Autor Wątek: Preamp Lampowy Topologia Lamm  (Przeczytany 1195 razy)

Offline masza

• maniak
  • Lampofil :D
Odp: Preamp Lampowy Topologia Lamm
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 31, 2017, 21:42 »
Dobra, zamykam się.
Że ludzie nie cierpią rozmów o kablach zdążyłem przywyknąć ale kontrowersje związane z przedwzmacniaczem mnie jeszcze dziwią  :o

Offline ciechomir

« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 31, 2017, 22:05 »
@Ciechomir

Próbowałeś robić zasilacz na lampie prostowniczej, czy od razu poszedłeś w tego salasa?
Płytki pre kupne, czy sam robiłeś?
Od razu w salasy, ale inne oparte na krzemie też grają zacnie.
Płytki trawione w necie na zamówienie. Płytki projektu : piotrektychy z wątku na AS.

Piotr to jest wspaniały facet. Profesjonalista i bardzo życzliwy człowiek.

Jamówię

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 31, 2017, 22:08 »
@Ciechomir

Próbowałeś robić zasilacz na lampie prostowniczej, czy od razu poszedłeś w tego salasa?
Płytki pre kupne, czy sam robiłeś?
Od razu w salasy, ale inne oparte na krzemie też grają zacnie.
Płytki trawione w necie na zamówienie. Płytki projektu : piotrektychy z wątki na AS.

Piotr to jest wspaniały facet. Profesjonalista i bardzo życzliwy człowiek.

Potwierdzam,Piotrek to jest bardzo fajny Gość,miałem przyjemność pare razy z nim słuchać muzy i jego sprzętu. Życzliwy i utalentowany,mam nadzieję,że jeszcze coś wspólnie zrobimy.

Jakub

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 31, 2017, 22:12 »
Dzięki za info. Będzie wiadomo do kogo uderzyć w razie czego.

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 31, 2017, 22:51 »

Dobra, zamykam się.
Że ludzie nie cierpią rozmów o kablach zdążyłem przywyknąć ale kontrowersje związane z przedwzmacniaczem mnie jeszcze dziwią  :o
A Ty czemu się zamykasz? Przecież wątek nie Twój a i pytanie do autora.

Poczytałem trochę.  Rzeczywiście można chyba  mówić o specyficznej topologii Lamm. Ich preampy są hybrydami lampowo - tranzystorowymi zbudowanymi jednak w niekonwencjonalny sposób. O ile dobrze zrozumiałem to część lampowa odpowiada za sterowanie i obróbkę sygnału a tranzystory sygnał wzmacniają.
Niestety poza tłumaczeniem z angielskiego potrzebne jest jeszcze wytłumaczenie z elektronicznego na nasze ale dopytam się jakiegoś speca.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Pionieer Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline C.A.A.T

• apolityczny
  • *
  • Only lamps
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 31, 2017, 23:44 »
To proszę zadawać konkretne pytania chętnie odpowiem
Wszystko dokładnie wyjaśnię 
Przyjrzałem się tej topologii dokładnie i nieco ja poprawiłem by dobrze współgrała też z lampowymi monoblokami
a nie tylko tranzystorem

Sekret tkwi nie jako w układzie sprzężenia zwrotnego między układowego w tym pre
Welcome all to the my world of beautiful musical reproduction