ANALOGOWO > ramiona i okablowanie

Problem z kablami przy wkladce

(1/17) > >>

amati74:
Witam szanownych kolegow
Dziś postanowiłem zapuścić nową i umytą płytę Novi "Bossa Nova", i po uruchomieniu gramofony okazało się że jeden kanał gra ciszej i w ogóle płyta jakby ciut ciszej grała, a jak zbliżyłem ucho do kolumny usłyszałem lekki brum, już kiedyś miałem coś takiego i po poruszaniu za pomocą wykłaczki kabelkami przy wkładkę brum się wyciszył a płyta zaczęła pięknie gadać, kanały grały z jednakową głośności ą i ogólnie głośniej. Proszę o poradę o powinienem zrobić z tymi kabelkami, tylko proszę w miarę łopatologiczne wyjaśnienie.
Ps.  Płyta rewelacja,  oczywiście to moja osobista ocena.

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

rockandroll:
Możliwe są generalnie dwie wersje:
1) Kable są uszkodzone pomiędzy wkładką a pinami ramienia - trzeba będzie je wymienić
2) Kable nie były właściwe podłączone lub się obluzowały - teraz już będzie działać

amati74:
Czyli rozumiem powinienem odkręcić wkładkę odciąć kable i co dalej jak je sprawdzić czy są pęknięcie czy oblizowane a może coś masą skoro czasem brum jest

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

vasa:

--- Cytat: amati74 w Grudzień 14, 2016, 15:53 ---powinienem odkręcić wkładkę odciąć kable
--- Koniec cytatu ---
Może jednak, zanim je odetniesz to posprawdzaj wszystkie połączenia i luty (miejsca lutowania) na drodze pomiędzy wkładką a preampem. Te objawy przypominają jakiś brak kontaktu na drodze sygnału.
Może konektorki przy wkładce zaśniedziały, może coś innego. Postukaj, popukaj poprzesuwaj zanim zaczniesz ciąć.

A tak generalnie to dlaczego chcesz ciąć przewody? Czyżby były przylutowane do wkładki?

MAC:

--- Cytat: vasa w Grudzień 14, 2016, 15:58 ---Czyżby były przylutowane do wkładki?
--- Koniec cytatu ---
A to nie jest gupi pomysł  ;D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej