Autor Wątek: Problem z kablami przy wkladce  (Przeczytany 5708 razy)

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
Odp: Problem z kablami przy wkladce
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 25, 2017, 18:55 »
To bardzo proste.Nie panikuj :)
Muzyka ponad polityką!

Offline amati74

• maniak
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 25, 2017, 18:55 »
Kabelki przywiązałem do dość sztywnego drutu fi  0,5 i przetknąłem przez ramię. Szybka akcja bez rozkręcania.
Paul ale kabelki z prostej rurki przechodzą do podstawy pod kątem 90 stopni
Myślisz że da radę strasznie tam ciasno

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 25, 2017, 18:57 »
U mnie dało.Zrób na drucie pętelkę do której przywiąż kabelki.
Muzyka ponad polityką!

Offline amati74

• maniak
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 25, 2017, 19:00 »
Będę próbował, jak przyjdą kable, ale może by zadziałało jak bym jakoś podczepil nowe kabelki do starych i wyciągnął by je od dupy strony czyli od strony puszki z kablami?
Czy to zły pomysł?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2017, 19:12 wysłana przez amati74 »

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 25, 2017, 19:01 »
Spokojnie.Już w kilku ramionach zmieniłem kabelki tym sposobem.
Muzyka ponad polityką!

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 25, 2017, 19:15 »
Nie wiem czy ci nie puszczą w czasie przeciągania.Sposób, który Ci proponuję jeszcze mnie nie zawiódł.Niedawno robiłem ramię o podobnej konstrukcji.Drut przetykałem od podstawy ramienia ( na jego końcu kabelki).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2017, 19:19 wysłana przez paul_67 »
Muzyka ponad polityką!

Offline amati74

• maniak
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 25, 2017, 19:25 »
Boje się tylko trochę o 2 kable uziemienia jedno w rurce drugie przy piwotach żeby ich nie zniszczyc

Offline amati74

• maniak
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 25, 2017, 19:28 »
No cóż wierzę w twoje sposoby w końcu twój gramofon kamienny był długi czas u mnie na tapecie więc są wielkie podstawy do zaufania

Offline ahaja

• maniak
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 25, 2017, 19:32 »
PJskie ramiona miały/miewały taką folijkę wewnątrz robiącą za ekran ... jak będziesz przeciągał to ją uwalisz. Chyba, że u Ciebie tego nie ma.
Czasami w starszych ramionach z metalowymi rurkami tak sie robiło - do starych kabli robiło się pętelkę z nowymi i przeciągało, ale tam było duże 'światło'.

A tak w ogóle to którego połączenia brak? Pod tą śrubą jest oczko i pewnie coś dolutowane. Ta śrubka - tak wygląda to na zdjęciu - jest lekko pokancerowana - kombinerkami była dokręcana..?
Dalej to dolutowane pewnie styka się z tym wątpliwym ekranem w rurce.
 Nie ma przejścia od śruby w dół do płytki z kablami?

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 25, 2017, 19:38 »
Boje się tylko trochę o 2 kable uziemienia jedno w rurce drugie przy piwotach żeby ich nie zniszczyc
Kabelków uziemienia nie zmieniałem i ich nie zniszczyłem,a prześwit miałem też bardzo mały.
Muzyka ponad polityką!

Offline amati74

• maniak
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 25, 2017, 20:42 »
Kabelków uziemienia nie zmieniałem i ich nie zniszczyłem,a prześwit miałem też bardzo mały.
Paul ale bierz pod uwagę swoje umiejętności i doświadczenie a moje pierwsze podejście. Będę się starał jak się nie uda będzie powód by kupić thorensa

Offline amati74

• maniak
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 26, 2017, 20:47 »
PJskie ramiona miały/miewały taką folijkę wewnątrz robiącą za ekran ... jak będziesz przeciągał to ją uwalisz. Chyba, że u Ciebie tego nie ma.
Czasami w starszych ramionach z metalowymi rurkami tak sie robiło - do starych kabli robiło się pętelkę z nowymi i przeciągało, ale tam było duże 'światło'.

A tak w ogóle to którego połączenia brak? Pod tą śrubą jest oczko i pewnie coś dolutowane. Ta śrubka - tak wygląda to na zdjęciu - jest lekko pokancerowana - kombinerkami była dokręcana..?
Dalej to dolutowane pewnie styka się z tym wątpliwym ekranem w rurce.
 Nie ma przejścia od śruby w dół do płytki z kablami?
Krzysztof problem polega na tym że kabelek zielony ktoś kiedyś przylutowal jako najkrótszy z kompletu i on się właśnie urwał był chyba mocno zmęczony. Urwał się od blaszki która się nakłada na pin wkładki i teraz jest już za krutki by go ponownie przylutowac

Offline ahaja

• maniak
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 26, 2017, 21:04 »
A - czyli od tej strony.
To dosztukuj kawałkiem przewodu. Żeby nie wyrwać kabli z ramienia przytrzymaj sobie małymi szczypcami/kombinerkami ten kawałek i ściągnij izolacje z około 2mm, to wystarczy by przylutować.

Nie martw się. W Linnach za grube pieniądze PJskimi ramionami to samo się dzieje ... Czasami wygląda że wszystko jest dobrze polutowane do konektorków a tu niestety zimne luty ... :-(.

