Ostrze wkładki, a dźwięk.

Zaczęty przez Gerwazy, Styczeń 22, 2017, 12:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

fotobia

Zobaczę co da się zrobić, możesz napisać jakie igiełki pasują do tej wkładki. Nie jestem jakoś bardzo oblatany w tych tematach. Kupowałem zawsze oryginały. Ale w końcu jest czas na próby i zabawę. Myślę nawet o zmianie kolumn. Gram póki co na tych z zestawu. Ale myślę nad czymś trzygłośnikowym, nie za drogim. Ale to inny temat, nie miejsce o tym.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

kawosz


fotobia

Dzięki, właśnie zdawało mi się, że było o tym. Ale na telefonie siedzę i szukanie na nim, nie jest prze ze mnie ulubionym zajęciem. Wieczorem poszperam co można u nas dostać do tej wkładki.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

pan-troglodytes

Mam wkładkę AT150SA, szlif Shibata. Im dłużej jej słucham tym bardziej dochodzę do wniosku, że to najlepszy szlif jaki słyszałem. Niezwykle organiczne, przestrzenne, trójwymiarowe granie. Ta trójwymiarowość sceny, wrażenie zanurzenia się w dźwiękach jest niesamowita. Jednocześnie precyzja przekazu jest dużo lepsza niż przy OC9. A wokale... o rany... nigdy nie słyszałem tak pięknej barwy głosu w muzyce reprodukowanej. Słowem Shibata to według mnie najlepszy szlif. Ciekawi mnie czy znacie jakieś wkładki z tym szlifem godne polecenia? Wkładka obecnie wisi na Fontku. Ten gramofon nie przestaje mnie zadziwiać, swoją drogą.

Gerwazy

#154
CytatCiekawi mnie czy znacie jakieś wkładki z tym szlifem godne polecenia?

Ja mam taki wynalazek, czyli wkładka Victor MD 1016 z igłą Needle 673-DQ
Wkładka do kupienia, czasem za "grosze", np za 50 złotych, bo mało znana, a igła sztuka nówka do kupienia tutaj:
https://www.turntableneedles.com/4DT-1X-Type-Stylus-for-JVC-4MD1X-Cartridge-etc--our-Needle-673-DQ_p_1280.html
Jak to gra to ja nie wiem, bo stary i głuchy jestem ale, mi się podoba ;)
Na Sony PS-X50 jest bardzo dobrze, ale trzeba zastosować inny headshell, bo w oryginalnym wkładka nie mieści się.

----------------

Nie próbowałem jeszcze, ale korci mnie, od kilku lat, zestawić  AT95E z Shibatą

https://www.turntableneedles.com/ATN95SH-JICO-Shibata-Stylus-for-Audio--our-Needle-710-DSH_p_3721.html

Nic nie sprzedaję

frywolny trucht

No tak, tylko co innego jak Audio-Technica pisze, że Shibata, a co innego gdy stoi Brand: BLISS Needles™
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Gerwazy

#156
Cytat: frywolny trucht w Marzec 16, 2017, 21:10
No tak, tylko co innego jak Audio-Technica pisze, że Shibata, a co innego gdy stoi Brand: BLISS Needles™

Oczywiście masz absolutną rację, to jest jakiś zamiennik, z pradziejów, kupiłem sobie kiedyś , jak mieli promocję na te igły po 100 złotych, kilka sztuk, jak do tego dodać samo body za 50 zeta, to za te pieniądze gra niewymownie pięknie.
Oryginał do kupienia min tutaj:

http://www.jico-stylus.com/product_info.php?manufacturers_id=94&products_id=1253
   
 
Nic nie sprzedaję

Piterski

Cytat: Gerwazy w Marzec 16, 2017, 21:23to za te pieniądze gra niewymownie pięknie.
Może czarować i niewiele mieć wspólnego z tym o czym pisze pan-troglodytes
Też miałem wkładkę MM 540 Ortofona z igłą o szlifie Shibata i też miło grało.
Teraz już bym szukał raczej tylko MC.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Gerwazy

Cytat: Piterski w Marzec 16, 2017, 23:03
Cytat: Gerwazy w Marzec 16, 2017, 21:23to za te pieniądze gra niewymownie pięknie.
Może czarować i niewiele mieć wspólnego z tym o czym pisze pan-troglodytes
Też miałem wkładkę MM 540 Ortofona z igłą o szlifie Shibata i też miło grało.
Teraz już bym szukał raczej tylko MC.

Jednym gra pięknie to, a innym gra pięknie co innego, to są daleko bardzo nie porównywalne sprawy.
Ostatnio miałem taki przypadek.

Gość uparł się, że igła zamiennik z Wamat-u do wkładki At 13EaV to jest badziew kompletny i jeśli ma kupić ode mnie wkładkę AT 13EAV to tylko taką która ma oryginalną igłę.
To mu przełożyłem igłę z Wamat-u do body igły z napisem 13Eav.
Jest w siódmym niebie, ze trzy maile mi wysłał, jako to mu pięknie oryginał gra.
I obiektywnie rzecz ujmując to ten "oryginalny" oryginał gra lepiej, niż używany oryginał z często 40 letnim stażem
Ja mam daleko bardzo wstrzemięźliwy stosunek to tych wszystkich euforycznych opinii na temat jak co gra.
Ale to ja, i nikt nie musi się z tym zgadzać :)   
Nic nie sprzedaję

jajacek1410

Gerwazy - masz świadomość tego co wypisujesz??
Przyznajesz się publicznie do oszustwa i jeszcze tym chełpisz.
Żenada.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

Gerwazy

#160
Cytat: jajacek1410 w Marzec 17, 2017, 01:01
Gerwazy - masz świadomość tego co wypisujesz??
Przyznajesz się publicznie do oszustwa i jeszcze tym chełpisz.
Żenada.


