Autor Wątek: Przedwzmacniacz  (Przeczytany 928 razy)

Offline maeo

• *
Przedwzmacniacz
« dnia: Grudzień 14, 2016, 22:32 »
Cześć.
Nie mam bladego pojęcia jaki przedwzmacniacz dobrać

Posiadam:
1. Gramofon Unitra Adam GS 420 wyjście DIN mogę zakupić przejściówkę DIN->2RCA Wkładka MF-100 chyba
2. Wzmacniacz Phonograph 60 Nie ma wejścia Phono

Proszę o dobranie przedwzmacniacza aby to wszystko miało sens i ładnie grało

Dziękuję.

Offline Piterski

• maniak
Odp: Przedwzmacniacz
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2016, 22:39 »
Musisz określić budżet. Generalnie wystarczy Ci phono MM.

Nie wiem Co Ci zaproponują moi koledzy ale ja się nosze że sprzedażą takiego phono
http://stereoikolorowo.blogspot.com/2013/01/przedwzmacniacz-gramofonowy-ri-audio-ph.html

« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2016, 22:43 wysłana przez Piterski »

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • maniak
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2016, 22:44 »
I w budżecie warto jeszcze zmieścić wkładkę.
MF100 ma , co prawda, wielbiciela, ale chyba tylko jednego :)
Nie wiem Co Ci zaproponują moi koledzy ale ja się nosze że sprzedażą takiego
To b. dobre phono jest.
Jak się zmieści w budżecie to warto.
A jak będzie brakowało to Piterski  się zlituje  ;D
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2016, 22:48 wysłana przez vasa »
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+Pre Q-Audio+Pionieer SA-810+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2016, 22:48 »
I w budżecie warto jeszcze zmieścić wkładkę.
MF100 ma , co prawda, wielbiciela, ale chyba tylko jednego :)

Wkładkę też warto ale na słabym phono i dobra wkładka nie zagra.
Sam na naszym forum postawiłem taką tezę, że nie jest mezaliansem użycie drogiego Phono nawet do podstawowych modeli wkładek, a sporo ludzi robi odwrotnie.

jamówię

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 15, 2016, 06:59 »
Musisz określić budżet. Generalnie wystarczy Ci phono MM.

Nie wiem Co Ci zaproponują moi koledzy ale ja się nosze że sprzedażą takiego phono
http://stereoikolorowo.blogspot.com/2013/01/przedwzmacniacz-gramofonowy-ri-audio-ph.html

To jest genialne,genialne pre,które kiedyś kosztowało czapkę śliwek. Zawsze żałowałem,że je sprzedałem. Clearaudio sklonowało ten phonostage i winszowało sobie za niego 4 koła. W latach 90 słuchałem tego z gramofonoem AuRa,z ramieniem tangencjalnym i wkładką Goldringa,kosztowało grosze,grało jak marzenie. Piterski skrobnij na priv jaka cena Cię interesuje za RiAudio :)

Offline maeo

• *
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 15, 2016, 14:51 »
To napisz mi ile byś chciał za Ri-Audio PH-1. Oraz jaką wkładkę byście polecili bym zmienił.

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • maniak
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 15, 2016, 15:01 »
jaką wkładkę byście polecili
Wkładka może być od 400zł (Ortofon 2m red) do (wpisz cokolwiek) xx xxx,xx złotych.
I, przeważnie, jakość odpowiada cenie :(
Musisz napisać: na wkładkę i pre nie chciałbym wydać więcej niż .... zł.
Masz fajny wzmacniacz, pewnie kolumny też niezłe to szkoda psuć efekt końcowy jakimś wyrobem wkładkopodobnym. Zaproponujemy coś tylko nie wiemy w jakich pieniądzach się poruszać.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+Pre Q-Audio+Pionieer SA-810+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline frywolny trucht

• moderator
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 15, 2016, 16:45 »
A to jest ten wzmak Edward co razem z Ad Fontes jako Fryderyk miały stanowić trzon oferty reaktywowanej Unitry. Ludwik ze Stereo i Kolorowo się Phonographem podjarał- to chyba dobry. Cena 8900 zł- nie przelewki.
Jak rozumiem kolego, dostałeś w prezencie/ znalazłeś ten gramofon na strychu i chcesz posłuchać czy ci się spodoba?
ZESTAW 1: Ad Fontes, Benz Micro Glider SL, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Offline maeo

• *
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 15, 2016, 20:11 »
Jak rozumiem kolego, dostałeś w prezencie/ znalazłeś ten gramofon na strychu i chcesz posłuchać czy ci się spodoba?
Nie... ale mogę uznać to za swoją historię

Myslałem o iFi Audio iPhono Micro ale trochę drogie 2000zł może do 1000-1500zł
A może Xindak LP-1 tylko że nowy 3500zł chodź cena mnie zabiła

Wkładka jak do 400zł będzie ok - to będzie taka. Droższa może ale czy to coś da.

