Preamp Lampowy Topologia Lamm

Zaczęty przez C.A.A.T, Styczeń 29, 2017, 16:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

C.A.A.T

Witam

Przedstawiam swoje wykonane pre lampowe opierające się o topologię Lamm a
Obudowa i wykończenie z innej bajki jak uprzednie monobloki, docelowo ma to pracować z wzmacniaczem o podobnej stylistyce.

Zasilacz włączany automatyczny z pilota lub ręczny
Układ całego zasilacza dosyć rozbudowany z serią zabezpieczeń i opóźnionego włączania
Całość docelowo ma być sterowana pilotem z tylko jednym minimalistycznym włącznikiem stykowym
Funkcja przełączania źródeł zrealizowana na przekaźnikach hermetycznych Matsushita
Regulacja głośności sterowana jest cyfrowo a elementem wykonawczym jest przełącznik potencjometryczny sprzężony z precyzyjnym silnikiem krokowym sterowanym ze sterownika całego sprzętu.







Pozdrawiam
C.A.A.T
Welcome all to the my world of beautiful musical reproduction

szczemirek

#1
Gratulacje.
A takie to tylko Ciechomir wymyśla (2 lata myślał):









::) ;) :-X

C.A.A.T

Hej też fajnie wygląda ten twój
Welcome all to the my world of beautiful musical reproduction

vasa

Cytat: C.A.A.T w Styczeń 29, 2017, 16:42pre lampowe opierające się o topologię Lamm a
Kompletnie mi to nic nie mówi :(
Możesz napisać coś więcej o topologii Lamm (to firma, nazwisko czy stanowisko?)
Najlepiej językiem zrozumiałym dla prawnika ;)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Preampy Lamm są uznawane za jedne z najlepszych w historii audio  :)

http://www.lammindustries.com/news.html

ciechomir

Cytat: masza w Styczeń 31, 2017, 13:39
Preampy Lamm są uznawane za jedne z najlepszych w historii audio  :)

http://www.lammindustries.com/news.html
Potwierdzam. Lepszych nie ma.

vasa

Cytat: masza w Styczeń 31, 2017, 13:39
Preampy Lamm są uznawane za jedne z najlepszych w historii audio  :)

http://www.lammindustries.com/news.html
Fajnie.
Tylko dalej nie wiem na czym polega topologia Lamm.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Autorowi stwierdzenia chodziło zapewne, że klon.

ciechomir

Topologia w jakiej jest zrobiony ten pre, zaprojektowany przez Pana Lamma.

Nie trzeba wiedzieć i rozumieć jakie są połączenia elektryczne w układzie p. Lamma by stwierdzić, że gra po prostu świetnie.

I można dywagować, że są lepsze i są gorsze. Ale na rynku wtórnym ile ich spotkałeś?

Właśnie na tym polega topologia Lamma

vasa

Pacząc na preampy gramofonowe mamy ileś rozwiązań globalnych (topologii) i multum rozwiązań szczegółowych, autorskich.
Są takie co na wejściu mają lampy, trafa, fety albo scalaki. Takie co w dalszej sekcji ma lampki lub tranzystory itd, itp.
Rozumiem że topologia Lamm jest autorska i różna od tego co robią inni producenci.
No chyba że Pan Lamm, założyciel firmy, medytował przez wiele miesięcy pod górą Fuji a jak spłynęło na niego objawienie to w jednym akcie kreacji stworzył pre doskonałe i namaścił je gęsim smalcem :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Cytat: vasa w Styczeń 31, 2017, 14:49No chyba że Pan Lamm, założyciel firmy, medytował przez wiele miesięcy pod górą Fuji a jak spłynęło na niego objawienie to w jednym akcie kreacji stworzył pre doskonałe i namaścił je gęsim smalcem :o

A może po prostu mu się niechcący udało zrobić dobre urządzenie?  ???

vasa

Cytat: masza w Styczeń 31, 2017, 14:53dobre urządzenie? 
OK. Możliwe.
Myślałem że czegoś się dowiem.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Cytat: vasa w Styczeń 31, 2017, 15:29Myślałem że czegoś się dowiem.
Ale czego oprócz tego, że dobrze grają?
Schemata chcesz?

