dedykowany wyświetlacz, trzeba tylko dograć pliki (w ustawieniach). Z Moode trzeba trochę się nagimnastykować, aby działał wyświetlacz. Jest to możliwe i działa jak należy. Moode to obecnie chyba najbardziej rozwijany system.
Współpracuje z większością DACów na rynku, na bieżąco są ewentualnie dodawane nowe. Co najważniejsze gra jak na razie wszystkie dostępne pliki audio :). Bardzo obszerny wątek jest na jego temat na diyaudio.com

Ja mam RPi3/I2s/Soekris/Amanero + Moode Audio z oddzielnym zasianiem i dedykowanym wyświetlaczem.
Na chwilę obecną jeszcze się nie doczekał obudowy i panuje tam nieład i chaos  ;)

Jest to dość rozbudowana konfiguracja bo np. ma wejścia USB (amanero), Coaxial, Toslik i 2 wyjścia RCA oraz XLR.
Więcej mogę jedynie wypowiedzieć się i pomóc na temat takiej konfiguracji jak u mnie.

« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2016, 10:01 wysłana przez wieniu26 »

Online szczemirek

• maniak
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 30, 2016, 11:28 »
Super!
2 x Muse Electronics Reference 300, Lamm2, Singxer SU-1, HQ DAC Reference, Cary Audio DAC 100T, Chapman 8T, WE 16, Belden, jRiver, CD, Power Inspired, Edek (?)

Offline Kryspin

• *
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 28, 2016, 20:55 »
ma wejścia USB (amanero)
Witam. Wieniu26, mam prośbę, możesz napisać coś więcej o samym USB amanero (jak sądzę masz Combo384 amanero ze stony http://www.amanero.com/) wraz z Raspberry Pi 3, z jakim oprogramowaniem działa najlepiej i jakie pliki czyta bez problemów.

Offline wieniu26

• *
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 28, 2016, 21:43 »
Witam

Za dużo nie  testowałem Amanero, ale w połączeniu z RPi3 działa bardzo fajnie z Moode Audo. Póki co działają mi wszystkie pliki jakie miałem pod ręką od mp3 przez flac, m4a do dsf.
Źródłem dla Amanero był Macbook i np Audirvana.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Kryspin

• *
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 29, 2016, 06:41 »
Przymierzam się do kupienia RPi3, a na razie testuję Amanero w połączeniu z PC i Volumio. W tej konfiguracji pliki DSD nie działają. Możliwe, że to problem samego DAC a nie Amanero.
Jak zrozumiałem najlepiej Amanero wypadł w zestawieniu z MAC.

Offline moon

« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 12, 2017, 11:37 »
https://www.hifiberry.com/blog/new-hifiberry-streamer-turorial/

pod wplywem tego projektu, naszlo mnie, zeby w przyszlosci zrobic sobie taka skrzynke zamiast standardowego pudelka, gosc ma tutaj ladna obudowe, gdzie takich rzeczy szukac? modushop itp. to raczej ma takie klasyczne, na aliexpress szperam, i chyba tam cokolwiek w tym stylu widze, ale szukam tanio:) ktos cos?
Ad Fontes + Goldring G1042 + Pre Retro by Benpe + Cayin MT-35S + Canto Grand

Online christo

• maniak
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 12, 2017, 11:59 »
https://www.hifiberry.com/blog/new-hifiberry-streamer-turorial/

pod wplywem tego projektu, naszlo mnie, zeby w przyszlosci zrobic sobie taka skrzynke zamiast standardowego pudelka, gosc ma tutaj ladna obudowe, gdzie takich rzeczy szukac? modushop itp. to raczej ma takie klasyczne, na aliexpress szperam, i chyba tam cokolwiek w tym stylu widze, ale szukam tanio:) ktos cos?
Z opisu budowy:
If you are interested in this case or a similar solution for your HiFi project, you can contact Whity at
DIY-Audio@weissbauer.com

Offline moon

« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 12, 2017, 12:08 »
a tego to nie doczytalem:)

Offline axolotl

• maniak
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 12, 2017, 13:50 »
Juz od dawna korzystam z takiego rozwiazania. Tylko u mnie malina sluzy jako transport cyfrowy a ipad jako sterownik ;0

Za niewielkie pieniadze mozna zrobic sobie hajendowego streamera/streamero-daca + zasilanie liniowe i wyswietlacz.

Offline moon

« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 12, 2017, 14:09 »
Juz od dawna korzystam z takiego rozwiazania. Tylko u mnie malina sluzy jako transport cyfrowy a ipad jako sterownik ;0

korzystac to korzystam, streamuje sobie bandcampy i soundcloudy, bardziej chodzi o skrzyneczke + ekran dotykowy, zeby nie korzystac z komorki + moze wlasnie lepsze zasilanie. Jakiego zasilania uzywasz?

Offline axolotl

• maniak
  • **
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 12, 2017, 14:14 »
Zasilacz od ipada 3 + kabel usb nillkin. Owszem, przydaloby sie jakies zasilanie liniowe ale na chwile obecna nie mam parcia na kombinowanie. Nie tyle jest wazny sam zasilacz jak kabelek ....

Offline moon

« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 12, 2017, 14:15 »
a, myslalem, ze jakiegos uzywasz, lepszego niz zwykly zasilacz.