Autor Wątek: Harbeth jaki jest i na czym stoi.  (Przeczytany 91354 razy)

Offline tomasz_pianista

• maniak
Odp: Harbeth jaki jest i na czym stoi.
« Odpowiedź #1175 dnia: Styczeń 18, 2017, 16:16 »
Chyba nie. Z resztą dla mnie współczesne winylu brzmią tak jak CD. Ostatnio kupiłem 2 LP Bartsch'a i nie ma tego analogowego brzmienia. Swoją drogą polecam płytkę, można dostać za 50 złotych, nazywa się chyba continuum.

Online Jamówię

• maniak
« Odpowiedź #1176 dnia: Styczeń 18, 2017, 16:21 »
Bartscha mam tylko Lyre,oczywiscie plik.Audiofilska łupanina,ale można nią zrobić wrażenie na gościach,basiszcze tam hula jak brylant. Nigdy nie dojechałem do końca tej płyty. Co do współczesnych ECM,to kupiłem parę od elemka i powiem Ci Tomasz,że taki Marcus Stockhausen gra obłędnie,bardziej mnie nie przekonują współczesne ACTy,ale to nie temat na ten wątek. Gdzie kupiłeś tego Bartscha?
Almarro A318B SET na 6C33C,JBL Monitor Studio 4307,Thorens 160MKII,NUDA by ahaja,Olive,Marantz CD75,Western Electric,Belden,Ortofon VMS 20 dzięki uprzejmości Gratefullde.

Online Jamówię

• maniak
« Odpowiedź #1177 dnia: Styczeń 18, 2017, 16:22 »
niestety, nikt nigdy na LP tych płyt nie wydał

Wielka szkoda,bo to są wielkie płyty.
Almarro A318B SET na 6C33C,JBL Monitor Studio 4307,Thorens 160MKII,NUDA by ahaja,Olive,Marantz CD75,Western Electric,Belden,Ortofon VMS 20 dzięki uprzejmości Gratefullde.

Offline tomasz_pianista

• maniak
« Odpowiedź #1178 dnia: Styczeń 18, 2017, 16:28 »
Sklep music corner, sprzedają też na allegro. Polecam, dobre wydanie, gatefold, muzyka to takie połączenie jazzu i minimal, spodoba Ci sie:)

Z ostatnich zakupów spodobał mi się gitarzysta Jakob Bro  (płyta gefion) i polecam tez nowa płytę Gregory Portera, jeśli lubisz jazzowy wokal.

Online Jamówię

• maniak
« Odpowiedź #1179 dnia: Styczeń 18, 2017, 16:30 »
Jeśli music corner,to muszę popytać elemka :)
Jak zwykle dzięki Tomaszu :)

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #1180 dnia: Styczeń 18, 2017, 19:17 »
Wykresy są zapewne super ,ale żaden wykres nie powie jak taka kolumna brzmi! Z tych wykresów nie dowiemy się nic poza podstawowymi rzeczami. Zapewne jest wiele konstrukcji ,których wykresy są " linijką", niestety  muzyki w tych kolumnach brak .Jakby ktoś się dobrze przyjrzał wykresowi który wrzucił Kawosz  z charakterystyką  EV-Delta to powyżej 15 kHz ten zestaw ma gigantyczny spadek wysokich częstotliwości .
Niech żyje Dupa prezydent wszystkich Wolaków.

Offline masza

• maniak
  • Gordon Shumway
« Odpowiedź #1181 dnia: Styczeń 18, 2017, 19:20 »
Ja jestem wyznawcą czech grających pudeł. Wszystkie herbatniki, stare tannoye i wszystkie audio note.
Każde z nich brałbym w ciemno bez odsłuchu i bez ryzyka, że mi nie zagrają. A, i uj mnie obchodzą ich wykresy  ;D

Online Piterski

• maniak
« Odpowiedź #1182 dnia: Styczeń 18, 2017, 19:50 »
EV-Delta to powyżej 15 kHz ten zestaw ma gigantyczny spadek wysokich częstotliwości .
Pawle, a jak by go tak wyciągnąć  ;)

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
« Odpowiedź #1183 dnia: Styczeń 18, 2017, 19:56 »
a jak by go tak wyciągnąć  ;)

Nie kuś, szatanie :D

Offline Jakub

• maniak
« Odpowiedź #1184 dnia: Styczeń 18, 2017, 19:59 »
Powyżej 16kHz nie ma żadnych dźwięków w muzyce, a już powyżej 12kHz są tylko harmoniczne i świst powietrza. Jak ktoś twierdzi, że słyszy coś w muzyce np, na 20kHz to tylko dowodzi swojej ignorancji.

Polecam każdemu zrobienie eksperymentu. Puszczamy na wzmacniacz sweepa 20Hz-20kHz, siadamy w miejscu odsłuchowym i notujemy moment w którym przestajemy słyszeć jakikolwiek dźwięk. Bez oszukiwania i kręcenia gałką głośności.  ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2017, 20:03 wysłana przez Jakub »
Braun CSV13, Braun PS500, Braun L60

Offline masza

• maniak
  • Gordon Shumway
« Odpowiedź #1185 dnia: Styczeń 18, 2017, 20:00 »
Pawle, a jak by go tak wyciągnąć

I kolejne półtora roku w p.....  ;D

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #1186 dnia: Styczeń 18, 2017, 20:02 »
No na Was zawsze można liczyć ! Nie zamierzam się tym zajmować !