Mówi się Łańcuch jest tak mocny jak jego najsłabsze ogniwo
Teraz potrzebuję do wzmacniacza dobrać odpowiednio przedwzmacniacz i wkładkę. Kasa nie ma znaczenia ... no może nie do końca w granicach rozsądku.

Ten Ri-Audio PH-1 by się nadał ?

jamówię

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 15, 2016, 20:16 »
Oczywiście,że się nada. RIAudio to rewelacyjne i niestety już nieprodukowane pre,pytanie czy Piterski zechce Ci go sprzedać. Zwróc uwagę na nasze ogłoszenia,elem wystawił tam polską legendę-Sensora Prelude,cena atrakcyjna,olbrzymia masa ustawień i doskonała rozpoznawalność,w razie rozminięcia z preferencjami,łatwy w odsprzedaży

Offline frywolny trucht

• moderator
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 15, 2016, 20:21 »
Zmierzam do tego, że jak już kupisz to pre, wkładkę za czterysta- brutalnie najsłabszym ogniwem stanie się gramofon. Jeżeli go znalazłeś na strychu i chcesz tylko trochę popróbować- to nie ma co ładować kasy. Jeśli masz do niego stosunek sentymentalny- to samo. Natomiast jeśli traktujesz winyl na podobnie poważnym poziomie co swój wzmacniacz- gramofon- kierunek- strych- natychmiast. W porządnym opakowaniu i po zakonserwowaniu. Są wariaci, którzy gotowi dać z sentymentu dziś za niego i tysiaka- jak jest w dobrym stanie. Za dziesięć lat będzie tak samo złą konstrukcją, ale wartą o wiele więcej.
ZESTAW 1: Ad Fontes, Benz Micro Glider SL, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 15, 2016, 20:22 »
Nie mogę powiedzieć, że jestem bezstronny ale słuchałem iFi w jego pierwszym wydaniu jeszcze przed zakupem Sensora 2. Nie przypominam sobie bym był tak poruszony by go kupić.
Dużo większe wrażenie wywołała na mnie przesiadka z wbudowanego phono w moim wzmacniaczu Copland CSA-28 na RiAudio.
Czasem mnie nachodzi by zrobić takie bezpośrednie porównanie tych dwóch phono bo mam wrażenie że to porównanie nie jest mezaliansem ale zazwyczaj brak mi na to czasu bo ciągle coś dłubię i gonię króliczka ;D

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • maniak
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 15, 2016, 23:00 »
słuchałem iFi w jego pierwszym wydaniu jeszcze przed zakupem Sensora 2. Nie przypominam sobie bym był tak poruszony by go kupić.
Dużo większe wrażenie wywołała na mnie przesiadka z wbudowanego phono w moim wzmacniaczu Copland CSA-28 na RiAudio.
Mam podobne wrażenia. RiAudio grało pięknym, dźwięcznym i dynamicznym brzmieniem i iFi było w stosunku do niego jakieś takie szare i przygaszone :(

PS. 2Piterski.
Tysięcznica Ci się zbliża ;D

Offline maeo

• *
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 16, 2016, 09:29 »

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 16, 2016, 09:39 »
Cube jest niezłym przedwzmacniaczem, ale jak chcesz wydać dwa tysiące to moim zdaniem lepszym rozwiązaniem będzie LAR.

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 16, 2016, 10:39 »
Przy budżecie 2000,= zaciągnął bym pożyczkę dołożył 1000 i zamiast Lara kupił Sensora Prelude od Elema.
No i zaczynamy już wtedy myśleć o wkładkach MC by wydobyć potencjał preampa.
Nie słuchałem Black Cube ale tak samo jak w iFi i wszystkich tańszych zabawkach widać oszczędności w zasilaniu.
Co potrafi zrobić zmienione zasilanie to słyszałem na przerobionym Sensorze Prelude i jak widać po Sesorze 2 zmiany w nim poszły też w tym kierunku.
Co do Lara to w nim potencjał może jest (nie słuchałem) ale dopiero z Verto. Z tym, że słyszałem różne opinie na temat tego tandemu (brałem go pod uwagę) bo wszystko rozbija się o osobiste preferencje.

