Ostrze wkładki, a dźwięk.

Zaczęty przez Gerwazy, Styczeń 22, 2017, 12:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

rockandroll

Cytat: tomasz_pianista w Styczeń 22, 2017, 20:56
Stare AT są dużo lepsiejsze niż 440 czy 150.

Tylko problem to dostępność igieł, a raczej ich brak.

Miałem AT 15 Sa i AT 20 Sla. Niestety zamienniki igieł, heh, to nie ma sensu.

Te stare wkładeczki miały trochę inne brzmienie, nie aż tak jasne jak późniejsze modele tej firmy. Bardziej "analogowe":)

Zaraz będzie w sklepach nowa seria AT. 350-900 zł, 4 "normalne", jedna mono, jedna dla płyt 78 rpm.

frywolny trucht

Cytat: rockandroll w Styczeń 23, 2017, 18:20Te stare wkładeczki miały trochę inne brzmienie, nie aż tak jasne jak późniejsze modele tej firmy. Bardziej "analogowe"

Zauważyłem także. I bardzo mnie to zdziwiło. Nawet i z zamiennikami to ciekawa opcja.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Gerwazy

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 23, 2017, 18:46
Cytat: rockandroll w Styczeń 23, 2017, 18:20Te stare wkładeczki miały trochę inne brzmienie, nie aż tak jasne jak późniejsze modele tej firmy. Bardziej "analogowe"
Nawet i z zamiennikami to ciekawa opcja.


Jeśli myślisz o zamiennikach z Wamatu i temu podobnych, to jest to nie warta uwagi opcja

Co innego zamienniki z szlifem Shibaty, czy igłą hipereliptyczna 02x07, ale te kosztują od 500 złotych w górę.

;) 
Nic nie sprzedaję

frywolny trucht

Ostatnio mam pewne zachwianie co do pewności swoich osądów. Zdarzyła się konfiguracja gdy AT95E zagrała jak milion dolarów- a gdzie nie zakładałem, nie słuchałem była dotąd ujnia, zdarzył się ten sam szlif u trzech-czterech różnych producentów i zagrał w zupełnie różny sposób, a najlepiej zagrał oryginał, który powinien być próchnem z racji wieku. Coraz trudniej mi rzucać jednoznaczną opinią. Niby wielokrotnie coś miało miejsce, ale przychodzi coś co staje zupełnie w poprzek i ma w dupie moje doświadczenie i teorie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tomasz_pianista

Cytat: Gerwazy w Styczeń 23, 2017, 19:25Jeśli myślisz o zamiennikach z Wamatu i temu podobnych, to jest to nie warta uwagi opcja

Co innego zamienniki z szlifem Shibaty, czy igłą hipereliptyczna 02x07, ale te kosztują od 500 złotych w górę.

Dokładnie tak. Niestety zamienniki, nawet z niby szlifem eliptycznym zupełnie nie grają. Zwłaszcza, że ta wyższa seria miała cantilever z boronu, więc jak to porównywać do szmelcu od wamata.
Grupa ratowania poziomu.

vasa

A skąd Wy wiecie jaki szlif jest na zamienniku?
Macie jakiś patent na rozróżnienie?
Mikroskop?
Deklaracja producenta?
A może na wagę :o  ?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomasz_pianista

Jeżeli na opakowaniu jest napisane "Eliptischal nadel", czy jakoś tak, to znaczy, że eliptyk. Nie ważne, jakiej jakości.

Kupiłem takie coś od wamata - igła krzywo wklejona, szlif pod mikroskopem niezbyt dokładny.

Po prostu - stare wkładki nie mają sensu, chyba, że mamy dostęp do nowych, porządnych zamienników. (Jico SAS itp)
Grupa ratowania poziomu.

pan-troglodytes

Zamienniki z Jico są dobre. I grają dobrze. SAS jest rewelacyjny, choć ponoć już nieprodukowany.
@frywolny - zgadzam się z tobą. Słyszałem zestawienia, które nie miały prawa grać źle a grały okropnie. I vice versa.

frywolny trucht

Oferta Wamat-a i Thakker-a w znacznym stopniu się pokrywa- jeśli chodzi o źródło produkcji. Najgorzej wypadały - u mnie-ich zamienniki dla Ortofona. Ich zamienniki do Philipsa i AT nie wypadały tak źle. W porównaniu z Tonar-em i Jico. Nie tam, że były lepsze, ale nie mówimy o dramacie.