Online Jamówię

• maniak
« Odpowiedź #1187 dnia: Styczeń 18, 2017, 20:16 »
Powyżej 16kHz nie ma żadnych dźwięków w muzyce, a już powyżej 12kHz są tylko harmoniczne i świst powietrza. Jak ktoś twierdzi, że słyszy coś w muzyce np, na 20kHz to tylko dowodzi swojej ignorancji.

Polecam każdemu zrobienie eksperymentu. Puszczamy na wzmacniacz sweepa 20Hz-20kHz, siadamy w miejscu odsłuchowym i notujemy moment w którym przestajemy słyszeć jakikolwiek dźwięk. Bez oszukiwania i kręcenia gałką głośności.  ;)

Dużo w tym racji,ja to przed chwilą zrobiłem za pomocą płyty,którą dostałem od Piterskiego(jeszcze raz dzięki) zabawa skończyła się w okolicach 12 kilo :)

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #1188 dnia: Styczeń 18, 2017, 20:17 »
Dlatego napisałem ,że wykres nic nie powie jak kolumna brzmi.

Offline tomasz_pianista

• maniak
« Odpowiedź #1189 dnia: Styczeń 18, 2017, 21:23 »

Niestety natury nie oszukany,im człowiek starszy, tym mniej słyszymy. Jeszcze parę lat temu słyszałem do 18-19kHz, teraz 16,5kHz i mam odcięcie.

Natomiast prawie wszystkie dziwięki instrumentów zamykają się w skali, która słyszymy nawet w późnym wieku.

Aczkolwiek i tak dużo gorszy od przystąpienia góry jest tak zwany sluch absolutny (ja go nie mam). Muzycy z absolutem mają problem ze słuchanie muzyki jak np. a razkreslne nie jest na 440hZ:)

Offline drizzt

• maniak
« Odpowiedź #1190 dnia: Styczeń 18, 2017, 21:28 »
Opisałem podstawowe problemy związane z amatorskimi pomiarami jednak całkowite olewanie wykresów jest śmieszne bo bez nich nie powstałby żaden zespół głośnikowy. Ale oczywiście audiofil może sobie na to pozwolić - on jest tylko zadufanym w sobie konsumentem.
'Pay more, get more signal corruption' - what other walk of life would deliver a raw deal like that?

Online Piterski

• maniak
« Odpowiedź #1191 dnia: Styczeń 18, 2017, 21:38 »
Ależ my niczego nie olewamy  :o ???

Offline drizzt

• maniak
« Odpowiedź #1192 dnia: Styczeń 18, 2017, 21:40 »
A, i uj mnie obchodzą ich wykresy  ;D

To dobrze :)
'Pay more, get more signal corruption' - what other walk of life would deliver a raw deal like that?

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #1193 dnia: Styczeń 18, 2017, 21:50 »
Ale oczywiście audiofil może sobie na to pozwolić
Gdyby nie audiofile  i ludzie którzy przykładają wagę do szczegółów  to dziś słuchalibyśmy muzyki na  gramofonie bambino i pocztówkach dźwiękowych a hajend to byłby format mp3. Pamiętam z jaką pogardą w pewnym studio nagraniowym wypowiadano się o okablowaniu ,że im (audiofilom )te kable  grają . Ten sam realizator ze studia u nie doznał olśnienia że jednak te kable  grają. Ok po obu stronach barykady są świry  ale taki to urok naszej pasji .

Offline elektroboy

• maniak
« Odpowiedź #1194 dnia: Styczeń 19, 2017, 10:42 »
Na temat "super góry". Robiąc liczne eksperymenty że super tweeterami (w cenach od 200zł Isophon do ponad 10000zł Super Gold tweetre Tannoy) jestem przekonany że rzadko mają one sens.
Może w przypadku klasycznej muzyki lub czasami przy koncertach na żywo. Przy nagraniach studyjnych prawie zawsze odczuwałem pewien dyskomfort oraz nie naturalność i super tweeter wyłąnczałem. Oczywiście mówię o doskonale dopasowanym supetweeterze do reszty pasma. Jest to też pewnie sprawa mocno subiektywna.
Z mojego punktu widzenia sens ma tylko tani supertweeter Isophon który włąnczyłbym może przy 5-10% muzyki którą słucham.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2017, 10:57 wysłana przez elektroboy »

Offline drizzt

• maniak
« Odpowiedź #1195 dnia: Styczeń 19, 2017, 12:01 »
Ale ten co jest w piątkach to jest super głównie z nazwy bo te głośniki mają zupełnie zwyczajne pasmo przenoszenia...

Online Jamówię

• maniak
« Odpowiedź #1196 dnia: Styczeń 20, 2017, 07:20 »
Dalsze opowieści z frontu. Przez ostanie dwa dni,zafundowałem moim monitorom proces wygrzewania za pomocą płyty,którą podarował mi Piterski. Włączyłem dwa razy po cztery godziny zapętlony Burn it i dodatkowo sygnał demagnetyzujący. To był świetny krok. Zyskał na tym szczególnie bas,który z uwagi na swoją sporą membranę(25 cm) dociera się najdłużej. Pojawiła się w końcu tak długo oczekiwana soczystość i barwa. Jest pięknie a wiem,że płyniemy do portu cudownie :)co cieszy mnie tym bardziej,że w początkowej fazie odsłuchów,miałem nietęgą minę,bo zaufałem intuicji a sprawy wyglądały słabo. Teraz wiem na 1000% że to był świetny deal a JBL są najlepszymi paczkami jakie miałem,jest progres i to cieszy.
Frywolny przenieś proszę wszystkie wpisy o JBL do nowego wątku,Harbeth nie ma tu porządek.