Offline Al Capone

• maniak
  • **
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 16, 2016, 10:47 »
Słuchałem tego Lehmana i nie byłem zachwycony. Lepiej zagrał VSPS by Ahaja.

Offline kawosz

• maniak
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 16, 2016, 11:02 »
To może odłożyć zakup . Dozbierać i kupić od Krzyska huzara  :) .
Luxmany C-1010 , M-4000,PD 444,CX-1  Revoxy g36 , pr99 ,B 226 . EV PR 300 i jeden denonik DVD 3910

Offline moon

« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 16, 2016, 11:42 »
To może odłożyć zakup . Dozbierać i kupić od Krzyska huzara   .

i tak do usranej smierci bedzie odkladal zamiast sluchac;)
Ad Fontes + Goldring G1042 + Pre Retro by Benpe + Cayin MT-35S + Canto Grand

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 16, 2016, 11:54 »
Panowie! Nie rozpędzajcie się. Tu chodzi przecież o gramofon Adam GS 420 z MF-100.

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 16, 2016, 12:10 »
@maeo.
Kup może sobie na początek wkładkę Ortofon 2M Red
https://www.thakker.eu/tonabnehmer/ortofon-2m-red-tonabnehmer/a-5064/
i Pro-Ject Phono Box DS
http://www.ebay.de/itm/Pro-Ject-Phono-Vorverstarker-Phono-Box-DS-fur-MM-MC-Tonabnehmer-Silber-/401145753993?hash=item5d66267189:g:AYcAAOSwvg9XdQe7
Obydwie rzeczy na tyle dobre, że ani płyt ani uszu nie popsują, a będziesz mógł sobie wyrobić pojęcie o tym czy chcesz dalej się bawić w słuchanie płyt. Zmienić na droższe zawsze możesz.

Offline kawosz

• maniak
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 16, 2016, 12:16 »
i tak do usranej smierci bedzie odkladal zamiast sluchac;)

No skoro już się zapędziliśmy do 3k za sensora :)
Kup może sobie na początek wkładkę Ortofon 2M Red
i Pro-Ject Phono Box DS

No i to jak na start jest dobry zestaw .
Luxmany C-1010 , M-4000,PD 444,CX-1  Revoxy g36 , pr99 ,B 226 . EV PR 300 i jeden denonik DVD 3910

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 16, 2016, 12:22 »
No skoro już się zapędziliśmy do 3k za sensora :)
Tylko się odniosłem do propozycji urządzeń za 2tyś bo to jest w tym wypadku wyrzucanie pieniędzy, kiedy można za 3tyś kupić prelude.
Spójrzcie do tych pudełek i obejrzyjcie ich zasilacze. To są zabaweczki. Maja gustowne diody duże obudowy mające wzbudzić zaufanie i pokazać za co płacimy, a w środku co?

PS. Mo muszę się zastanowić gdzie umieścić mój 1000 wpis, ciekawe ile to już jestem na tym forum bo przecież zbyt często nie pisuje.

Offline frywolny trucht

• moderator
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 16, 2016, 12:28 »
RCM Prelude + MF100 +gramofon Adam. Grubo.
Podoba mi się propozycja Rudego, ale wydaje się jeszcze nieco na wyrost. Zupełnie wystarczy wkładka AT95. Często zresztą taka się pojawia na tym ramieniu jako upgrade wkładek kultowej serii MF. Do tego można zapolować na jakąś używkę pre, żeby nie tracić kasy przy ewentualnej odsprzedaży. Lar byłby jakąś opcją, bo ta konstrukcja w miarę rośnięcia apetytu, będzie się całkiem długo broniła. Płynna regulacja gain, potem opcja z trafami. Rzeczony Pro-Ject jest spoko, ale będzie strata przy odsprzedaży. To może Infera, konstruktora ze Słupska? Wersja mini kosztuje 500 zł. Nie słuchałem jej, ale czytałem, że jest OK. Swoją drogą chętnie bym posłuchał. Zrobilibyśmy objazdówkę po kolegach z foruma jak z Husarią.

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • maniak
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 16, 2016, 12:56 »
A co w końcu się stało z tym RiAudio?
I ile kosztuje?