Wiesz jak się taki stan sprzedawanego przedmiotu nazywa?
Odnowiony przez sprzedającego, i taka informacja widniała w ofercie.
Nic nie sprzedaję

christo

Cytat: Gerwazy w Marzec 16, 2017, 23:23Gość uparł się, że igła zamiennik z Wamat-u do wkładki At 13EaV to jest badziew kompletny i jeśli ma kupić ode mnie wkładkę AT 13EAV to tylko taką która ma oryginalną igłę.
To mu przełożyłem igłę z Wamat-u do body igły z napisem 13Eav.
No Gerwazy! Zaimponowałeś mi! Cóż za przedsiębiorczość!
Rzygać mi się chce, jak to czytam.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Gerwazy

#162
Cytat: christo w Marzec 17, 2017, 08:31
Cytat: Gerwazy w Marzec 16, 2017, 23:23Gość uparł się, że igła zamiennik z Wamat-u do wkładki At 13EaV to jest badziew kompletny i jeśli ma kupić ode mnie wkładkę AT 13EAV to tylko taką która ma oryginalną igłę.
To mu przełożyłem igłę z Wamat-u do body igły z napisem 13Eav.
No Gerwazy! Zaimponowałeś mi! Cóż za przedsiębiorczość!
Rzygać mi się chce, jak to czytam.

Z drugiej strony, inna sytuacja.

Dzwoni do mnie potencialny klient z pytaniem, w jakim stanie jest igła, oferta dotyczy: wkładka i igła oryginalna, stan wizualny bardzo dobry, model ten sam co powyżej opisana sytuacja
Pytanie, o co ten klient pyta?
Odpowiedź, klient pyta w jakim stanie jest igła w wkładce która najprawdopodobniej liczy sobie lat 40? Została zdemontowa z jakiegoś gramofonu od Jurgena lub innego Hansa
Pytanie, co mam odpowiedzieć potencjalnemu klientowi?

Odpowiedź: mówię prawdę :)




 
Nic nie sprzedaję

Piterski

Cytat: Gerwazy w Marzec 17, 2017, 06:53Wiesz jak się taki stan sprzedawanego przedmiotu nazywa?
Odnowiony przez sprzedającego, i taka informacja widniała w ofercie.

Oszukałeś go bo sam piszesz że:
Cytat: Gerwazy w Marzec 16, 2017, 23:23Gość uparł się, że igła zamiennik z Wamat-u do wkładki At 13EaV to jest badziew kompletny i jeśli ma kupić ode mnie wkładkę AT 13EAV to tylko taką która ma oryginalną igłę.

Jak dla mnie to przeszedłeś samego siebie.

Co do opinii ...
Cytat: Gerwazy w Marzec 16, 2017, 23:23Jednym gra pięknie to, a innym gra pięknie co innego, to są daleko bardzo nie porównywalne sprawy.

... to nie porównuje się gustów ale bezwzględne różnice, które są oczywiste. Opis brzmienia powinien więc być obiektywny na tyle na ile obiektywni potrafimy być my sami.
Kiedy dane urządzenie np. czaruje, a przekaz jest "sklejony" i mimo, że miło się tego słucha to ucieka Ci masa informacji to dla mnie jednoznacznie to czarujące urządzenie jest dalsze od wzorca czystego przekazu.
Nie ważne co mi się bardziej podoba. Niestety ale prawda jest taka, że tanie mięso psy jedzą i puki nie ma się styczności z tym dosyć wiernym przekazem to można tak krążyć po wkładkach za 50zł i śmiać się z tych co kupują te 100x razy droższe. Tylko z czego się tu śmiać z własnej niewiedzy czy ignorancji.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Cytat: Piterski w Marzec 17, 2017, 08:50tanie mięso psy jedzą

Oglądałem program popularno-naukowy, w którym mówiono, że nasze pupile odżywiają się zdrowiej od nas ludzi.

Gerwazy, ty jesteś miszcz i zupełnie nie czujesz kwestii, prawda? W głowę zachodzę jak wyglądał Twój proces wychowania od maleńkości, że z etyką jest ci tak bardzo nie po drodze? Rżnąć ludzi w dupę i jeszcze się tym chełpić. A to wszystko dla stówki. Nawet nie. Wystarczyło poczekać na następnego klienta.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Gerwazy

Daję klientom to czego oczekują, odsetek niezadowolonych to 0.4%.
Jak ktoś woli igłę po regeneracji za stówkę, niż kupić nowy oryginał za 3 stówki, to jego wybór, nic mi do tego. Wszystko jest opisane, można dopytać.

Anegdota taka
Stoję w ogromnym magazynie, gramofony i inne sprzętuy poustawiane w rzędach jeden na drugim po 10-15 sztuk.Masa tego w tysiące sztuk. Wchodzi gość, patrzy i mówi, fajne sprzęty tutaj macie.Właścielem mu odpowiada, tutaj nie ma nic fajnego, sprawnego, my tutaj sprzedajemy złom elektroniczny. A pytając na to, bo ja myślałem że to jest sprawne. No jest częściowo sprawne, ale to złom.
Nic nie sprzedaję