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 26, 2017, 23:12 »
Wydaje mi się że ten czarny od uziemienie jest dłuższy od zielonego, zobacz czy nie dał byś rady ich zamienić miejscami by zielony robił Ci za uziemienie, a czarny za sygnałowy.
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, Pionier PL70II, DV-20x2L, Ortofon Rohman, Sensor2, Denon 3910, Marantz CD-17Ki.
Kable IC: Stereovox HDSE, TMR Ramzes, Furutech Reference III, Cardas Neutral Reference.
Kable Głośnikowe: Furutech Reference III.

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
  • muzyka jest jedna, słuchaczy wielu, a sprzętu ...
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 26, 2017, 23:14 »
Wydaje mi się że ten czarny od uziemienie jest dłuższy od zielonego, zobacz czy nie dał byś rady ich zamienić miejscami by zielony robił Ci za uziemienie, a czarny za sygnałowy.
Tylko pod warunkiem że są to takie same kabelki - typ, przekrój, budowa

Offline amati74

• maniak
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 29, 2017, 06:15 »
Zrobię jak mówicie, ale mam jeszcze jedno pytanie. Widziałem już polutowane do konektorkow kabelki I było napisane że to profesjonalnie przylutowany. Pytanie brzmi jak bardzo jest to profesjonalnie przylutowane czy w razie konieczności wymiany kabli na nowe ja byłbym w stanie też profesjonalnie je przylutowac czy to wymaga wyższych studiów z pachania karuzeli?
I dodatkowe pytanie kiedy się robią zimne luty czy powodem jest nie użycie pasty lutowniczej czy coś innego. Ja zawsze jej uzywam

Offline amati74

• maniak
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 29, 2017, 07:11 »
A - czyli od tej strony.
To dosztukuj kawałkiem przewodu. Żeby nie wyrwać kabli z ramienia przytrzymaj sobie małymi szczypcami/kombinerkami ten kawałek i ściągnij izolacje z około 2mm, to wystarczy by przylutować.

Nie martw się. W Linnach za grube pieniądze PJskimi ramionami to samo się dzieje ... Czasami wygląda że wszystko jest dobrze polutowane do konektorków a tu niestety zimne luty ... :-(.
Krzysztof a powiedz w jaki sposób zdjąć osłonke z tych kabelow one wyglądają tak delikatnie, boję się że przecinając izolacje przetne  też wiązke w srodku. A jak wiadomo każdy drucika mniej to mniej audiofilskosci

Offline amati74

• maniak
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 29, 2017, 08:50 »
Powiedzcie czy takie kabelki będą ok. W opisie jest ze osłonka jest cieńsza niz standardowa ale to chyba dobrze bo łatwiej będzie je przeciągnąć i będą ważyć mniej a to chyba kolejny plus. Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić

https://m.ebay.co.uk/itm/111629146427?_trksid=p2141725.m3641.l6368

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 29, 2017, 11:15 »
Powiedzcie czy takie kabelki będą ok. W opisie jest ze osłonka jest cieńsza niz standardowa ale to chyba dobrze bo łatwiej będzie je przeciągnąć i będą ważyć mniej a to chyba kolejny plus. Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić

https://m.ebay.co.uk/itm/111629146427?_trksid=p2141725.m3641.l6368

nie ma kabelka uziemiającego

Offline ahaja

• maniak
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 29, 2017, 12:48 »
To Cardas a one nie mają czarnego. Poza tym uważałbym bo jak na kabelki do okablowania wewnętrznego są dość sztywne (twarda izolacja) a to ramię PJ jest lekkie ...

Offline amati74

• maniak
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 29, 2017, 15:43 »
To Cardas a one nie mają czarnego. Poza tym uważałbym bo jak na kabelki do okablowania wewnętrznego są dość sztywne (twarda izolacja) a to ramię PJ jest lekkie ...
Nie znam się za bardzo na kabelkach I nie udało mi się znaleźć czegoś lepszego w sensie bardziej elastycznego, czy możecie mi polecić coś odpowiedniego czego nie musiał bym ściągac z Polski bo to da dadatkowe koszty, no chyba że nie ma wyjścia.

Jeśli chodzi o czarny kablek to ja uziemienia ruszał nie będę, zostanie to co jest.

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
Muzyka ponad polityką!

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak

Offline amati74

• maniak
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 29, 2017, 19:51 »
paul podał z alledrogo tu masz na eBayu:
https://www.ebay.pl/sch/sis.html?_nkw=Litz+tonearm+wire+internal+turntable+tonearm+rewirwe+5+metres+10+strands+0.04mm&_id=112043241415&&_trksid=p2057872.m2749.l2658
Malg przepraszam że męcze temat ale nie bardzo wiem czym się te kable różnią i który będzie dobry dla mnie możesz mi to choć troszkę objaśnic? Tam są 4 kabelki do kupienia
Ta cena jest za jaką długość kabelka
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2017, 20:04 wysłana przez amati74 »

Offline Amen

• maniak
  • **
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 29, 2017, 19:57 »
Nie kupisz tak dobrych jak oryginalne. Jak Ahaja pisał. Lepiej dosztukować zielony. Chociaż przesłanki pewnie są różne, ale to tylko "pewnie" bez nadinterpretacji. Dla mnie, osobiście, tak dobrych nie kupisz.