Co do obserwacji szlifu- jestem na poziomie eliptyka. I tu są spore różnice w zależności od producenta. Zamiennika o ostrzejszym szlifie jeszcze nie zaryzykowałem. Właśnie ze względu na to, że tak różnie grają zamienniki eliptyczne.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Arek, a z której strony Ty się na tą igłę patrzysz?
Z przodu, boku, z góry?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Ale, że podejrzewasz, że eliptyk może być sferykiem?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 23, 2017, 20:19Ale, że podejrzewasz, że eliptyk może być sferykiem?
. :D

vasa

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 23, 2017, 20:19
Ale, że podejrzewasz, że eliptyk może być sferykiem?
Mam takie obawy :(
O ile mi wiadomo to jedynym producentem tej biżuterii jest Namiki.
Urobek jest sortowany i sprzedawany różnym Koetsu, ZYX albo innym Transfiguration.
Reszta trafia do zsypu, chyba że ktoś z producentów zamienników się zgłosi.
Kawosz dobry obrazek wkleił. One z przodu wyglądają podobnie. Różnica jest w widoku z góry.
Tylko czy da się to zobaczyć ?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

pan-troglodytes

Cytat: vasa w Styczeń 23, 2017, 20:32Tylko czy da się to zobaczyć ?

Nie.
W odpowiednim oświetleniu jesteś w stanie rozpoznać różnice w szlifie np. MicroLine - sferyczny patrząc od frontu. Od góry nie da rady.


vasa

Cytat: pan-troglodytes w Styczeń 23, 2017, 20:33
Cytat: vasa w Styczeń 23, 2017, 20:32Tylko czy da się to zobaczyć ?

Nie.
To po cholerę wklejać tam coś więcej niż cegłę?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

pan-troglodytes

Cytat: vasa w Styczeń 23, 2017, 20:34To po cholerę wklejać tam coś więcej niż cegłę?

;)
Nie wiem. Pewnie chodzi o dojenie naiwnych.



pan-troglodytes

Bardzo ładne zdjęcia.
Żadne z nich nie jest wykonane od góry igły.

kawosz


vasa

@Bum
Fajne, nawet na niektórych kształt widać.  Ale czy ja mogę zrobić zdjęcie swojej igły i stwierdzić że to Shibata?
Chyba nie :(
Podobnie jest z szybami zespolonymi.  Wyglądają identycznie a różnica w cenie czterokrotna bo ta z lewej podobno ciepła nie przepuszcza :o

Cytat: pan-troglodytes w Styczeń 23, 2017, 20:36
;)
Nie wiem. Pewnie chodzi o dojenie naiwnych.

Podoba mi się Pański sposób myślenia :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Cytat: vasa w Styczeń 23, 2017, 20:51Podobnie jest z szybami zespolonymi.
Zawsze możesz zbić i posłuchać czy był gaz w środku :D
W coś cza wierzyć . Lepiej w igły niż podkładki pod kable :D

vasa



Cytat: kawosz w Styczeń 23, 2017, 20:53
Zawsze możesz zbić i posłuchać czy był gaz w środku :D
Nie mogę :(
Zapomniałeś że ja kabli nie słyszę :'(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Cytat: vasa w Styczeń 23, 2017, 20:54Zapomniałeś że ja kabli nie słyszę
Mariusz ja Ci zazdroszczam . Mnie przekabacili i paczam na różne boa i siem ślinię :P

bum1234

@Vasa:

Myślę, że to jest wykonalne, ale trzeba mieć dobry sprzęt - jakiegoś Olympusa albo Zeissa.

Oczywiście z odpowiednio dobraną sieciówką  :D