vasa

Cytat: masza w Styczeń 31, 2017, 15:30Ale czego oprócz tego, że dobrze grają?
Masza. Informację że coś dobrze gra to ja sobie mogę tonami od p. Pacuły ściągnąć. Taka informacja to mnie interesuje średnio.
Natomiast ciekawostki (ciekawostki a nie schematy bo tych czytać nie umiem) poszerzają trochę wiedzę.
Dlaczego mogę do woli czytać o czyichś subiektywnych odczuciach odnośnie wpływu kabla na orgazm a jak trafia się okazja pozyskania odrobiny wiedzy (WIEDZY a nie wrażeń) to się dziwisz?
Przykład:
Lenek stwierdził kiedyś że odpowiedź impulsowa lamp jest lepsza niż tranzystorów i scalaków. Sprawdziłem, rzeczywiście jest lepsza i to o rząd lub dwa. Ergo lampiaki powinny pod wzgledem mikro grać lepiej. I grają. A dlaczego niektóre solid state grają równie dobrze jak lampiaki? Bo istnieją układy korygujące.
Taki komplet informacji (wiarygodnych, bo obiektywnych) jest jakąś przesłanką do kolejnych zakupów czy poszukiwań. Natomiast stwierdzenie że pre Lamm są dobre waży podobnie jak recenzje p. Pacuły.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

vasa, nie oczekuj od prostego magistra (nie inżyniera) takich rzeczy  ;D
Recenzentem nie jestem. Pieniędzy z to nie biorę. Produkcją też się nie zajmuję.
Miałem Audio Researcha LS26, BATa VK30 i dupa. Nawet w połowie tak nie zagrały jak ten sklonowany Lamm.
Moja opinia opiera się wyłącznie na moich własnych uszach.
No przecie nikt Ci go nie wciska  ;D

vasa



Cytat: masza w Styczeń 31, 2017, 16:05
vasa, nie oczekuj od prostego magistra (nie inżyniera) takich rzeczy  ;D
.....
No przecie nikt Ci go nie wciska  ;D

"Takich rzeczy" oczekiwałem od twórcy urządzenia i założyciela wątku.
A nasz ping pong to zwykłe misunderstanding, confounding, confusion, delusion, error, false impression, misapprehension, misconception, misconstruction, misinterpretation, misjudgment, misreckoning, mistake, mix-up ;)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Cytat: vasa w Styczeń 31, 2017, 17:26A nasz ping pong to zwykłe misunderstanding, confounding, confusion, delusion, error, false impression, misapprehension, misconception, misconstruction, misinterpretation, misjudgment, misreckoning, mistake, mix-up

Krótko mówiąc takie pierdolenie o niczym ;D


Oddajmy zatem głos fachowcom  ::)

Jamówię

vasa ma słabszy dzień ;D
Ja słuchałem klona Lamma w wykonaniu Piotrka(piotrektychy)gra to po prostu genialnie i fantastycznie. Do tego jest bardzo ładnie przez Piotra zrobiony. Zawodowe granie!

vasa



Cytat: Jamówię w Styczeń 31, 2017, 17:38
vasa ma słabszy dzień ;D

Wrrr. ......

Generalnie jakiś w rozumie słabowity jestem.
Konkretów oczekuje :o
Skandal normalnie >:(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

ciechomir

A czego to konkretnie sobie życzysz, pomiarów, parametrów, punktu pracy lamp, napięcia zasilania, czułości, tłumienia, stopni sprzężenia, może obiektywnych opini popartych subiektywnymi odczuciami.
Szukasz dziury w całym i za przeproszeniem się przy...asz.

vasa



Cytat: ciechomir w Styczeń 31, 2017, 20:36
Szukasz dziury w całym i za przeproszeniem się przy...asz.
Myślisz?  ???
Być może.
Już nie będę.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

nosferartur

Vasa ma rację, czym do H jest ta topologia? Co sprawia, że jest taka wyjątkowa?
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

ciechomir

Topologia jest to układ połączeń różnych elementów. W tym przypadku kondensatorów, rezystorów, diod, lamp itp.

Jest genialnie w swej prostocie zaprojektowana co skutkuje fenomenalnym dźwiękiem, nie męczącym i nie porownywalnym do innych układów.
Pozatym jest prosty do odtworzenia przez fascynatów własnoręcznie wykonanego audio.

Czy jest to dla Ciebie dość jasno wytlumaczone?

Jakby co to służę swoją skromną osobą.


Jakub

@Ciechomir

Próbowałeś robić zasilacz na lampie prostowniczej, czy od razu poszedłeś w tego salasa?
Płytki pre kupne, czy sam robiłeś?