Autor Wątek: Mulenie kabli??  (Przeczytany 1325 razy)

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
Odp: Mulenie kabli??
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 02, 2017, 23:57 »
Będę się upierał przy swoim. Jak nie masz do porównań drugiego kabla, to się niczego nie dowiesz. Musi być jakiś punkt odniesienia.
Słuchaj Jacka. Dobrze pisze. :)
Jeżeli nie zdefiniujesz prawidłowo punktu odniesienia to jakakolwiek ocena jest do
A jak już będziesz wiedział nausznie co to znaczy że jeden kabel muli, drugi jest za jasny a trzeci podbija sybilanty to może trafi Ci się jakiś przyjaciel co te kable poprzestawia i zapyta co teraz jest wpięte w system.
A Ty?
Może zgadniesz a może nie, ale słyszał na pewno nie będziesz
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Pionieer Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline amati74

• maniak
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 03, 2017, 00:00 »
w takim razie sprawdzę co spawaliscie
Trzeba by poprosić Ahaję, żeby wkleił tu swój projekt interkonektu gramofonowego zrobionego z przewodu mikrofonowego Proel jakiś tam. Zrobiłem sobie taki kabel, koszt kilkadziesiąt złotych, i jestem całkiem zadowolony. Nie ustępuje kilku kabelkom w cenie 400-600, z którymi porównywałem.
Tego VD Polecił mi właśnie Krzysztof. Ogólnie jestem zadowolony ale pewnie z tego powodu że mam sprzęt niskich lotów, narazić z czasem musi być lepiej

Offline amati74

• maniak
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 03, 2017, 00:01 »
Pierwszy raz mam w swoim systemie kabelek AN . Hmm audio to choroba jest muszę taki mieć  >:(
Nic nie muli i nić nie drze ryja . Jak będę oddawał miniabyrowi będę płakał  ;D
A co to AN czy audio Note?

kawosz

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 03, 2017, 00:03 »
Tak Audio Note . To drobi drut qufa jest  :'(
Będę się upierał przy swoim. Jak nie masz do porównań drugiego kabla, to się niczego nie dowiesz. Musi być jakiś punkt odniesienia.
Słuchaj Jacka. Dobrze pisze. :)
Jeżeli nie zdefiniujesz prawidłowo punktu odniesienia to jakakolwiek ocena jest do
A jak już będziesz wiedział nausznie co to znaczy że jeden kabel muli, drugi jest za jasny a trzeci podbija sybilanty to może trafi Ci się jakiś przyjaciel co te kable poprzestawia i zapyta co teraz jest wpięte w system.
A Ty?
Może zgadniesz a może nie, ale słyszał na pewno nie będziesz

Jak byś Vasa usłyszał dziś u mnie Barberową na Beldenie to byś zmienił zdanie . Sybilanty zabijały moje pająki . Kto teraz mnie w lato obroni przed muchami ;)

Offline amati74

• maniak
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 03, 2017, 00:04 »
Ok panowie na dziś dziękuję idę spać żona wzywa dzięki za zainteresowanie tematem i do jutra

Offline jajacek1410

• maniak
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 03, 2017, 00:06 »
jeden kabel muli, drugi jest za jasny a trzeci podbija sybilanty
Jak na zagorzałego niemiłośnika kabli dobrze wiesz co mogą zrobić złego czy dobrego.
Mocno to podejrzane, mocno... :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 03, 2017, 00:16 »
Jak na zagorzałego niemiłośnika kabli dobrze wiesz co mogą zrobić złego czy dobrego.
Mocno to podejrzane, mocno...
Bo ja na Elicie chowany ;)

"Bo na takie momenty kiedy jestem podcięty
Mam kolegów i na nich mogę liczyć.
Refren
Oj, naiwny, naiwny, naiwny,
Jak dziecko we mgle,
Jak goliat na pchle,
Mól w otchłani wód,
Który liczy wciąż na cud.
Oj, naiwny, naiwny, naiwny,
Dziecko w kwiecie sił.
Choć w intencjach
To w zasadzie pozytywny."
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Pionieer Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline jajacek1410

• maniak
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 03, 2017, 00:19 »
Krzyki, Biskupin czy Psie Pole ?
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 03, 2017, 00:37 »
Krzyki, tuż koło ul. Waligórskiego :)

Offline jajacek1410

• maniak
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 03, 2017, 00:42 »
a trzeci podbija sybilanty
No właśnie - sybilanty.
Przez nie zaczęła się moja zabawa (gehenna, raczej) w audio. Chciałem mieć tylko przyzwoite stereo, nie mając przy tym żadnej wiedzy. Zacząłem od głośników - i przeżyłem koszmar - syczące i szeleszczące sybilanty, krew z uszu. Nie było wyjścia, trza było szukać. Przerzucanie odtwarzaczy, wzmacniaczy, kabli. Wreszcie stanęło na chińskiej lampie i kablach, jak niżej. I jest ład i spokój. I doszło trochę wiedzy, że przy głośnikach grających znakomitą średnicą, a przez to wrażliwych na braki systemu lub błędy w realizacji nagrań, dobór kabli ma spore znaczenie.

ps. ja, onegdaj, Różanka :)
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2017, 01:40 wysłana przez jajacek1410 »

Offline jajacek1410

• maniak
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 03, 2017, 01:14 »
Mulenie kabli to problem, ale zdecydowanie większy, to mulenie wzmacniacza. Mulący kabel można zaakceptować, wmawiając sobie, że tak po prostu ma grać i już.  Natomiast mulący wzmacniacz drażni, bo czuć ewidentny niedostatek.
Na moim przykładzie: do moich KEF-ów (wymagające, 4 ohm i niskoskuteczne) podłączyłem Yaqina 10L. Przy muzyce łagodnej, z niewielkim instumentarium wszystko było znakomicie. Natomiast przy muzyce bardziej gęstej ( symfonika, ostrzejszy rock) dźwięk zdychał i siadał - było wyraźnie ciszej, mniejsza dynamika, płasko i jakby wolniej ( jak w riplayu w tv). Ogólnie, jak Maluchem pod górkę.
 Do testów warto mieć płytę ze zróżnicowaną muzyką. Ja używałem "Nocturamy" Nicka Cave'a - na przemian balladowo i ostro rockowo. Przy ostrzejszym graniu wręcz ból z niedostatku.