Autor Wątek: Klipsch Heresy I II III  (Przeczytany 1864 razy)

Jamówię

• Gość
Odp: Klipsch Heresy I II III
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 27, 2016, 11:12 »
Tak myślałem,niewiele osób znam,ktöre mają Dubiela :)
Nie posłucham tych paczek w tym tygodniu,najprędzej w okolicach 10 stycznia,dwie pary sprzedały się na pniu.

Jamówię

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 28, 2016, 12:34 »
Jeszcze ktoś posłuchał HeresyIII?czy one sie zmieszczą do 15m2?czy się tam pozabijamy hałasem? ;D

Offline Eternal Seeker

• maniak
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 28, 2016, 17:28 »
15m2 może być za mało ,dla tych Xindaków ,które miałem to mogło by być w sam raz .
Chociaż kto wie ,ja mam takie na 20m2 i basu wcale za dużo nie jest ,nawet musiałem je powciskać
delikatnie do narożników żeby go trochę podbić .

« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2016, 17:33 wysłana przez Eternal Seeker »
I zestaw:wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Altec Lansing model 604 + odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N
II zestaw wzm.Dubiel Acoustics 2A3SE + kolumny Harpia Acoustics Graffiti,blu-ray Oppo  ,gramofon Pro-Ject 2Xperiemce SB DC z wkładką Dynavector ,Phonomaster Dubiela .
Trzy zestawy słuchawkowe w tym Eurydyka+ Stax009

Jamówię

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 28, 2016, 17:41 »
Ładne te Alteci. Musi to być bardzo precyzyjny dźwięk.

Offline lok

• maniak
  • **
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 30, 2016, 19:34 »
Ja miałem Heresy I na podstawkach.  Najlepiej grały ze wzmacniaczem na lampie 2A3. Nie są to audiofilskie kolumny. Włączasz je słuchasz cieszysz się muzyka i nie analizujesz dźwięku. Wzmacniacz i źródło musza być tylko bardzo dobre.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline lok

• maniak
  • **
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 30, 2016, 19:37 »

Jamówię

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 30, 2016, 19:43 »
Zanim trafią Heresy III mam na odsłuchu to,wow! Odsłuch The Doors z Aquarius,koncert w domu ;D

https://www.audiostyl.pl/jbl-studio-monitor-4307-p-984.html

A czemu zmieniłeś Heresy?

Offline lok

• maniak
  • **
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 30, 2016, 20:28 »
Chyba tylko choroba audiofilska. Zmieniłem też ponieważ coraz więcej zacząłem słuchać muzyki klasycznej.

Offline 22grudzen

• *
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 03, 2017, 14:01 »
To może ja coś napiszę. Mam Heresy III w posiadaniu od 1,5 miesiąca. A co zastąpiły??... od kilku lat miałem jedną miłość. Był to Harbeth. Ostatnie 3 lata SHL5. Dlaczego Heresy? Jakiś czas temu stałem się dość przypadkowym posiadaczem Klipsch La Scala. Bardzo mi się spodobały, jednak ich bardzo bezpośredni stosunek do słuchacza  :) (105 dB to nie lada wyzwanie dla wzmacniacza) oraz gabaryt zmusiły mnie do sprzedaży. Pomyślałem wtedy, że gdyby tak coś pomiędzy La Scalą a SHL5 znaleźć, mogłoby być ciekawie. I tak rach-ciach, wizyta w Audiostylu i kupiłem Heresy :D

Offline Al Capone

• maniak
  • **
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 03, 2017, 14:32 »
Ja tylko dodam, że słuchałem zarówno Heresy, La Scala, Forte jak i Cornwall (v. 1).

Z tej czwórki zdecydowanie na czele są Klipsch Cornwall. O ile tylko ktoś ma trochę miejsca w pokoju, o pow od 20m2 w górę (faktycznie trochę bo te kolumny mogą być upchnięte pomiędzy innymi meblami) to zdecydowanie polecam.

La Scala - jak na mnie trochę za mało basu. Forte - spokojniejsza wersja Heresy ale już bez takiego wciągania w muzykę.

Cornwall - wszystko tak jak trzeba, szybkość, ekspresja, wciąganie w muzykę, basu nie brakuje.
Napiszę tak. Subiektywnie ale i kategorycznie :) Całościowo, jak do tej pory, nie słyszałem niczego lepszego. Nigdy, nigdzie i za dowolne pieniądze. Dla mnie, Klipsch Cornwall, to kolumny na bezludną wyspę, chociaż ponętnie to one raczej nie wyglądają :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2017, 14:35 wysłana przez Al Capone »

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • maniak
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 03, 2017, 16:22 »
Klipsch Cornwall, to kolumny na bezludną wyspę, chociaż ponętnie to one raczej nie wyglądają
Miło widzieć kontynuację tradycji rozpoczętej u zarania dziejów tego forum :)
Były już różne dziwne wynalazki; a to EV a to Tannoy lub coś co zapisuje dźwięk na wstążce lub placku.
Kolega postanowił ożywić nurt poprzez zacne Klipsche :)
Co do dźwięku to nie ma się co dziwić, ale ta bezludna wyspa z taką paskudą to już przesada.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+Pre Q-Audio+Pionieer SA-810+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

kawosz

• Gość
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 03, 2017, 16:30 »
a to EV
Dalej są :D To moje dożywotnie paczki :P .I chyba nie tylko moje :P . Te Klipsch są też fajne .
Nic chyba jednak nie przebije twoich samoróbek  ;D  ;) :P .

Jamówię

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 03, 2017, 19:00 »
Do mnie trafiły JBL4307 i kompletnie mnie wciągnęły. Teraz jestem w Warszawie służbowo i już tęsknię. Kolumny,które zburzyły mój poukładany świat ;D

kawosz

• Gość
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 03, 2017, 19:05 »
Kolumny,które zburzyły mój poukładany świat

Zacytuje klasyka .
Zmiany zmiany zmiany :D

kawosz

• Gość
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 03, 2017, 19:07 »
Teraz jestem w Warszawie
Było się chwalić to byśmy coś posłuchali :) .

Offline Al Capone

• maniak
  • **
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 03, 2017, 19:54 »
Vasa

Cóż, życie to sztuka wyboru :)

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • maniak
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 03, 2017, 20:10 »
Vasa

Cóż, życie to sztuka wyboru :)
Pół życia się zastanawiałem która opcja jest lepsza.
I dalej nie jestem pewien, ale wraz z upływem lat zaczynam podejrzewać że ktoś tu szachruje  ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+Pre Q-Audio+Pionieer SA-810+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline lok

• maniak
  • **
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 03, 2017, 21:10 »
Ja bardzo długo miałem Heresy I zmieniłem na Rehdeko. Moim zdaniem jeszcze trochę lepsze od Klipschy choć to ten sam styl grania.

Jamówię

• Gość
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 03, 2017, 23:22 »
Teraz jestem w Warszawie
Było się chwalić to byśmy coś posłuchali :) .

Nie ma niestety opcji. Bardzo żałuję,ale czas wypełniony do pełna doby,teraz wróciłem do pokoju a nie miałem nawet kropli alku w gębie :( zasrane życie...